Čím víc, tím líp (2021)

Prostoduchý film, ktorého príbeh sa točí okolo sexu a zväčša okolo jedného klubu. Nakonci síce presahuje aj do témy lásky a vzťahov, ale nezáväzný sex prevláda. 5,8/10.

Boží ruka (2021)

Trochu iný Sorrentino, ale stále dokázal priniesť zaujímavý príbeh o živote, dospievaní a Taliansku. Veľmi mam rad v jeho filmoch hravosť a ľahkosť,  s akou prezentuje život. V tomto filme bohužiaľ neboli také pôsobivé obrazy a ani hudobné čísla, no aj napriek tomu ma potešil a zabavil, aj keď prvá,  menej vážna polovica sa mi páčila viac, ale taky je život. 7,4/10

The Tragedy of Macbeth (2021)

Zaujímavým spôsobom natočené,  kedy som mal pocit, že sledujem divadelné predstavenie a predsa film. Veľmi sa to hodilo k tejto Shakespearovskej téme. Herci výborní. Nie som fanúšik Frances McDormand,  dokonca ju nemám rád a vadila mi aj tu. Denzel hral dobre, avšak tiež mi to už pripadalo, že hrá sám seba len v iných úlohách. Ale svoj štandard dodržal. A bol to vysoký štandard. Inak je to dielo celkom náročné,  ale aj vizuálne a jazykovo poetické, ktoré trpezlivého diváka odmení. Treba mať ale na takýto film chuť. 7,2/10.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Len tak tak dostal u mňa tento film 4*. Viac ako o kvalitný film ide o nostalgiu a prepojenie starých spidermanov, ktorí ešte neboli v Marvel svete, ako aj iných projektov ako Venom, Doctor Strange a Daredevil. Z tohto hľadiska je to super a chápem, prečo sú fanúšikovia takí nadšení. Ja som však čakal niečo omnoho viac. Prvá hodina je vyslovene nuda, humor nefunguje v celom filme, ešte aj ten Doctor Strange pôsobí umelo. Ešte že tam bol nachvíľu Wong, ktorý chodí portálmi z jedného Marvel filmu do druhého. Následne nastane niečo zaujímavé to, na čo fanúšikovia čakajú.  Asi nikto nečkal v roku 2004 pri sledovaní Spiderman 2, že o 18 rokov uvidí takéto pokračovanie príbehu Petera a Otta, no dočkali sme sa.  Vďaka tomuto filmu som si ale opäť uvedomil, aký skvelý herec je Willem Dafoe a aký bravúrny Green Goblin bol a stále je.  Samozrejme všetky návraty potešili a až ma prekvapilo, že sa na to toľkí dali nahovoriť, ale je to veľká vec. Marvel svet a multiversum je niečo neskutočné a teším sa, čo ešte prinesie. Tento film ako taký nebol zlý, len mňa osobne tu neoslovila ani akcia a ani humor. Za zmienku stoja najmä herecké výkony, predovšetkým Willema, ale mňa potešila aj postava Otta Octavia. 7,2/10.

Temná dcera (2021)

Zo začiatku celkom nenápadný film, pri ktorom sa môže zdať,  že sa nič moc neudeje a veľa toho neponúkne, no ono sa to nakoniec pomerne vyostrí a aj pri tej dĺžke ma to držalo v očakávaní. Olívia hrá výborne a ako som si na začiatku vravel,  že som ňou už celkom presytený, teraz by som chcel s ňou viac filmov. No a aj Dakota Johnson stále viac ukazuje, čo v nej je. Podľa mňa hrala na jednotku. 6,8/10.

Hotel Transylvánie: Transformánie (2022)

Je až pomaly zázrak, že už vznikol štvrtý diel a tvorcovia dokázali prísť s niečím zmysluplným. Jasné, nie je to nič svetoborné,  cely príbeh je jednoduchý bez nejakej väčšej zápletky a twistu,  ale ako rozšírenie už známeho sveta a posunutie postáv o kúsok ďalej to pomerne fungovalo. 6,4/10.

Síla psa (2021)

Osobne ma The Power of the Dog prekvapil. Tempo mi vôbec neprišlo pomalé, ako som očakával. Páčilo sa mi striedanie postáv, kedy bola v popredí raz jedna, potom iná, potom interakcia iných postáv a podobne.  Stále vo vzduchu visel prísľub niečoho zlého, čo sa malo stať, a samozrejme v tomto ohľade sa pozornosť upriamovala práve na postavu Benedicta Cumberbatcha. To niečo nakoniec prišlo v inej podobe a od niekoho iného. Pre mňa prekvapenie, bavilo ma to, nevadila mi dĺžka a Jesse Plemons mi už dlho pripomína zosnulého Philip Seymour Hoffmana, hrá podľa mňa vždy výborne a verím, že sa raz dočká OSCARA. 7,2/10.

Eternals (2021)

Keďže je tých Eternalov toľko, nie je moc priestor na rozvoj alebo vôbec ukázanie ich charakteru. Nezaujímavé postavy, žiaden humor, celkom nudný dej spoliehajúci sa na pokračovanie,  k tomu dlhá stopáž. Pripomína mi to DC film. Za mňa najhorší Marvel film. 6,2/10.

Mass (2021)

Pomerne intímna záležitosť. Zo začiatku je to trochu zvláštne a divák sa až časom dozvedá,  čo sa udialo. Malo to emóciu, grády a skvelé a uveriteľné herecké výkony, najmä v podaní hlavných ženských protagonistiek. 6,9/10.

Wolf (2021)

Jediné, čo mi vadilo bolo, že to pôsobilo nedotiahnuto,  resp. záver nebol až tak uspokojivý. Divák nedostane odpovede na všetky otázky,  alebo ich má vydedukovať sám. Hlavný predstaviteľ vlka bol fakt skvelý a zaslúžil by si nejakú filmovú cenu za svoj výkon. Aj ostatné zvieratá boli prekvapivo veľmi dobre zahraté. Navyše ide o zaujímavú sondu do mysle chorých ľudí. 6,8/10.