Wildlife (2018)

Je to citlivo natočené, je to dosť emočné, reálne a komorné. Možno tá prílišná komornosť až zdržanlivosť mi tam až tak nesadla. Carey Mulligan zaujímavá, Jake Gyllenhaal ako vždy vysoký štandard. Veľmi slušná prvotina Paula Dana. 6,7/10.

Gauguin (2017)

Nebolo to také zlé. Pripadalo mi to dokonca menej zmätené ako novší počin At Eternity's Gate. Chybou bolo, že film takmer ani nepôsobil ako keby mal byť o maliarovi, ale o milostnom trojuholníku. Rovnako sa nevenoval jeho psychike a problémom. Nebolo z neho cítiť to utrpenie a žalostný stav. 6,9/10.

Captain Marvel (2019)

Celkom dobrý origin. Samozrejme sa jedná o jednu z tých slabších Marveloviek, ale zato aspoň mne pripadala trochu viac odlišná od ich bežnej šablóny. Samuel a Brie sú lahodní a spolu s mačkou proste dokonalí. Viac sa v tomto filme venujú minulosti a vyslovene originu postavy ako takej než samotnému deju, ktorý nie je nijak prevratný, ale mňa to bavilo. Je to trochu iné, zábavné, ale stále Marvel. 7,1/10.

Co jsme komu udělali? (2014)

Veľmi milý film. Zábavný, ale nie bláznivým spôsobom, inteligentný a aktuálny. Postavy boli trochu nevyrovnané. Najmä v prvej polovici filmu. Zaťovia boli parádni, ale hlavne rodičia neviest boli nemastní neslaní. Postupne, príchodom rodičov ženícha vznikol krásny kontrast a už to išlo jedna radosť. Škoda, že vtedy ubudli scény so zaťmi. 7,8/10.

Nancy (2018)

Ťažko hodnotiť. Je to zaujímavé, netradičné, povedal by som, mierne ťažko uchopiteľné. Na jednej strane sa tam toho až tak nestane, ale to stačí. Má to plnú výpovednú hodnotu, a možno diváka trochu aj donúti zamyslieť sa. 7/10.

No není to romantika? (2019)

Na jednej strane tu je hrdinka z „reálneho sveta“, na druhej strane komédia so všetkými klišé z romantických komédií, dohnanými takmer až do extrému. V určitých aspektoch to bolo aj originálne, minimálne za námet a poznanie skutočného významu (seba) lásky, inde to zaostávalo. Rebel nám najprv vymenuje všetky klišé, aby sme vedeli, čo nás čaká a potom sa to (prekvapivo) všetko udeje. Najväčšiu chybu vidím v tom, že hoci všetky tie typické znaky romantických komédií vychytali, treba priznať, že v súčasnosti sa už aj takéto filmy snažia byť trochu inovatívne, takže mi pripadalo, ako keby sa tam riešili veci z filmov spred 20, v najlepšom prípade, spred 10 rokov. Kvôli tomu film pre mňa pôsobil trochu zastaralo. Ale ako som napísal, niektoré nápady urobili dobre, a Rebel sa tam presne hodila. Taktiež spomeniem, že sa mi film v niektorých momentoch podobal na nedávny počin I Feel Pretty. 6,49/10.

Utop se, nebo plav (2018)

Zápletka je tak prvoplánovo zábavná. Parta chlapov, väčšinou, v stredných rokoch s k tomu prislúchajúcimi telami robí šport, ktorý je v podstate čisto ženský. No film je to skôr o parte nešťastných a neúspešných, životom ubitých, mužoch, ktorí spolu niečo zdieľajú. Vytvoria si plavecký krúžok, ktorý slúži skôr ako terapia a únik pred realitou. Je fajn, že ich v podstate celý film nevidíme nacvičovať zostavu. Vďaka tomu je finálne číslo také prekvapivé. Samozrejme ten úspech je trochu prehnaný, ale tak kde je vôľa, tam je cesta. 7,2/10.

Dívka (2018)

Film pôsobí ako z dokonalej budúcnosti, kde neexistuje takmer žiadna závisť a nenávisť, odsudzovanie, segregácia, ale naopak je plná pochopenia, podpory a lásky a jediným nepriateľom jedinca je on sám. Ešte tam nie sme, ale podľa belgičanov asi k tomu nemáme ďaleko. Bodaj by. Koniec/nekoniec celkom kastrálny. 7,1/10.

Tina a Vore (2018)

Zdá sa mi, že má mať tento film nejaký hlbší význam, no nejako som ho nevidel a môžem iba hádať. Spojenie fantázie a surovej reality bol dobrý nápad. Sexuálnu scénu asi dlho nevyženiem z hlavy. 6,9/10.