C'mon C'mon (2021)

Tento film toho v sebe skrýva viacero a je len na divákovi,  aby to postupne všetko odhalil. Mne sa asi nepodarilo odkryť všetko a možno navyše a možno práve kvôli tomu mi tam ešte niečo málo chýbalo, aby som mal z filmu lepší pocit. Joaquin hra opäť výborne,  páčil sa mi aj výkon chlapca. Je to fajn príjemný film s pomalým tempom, no ako som písal, mne tam ešte niečo chýbalo. 6,8/10.

Zpívej 2 (2021)

Nakoniec to nedopadlo tak hrozne ako som očakával a zo Sing 2 sa stal celkom dôstojný nástupca. Postavy boli celkom fajn, ale pripadali mi menej výrazné a vtipné ako v jednotke. Príbeh jednoduchý, ale asi najviac ma mrzelo, že tvorcovia išli do istoty a použili známe hity namiesto toho, aby vytvorili originálnu hudbu. Pesničky sa ale do filmu hodili, takže to beriem. 6,7/10.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Krotiteľky duchov z roku 2016 som síce nevidel, ale mám tušenie, že najnovší počin do série je o poznanie lepší. Som rád, že tento reštart je nakoniec dôstojným pokračovaním, a keby sme sa dočkali aj ďalšieho pokračovania, možno aj s väčším prepojením s pôvodným obsadením, bolo by to viac než fajn. Tento film ani neslúži ako nejaká nostalgia a ide si vlastnou cestou. Mňa práve záver potešil a vylepšil film v mojich očiach, pretože seriálov a filmov, kde sú neohrozenými hrdinami deti je v poslednej dobe veľa, takže ja osobne by som bol radšej, keby tam bol zainteresovaný aj nejaký dospelák, ako napríklad Paul Rudd, ktorého som tipoval na nového člena Ghostbusters. Inak fajn, len sa to prvú hodinu dosť vlečie a dokopy sa tam toho moc nedeje. Aspoň ten záver to vylepšil, ale stále som mal pocit, že pozerám filmového Scooby Doo 1. Tie príšery boli dosť lacné. 6,9/10.

Šarlatán (2020)

Na česko-slovenské pomery veľmi vydarený film. Kvalitný film to bol aj v svetovom merítku. Možno prvá polovica mi prišla magickejšia a tajomnejšia a k celkovému vyzneniu filmu sa mi hodila viac, čiže keby film v takom duchu pokračoval až do konca, aj moje hodnotenie by bolo vyššie. 7,7/10.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Až taký veľký fanúšik Harryho Pottera nie som, no ale pozrel som si aj tento dokument. Podľa mňa milý, nostalgický a celkom fajn urobený. Nešlo však o nič výnimočné, no aj tak sa na to dobre pozeralo. 7,1/10.

Quo vadis, Aida? (2020)

Pomerne dôležitý film, páčila sa mi kamera a celkové vyznenie filmu, ktorý aj vďaka vierohodným hereckým výkonom, pôsobil realisticky. Spracovanie ale mohlo byť pútavejšie a dramatickejšie. 7,6/10.

Smrt roku 2021! (2021) (TV film)

Občas trefné a vtipné, občas taký priemer. Nie zlé,  ale nevytrhlo ma to. 6,2/10.

V nemilosti (2021)

Fajn, ale nič výnimočné. 7,2/10.

Miluj svého robota (2021)

Zaujímavá romantika, ktorá má hlbší presah a nerieši iba lásku ako takú, ale aj osamelosť ľudí, zložitosť nadviazania kontaktu, partnerstvo, a nadhadzuje otázku, čo keby ste mali možnosť nechať si vytvoriť dokonalého partnera/partnerku, Určite film na zamyslenie. Dan Stevens ako vždy výborný. 7,2/10.

K zemi hleď! (2021)

Veľmi vydarená satira na dnešnú situáciu vo svete, v politike, na hodnoty ľudí a média. Lenonardo aj Jennifer hrali excelentne, a vlastne všetci herci odviedli výbornú prácu. Navyše sa mi páčil strih, ktorý bol miestami zámerne chaotický, ale presne zachytával situáciu a vyjadroval pocity ľudí. 8,4/10.