Noční koupání (2024)

Palec hore za nápad so strašidelným bazénom a fajn záver. Inak je spracovanie mdlé a hlavne po hororovej stránke je to hrozne sterilné a veľmi, veľmi light. Bez atmosféry a takmer bez ľakačiek. A počítačové zrúdy sú skôr smiešne než desivé. Škoda nevyužitého potenciálu.

Infiesto (2023)

Temná kriminálka presne podľa môjho gusta. Štýlovo mi to veľmi pripomínalo tie najlepšie epizódy z prvej série Temného prípadu. Škoda, že to nie je seriál, lebo dávno ma nič tak nechytilo ako toto. Všetko mi tam pasovalo, aj to korona pozadie. Perfektné.

Studio 666 (2022)

Nie sú to čisté 4 *, ale za Lis dur musím takto. Trochu mi to pripomínalo Apokalypsu v Hollywoode. Aj tak však mám pocit, že to mohla byť ešte oveľa väčšia sranda.

Napětí (2021)

Už som mal strašnú potrebu kuknúť si dáky horor, ale toto mi vôbec nesadlo. V prvej polovici sa nedeje nič a to, čo sa deje v tej druhej ma nebavilo. Pozitívom je Rose Williams, ktorá je fajn herečka a pekná baba...a to je asi tak všetko.

Tajemství loňského léta (2021) (seriál)

Bolo to fajn, ale tá pointa a vlastne celý záver sú na hovno. Pritom natočené to je pekne, pekne sa na to pozerá, sú tam pekné nápady, pekná muzika aj pekné herečky... A aj pekné prostredie. Jaskyňa, pláž, sekta, kozy, hlavy, pavúky, suchá policajtka, putá, vosk, Riri - za to všetko palec hore. Postavy sú pomerne nejednoznačné, nie sú tam vyložene klaďasi ani záporáci, čo je tiež fajn. Len trochu priveľa flashbackov a instagramu. Za mňa tri a pol *, dalo sa. // S odstupom času zvyšujem na štyri. Podobných seriálov nie je veľa a tento na mňa koniec koncov zapôsobil. Plus je tam jedna parádna hypnotická pieseň a herečka v hlavnej dvojroli je skvelá.

Mizerové navždy (2020)

Pecka. Mám rád aj jednotku aj dvojku, ale tretí Bad Boys ma bavili najviac. Nečakal som to, ale podľa mňa to noví režiséri namixovali lepšie ako Bay. Všetky potrebné ingrediencie ako akcia, hlášky, napätie, prekvapenia, emócie, ženy atď. boli namiešané dokonale. Včera som na tom bol v kine a dnes by som si to dal znova.

Pod vodou (2020)

Dobrých podmorských hororov nie je nikdy dosť a tento dopadol na výbornú. Začne hneď zhurta a až do konca nepovolí. Pre mňa to bol non-stop napínavý zážitok so super klaustrofobickou atmosférou. Triky boli výborné a Cassella mám veľmi rád. Oplatilo sa zájsť do kina.

Marianne (2019) (seriál)

Poriadne strašidelná francúzska pecka. Má to niečo z To, z Evil Dead, z Wretched, zo Ženy v čiernom a mnohých iných, ale popri tom to má aj svojský štýl, šmrnc a osobitú poetiku. Odporúčam, jeden z naj hororových seriálov čo som videl.

Potomek (2019)

Zhruba na rovnakej úrovni ako režisérov Pact. Čiže na veľmi solídnej. Potomok má dobrú atmosféru a tiež pár slušných ľakačiek. Začína dobre a končí ešte lepšie. Má akurátnu dĺžku a nenudí. Nie je to Sirota, ale je to veľmi dobré. Maďarčina potešila.

Rány (2019)

No. Stále som dosť v rozpakoch z toho konca, ale výsledný dojem mi to príliš nepokazilo. Je to veľmi zvláštny film, ale je aj veľmi pôsobivý, ja som ho doslova hltal. Je to skvele natočené a má to perfektnú atmosféru. Len to nedáva tak úplne zmysel.