Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Ono to bolo dobré, najmä samotní Mimoni, avšak ten humor a celý film bol moc zameraný na deti, takže dospelí si tu moc nenájdu. Škoda. 6,7/10.

Černý zabiják (2013)

Veľmi zaujímavé, poučné a miestami až mrazivé. 8,2/10.

The Gray Man (2022)

Druhá polovica bola rozhodne zaujímavejšia a akčne bohatšia. Akcia z Prahy bol pre mňa vrchol filmu, následne záver, inak celkom slabota. Postavy nevýrazné. Mladá baba dobre hrala a Chris Evans. Ryan Gosling mal zvláštnu úlohu, ale zahral to tiež dobre. 6,7/10.

Jen vraždy v budově (2021) (seriál)

1. séria: Sympatický, nenásilný humor v spojení s nadpriemernou detektívnou zápletkou je vo výsledku príjemným seriálom. Síce som od piateho dielu tušil, kto je vrahom, ale aj tak dobre. 7,6/10. 2. séria: Už ma to síce moc nebavilo a celé mi to prišlo dosť neuveriteľné, avšak pozerať sa to dá, postavy sú stále zaujímavé, a detektívna zložka ma bavila aspoň v poslednej časti. 7,3/10. 3. séria: Mi prišla odľahčenejšia, svižnejšia a možno aj zaujímavejšia, čo mohla mať za následok zmena prostredia, ale v určitom zmysle išla táto séria menej do hĺby. Paula Rudda mám rád a Meryl Streep bola vynikajúca, takže mi už len zostáva tešiť sa na ďalšiu sériu. 7,4/10.

Rakeťák (2022)

Nebolo to zlé, ale okrem robomačky boli postavy celkom nudné a príbeh iba nadpriemerne zaujímavý. 6,8/10.

Černý telefon (2021)

Celé mi to prišlo ako zlepenec viacerých filmov, ktoré som už videl. Atmosférou ma to bavilo, avšak rady detí cez telefón boli nezmyselné, dokopy nebolo ukázané žiadne násilie a aj celé to väznenie, kedy si Finn mohol robiť s vybavením čo chcel a nemal z toho žiadne postihy, bolo divné. Nehovoriac o tom, že jediná stopa, ktorú policajti mali bola čierna dodávka, ktorá hádam celú dobu stála spokojne zaparkovaná pred vrahovým domom. Škoda, keby sa tvorcovia trochu potrápili a posnažili, mohlo to byť omnoho lepšie. 6,7/10.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Je to škoda, pretože nápad umiestniť dinosaury do reálneho sveta je dobrý, ale bolo to tak nudné a potenciál tak nevyužitý, že ani známe postavy z pôvodnej trilógie to nezachránili. 5,2/10.

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Podobne ako Moon Knight, ale ešte výraznejšie, sa aj Ms. Marvel zameriava viac na civilnú postavu ako na superhrdinské alterego, a na jej históriu. Moon Knight mal však zaujímavejšiu hlavnú postavu, a najmä sa dej netočil okolo naivných detí. Taktiež toho kultúrneho bolo v seriáli až príliš, ale to mi až tak nevadilo, a navyše musí odniekadiaľ pochádzať. Teším sa, až uvidím Kamalu niekde začlenenú v Marvel vesmíre, ale jej samotnej a celej jej rodinnej histórie už stačilo. Aspoň posledný diel ukázal ako tak, čo v nej je a čo od nej môžeme očakávať. 6,7/10.

RRR (2022)

Síce film kvôli akčným scénam trochu aj do sekcie komédie, tá akcia bola, aj keď úsmevná, veľmi výživná a zábavná. Bolo jej však natoľko málo vzhľadom na celkovú dĺžku filmu, že to až tak neubralo na dramatickosti filmu. Nie je to Lagaan, ale aj tak fajn. 7,6/10.

The Beatles: Get Back (2021) (seriál)

Prvá časť sa mi páčila veľmi, druhá bola celkom nuda a pôsobila zdĺhavo, a tretia bola niečo medzi. Určite sa jedná o zaujímavý dokument, ktorý približuje jednak vznik albumu, ale aj charaktery jednotlivých členov a ich vzájomné vzťahy. Nemôžem povedať, že by sa mi páčilo to, čo som videl, takže asi naďalej budem pokračovať v tom, že si pesničky The Beatles nebudem púšťať. Podľa môjho názoru za rozpad skupiny nemôže (iba) Yoko Ono, ale najmä smrť manažéra a tým pádom absencia nejakej vedúcej postavy v skupine.  Paul McCartney sa snažil byť touto postavou, ale nedarilo sa mu to. Ringo je pasívna postava, John mal viac hlavu pri Yoko a George si už ulietaval na rôznych indických opiátoch, takže ťažko s touto skupinou. Čo ma však veľmi prekvapilo, že dokázali tak výborne zahrať na záver, keď pri nácviku zneli ako úplní amatéri, ktorí vedia ledva držať nástroje, miesto spevu väčšinou mrmlali, zavýjali alebo "srandičkovali". Napätie by sa tam dalo krájať, a už podľa toho, ako sa navzájom správali, bolo jasné, že im to dlho spolu nevydrží. 7,6/10.

Časové pásmo bylo změněno