Největší showman (2017)

Za mňa rozhodne najlepší muzikál tejto doby a vôbec jeden z najlepších, ktoré som videla. Herecké obsadenie ani lepšie nemohlo byť, Hugh každopádne opäť nesklamal. Film ma bavil od piesni, cez efekty, zaujímavé postavy a samozrejme svojím krásnym príbehom, ktorým sa snažili autori vyzdvihnúť akúkoľvek diskrimináciu a inakosť, čo sa im aj podarilo.

Poslední vymítání ďábla (2010)

Niečo tak hrozné a nudné som už dlho nevidela. Zo začiatku som myslela, že sa to rozbehne, ale nič sa nerozbehlo. Akurát scény v stodole, kde slečnu trochu pokrútilo a záverečná scéna so sektou boli zaujímavé, inak som pri tomto filme stratila hodinu života.

Srbský film (2010)

Kde začať? Toto rozhodne nie je pre každého, ale ak sa divák, ktorý je schopný sa na toto pozerať odosobní a hodnotí kvalitu scenáru a filmu, tak to je určite zaujímavý výtvor. Nechutné scény sú nadmieru kvalitné, teda aspoň ten zážitok, ktorý po nich vo vás zostane. Film je z kategórie odporných a nechutných, no scéna s mačetou a odseknutou hlavou ma rozhodne dostala a posadila už na raz sediaci zadok. Film som si pozrela len raz a som si istá, že už viac krát nepotrebujem, pretože jeho scény boli tak silné, že netreba opakovať. Ak sú tvorcovia v poriadku a chceli týmto len poukázať na odporné veci, ktoré sa možno niekedy diali, tak rozhodne palec nahor, no ak je to výtvor uchyla, ktorý ma svoje predstavy ďaleko odklonené od normálnosti, tak je to pre mňa odpad. Rozhodne posúďte sami, ak máte na takýto druh filmu žalúdok.

Po čem muži touží (2018)

Klasická lepšia česká komédia, pri ktorej som si v kine príjemne oddýchla a zasmiala sa. Táňa Pauhofová by mala radšej hovoriť po slovensky, to bol za mňa jediný rušivý a nepríjemný dojem z filmu a taktiež Polívková asi nie je vizuálnym snom mužov, ktorí sa stanu chtiac, či nechtiac ženou. Myslivcová ma vo filme hodne prekvapila, ale scéna búrajúcej blondíni na začiatku filmu, bola pre mňa vydarená.

Bohemian Rhapsody (2018)

Za mňa jeden z najlepších filmov tohto roku, nechýbalo mi v ňom nič a z kina som si odnášala jeden veľký zážitok a poznatok. Film je nabitý emóciami, kontroverznosťou a hlavne nezabudnuteľnou hudbou, ktorá filmu rozhodne pridáva. Zaradila by som ho do kategórie filmov, ktoré by mal vidieť každý divák. Nie som prehnane citlivá, ale scéna, kde sa Freddie vráti do rodného domu k rodičom a lúči sa s otcom je emočné dokonalá a potrápila moje suché oči :) Takže obrovská poklona tvorcom, je vidieť, že film bol robený s obrovskou úctou.

Nepříčetná (2018)

K filmu som si sadala so žiadnymi očakávaniami, no bola som veľmi milo prekvapená. Scény s dredatou pacientkou boli pre mňa rozhodne dosť zaujímavé, no čalúnená izba a psychopat boli TOP. Chvíľkami som mala hnusné pocity, no bez toho by to pre mňa nebol dobrý film, takže cením hlavne scény v lese, ktoré ma presvedčili o kvalite scenáru. Film ale pôsobí, že jeho rozpočet nebol moc prehnaný, čo by mohlo diváka na prvý pohľad odradiť.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Úprimne, 2 krát som u filmu zaspala, takže začiatok bol hrozne nudný, teda čakala som nejakú akciu, no po scéne, kde sa Cage vyslobodil to začalo byť už o inom. Motorkári boli za mňa rozhodne dosť zvláštne postavy, ktoré som úplne nepochopila, no každopádne urobili hnusný dojem na mňa, čo pri horore nesmie chýbať. Scény, kde Cage postupne likvidoval členov sekty sa mi veľmi páčili, vyzdvihla by som konkrétne tú s motorovými pílami. Film nepatrí k štandardným druhom hororov, má niečo svojského do seba a určite neuspokojí masového diváka, je pre neho asi príliš komplikovaný, no práve pre mňa je niečo takéto rozhodne viac zaujímavé.