Nepříčetná

• USA Unsane (více)

Po traumatickém zážitku se stalkerem, ze kterého se ještě úplně nevzpamatovala, se Sawyer Valentini (Claire Foy – TV seriál The Crown) ocitá v psychiatrické léčebně. Jen chvíli po nástupu do přísně střeženého ústavu zachytí pohled místního zaměstnance, o kterém je přesvědčená, že patří muži, jenž ji pronásledoval. Ale byla to skutečnost, nebo pouhá iluze? (Bontonfilm)

Chrustyn

Nevím jestli jsem to někdy psal, ale čím méně je na první pohled Sodenberghův film výrazný, o to je ve výsledku lepší. "Nepříčetná" se prostě jen tak objevila, bez většího humbuku a je z toho pro mě jeden z nejzajímavějších filmů roku. Film neustále překvapuje a divák si nikdy není dopředu jistý co se bude dít. Herecké výkony jsou bez výjimek výborné a i když film ke konci sklouzne do hororové klasiky, pořád to nijak neuškodí výsledné kvalitě a opět to dokazuje, že Sodenbergh prostě umí diváka překvapit a že filmy točí, protože ho to baví, ne pro prachy. ()

Necrotongue

Film nebyl špatný, pokud mi někdo nebude chtít tvrdit, že šlo o horor. Jako psychothriller fungoval celkem slušně, jen téma mi přišlo tak nějak neoriginální, měl jsem prostě pocit, že už jsem něco podobného někdy viděl. Každopádně mě potěšily herecké výkony Claire Foy i Juno Temple, takže nakonec hodnotím jako lehký nadprůměr. ()

DwayneJohnson

Hodně příjemné překvapení s výbornou Claire Foy v hlavní roli. Pokud se mi snad s ní někdy nedej bože stalo, že mi do role neseděla, tak tohle není rozhodně ten případ. A Soderbergh opět ukázal, že je to režisér s velmi širokým záběrem. Jeho filmy možná nemusí sedět úplně každému, ale rozhodně jsou originální a velmi osobité. Tenhle řadím k jeho skoro nejlepším a musím říct, že mě z něho ještě teď trošku hučí hlavě. Maximální hodnocení zatím odkládám na neurčito a k psychiatrovi se po zhlédnutí tohoto filmu taky nechystám. Ani náhodou! ()

SHI-SHA

Velmi poutavý a napínavý příběh, zajímavě natočené. Skvělý výkon hlavní herečky, horší výkony ve vedlejších rolích (hlavně matka mi připomínala Tommyho Wiseau). To byly mé první pocity po zhlédnutí. A pak jsem si přečetl, že je film natočený na iPhone. Mám rád out-of-the-box přístup, ale tohle mi přijde trochu moc. Spíš než důkaz, že jde natočit dobré dílo i bez špičkového techniky, mi to zavání zaplaceným promem nakousnutého jablka. A trochu neúctou vůči celému štábu. V mém hodnocení to ovšem nezohledňuji. ()

kaylin

Steven Soderbergh ukázal, že malé filmy jsou mu blízké a že si s nimi dovede vyhrát. Tady měl k ruce velmi povedený scénář, což se ukázalo jako maximálně silná zbraň, z níž vytěžil maximum. Někdy je v jednoduchosti síla, když za to vezme správný tvůrce. A jak se ukázalo, Steven Soderbergh tím schopným tvůrcem jednoznačně je, a to nikoli jen díky skvělé kameře, s níž umí divy. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 21. února 2018 na filmovém festivalu v Berlíně. (ČSFD)
  • Steven Soderbergh natočil celý film za 10 dní na svůj iPhone 7 Plus, a to v rozlišení 4K. Stal se tak prvním známým režisérem, který se k podobnému kroku odhodlal. (boni)

Soderbergh se vrací do akce

Soderbergh se vrací do akce

05.02.2018

Začnou se hollywoodské filmy točit na iPhone? V nejbližší době to samozřejmě nehrozí, Steven Soderbergh si ale myslí, že pomalu míříme právě tímhle směrem. Co udělal proto, aby tenhle trend nastolil?… (více)