Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Pre mňa určite jeden z najlepších filmových zážitkov za dlhú dobu. Veľmi príjemne nepríjemný film s lahôdkovou atmosférou. Všetko na mňa fungovalo. Odporúčam.

Izolace (2006)

Proste bomba. Svieži a akurátny mix hororu a komédie - má to atmosféru, spád i vtipné scény. Niečo na ten štýl ako "Cottage" s Andym Serkisom - ten je tiež veľmi fasa, odporúčam a hodnotím rovnako. Maďarské čupky, zabijaci a šofér top. Strašne ma to bavilo.

Pokušení (2009)

Hoci má Chloe pár svetlejších momentov, ako celok ma to vôbec nechytilo. Málo dusna, málo napätia, vlastne aj málo erotiky na to, s akou látkou režisér pracuje. Mohlo to byť fajn, ale výsledok je hrozne nevýrazný až nudný. A mám radšej "akčnejšieho" Neesona.

Grimsby (2016)

Ako celok je to skôr za 4*, ale za "sloniu scénu", pri ktorej som skoro explodoval, a pár ďalších, musím tú hviezdičku prihodiť. Niečo neskutočné :-) Treba vidieť!

Jedna mezi oči (2012)

Toto bolo fasa! Zo spojenia Hill-Stallone vzišla veľmi dobrá akčná pohodovka zo starej školy.

Ils (2006)

Ako pomerne napínavá jednohubka celkom fajn, ale čakal som trochu viac, či už podľa odporúčaní alebo niektorých tunajších komentárov. Až taká atmosférická bomba to nie je. Z filmu mi utkveli v pamäti snáď len rapkáč a pekný zadok hlavnej hrdinky. Páči sa mi ale, že namiesto krvi a brutality stavia film skôr na budovaní napätia, resp. strachu z neznámeho a je fakt krátky, čiže na jedno pozretie si ho kľudne dajte.

Brána temnoty (2015)

Síce nič originálne, ale pekne natočené, slušne zahrané a celkom napínavé. Film mi miestami pripomínal Insidious, v niečom Sinister a v niečom zase Mamu. Ale bavil ma. Pre mňa najlepší Cageov film za hodne dlllhú dobu.

Méďa (2012)

Na Maca som sa veľmi tešil. Výsledok je fajn, ale nie až tak fajn, ako mohol byť. Niekoľko scén je hluchých a nedotiahnutých, niektoré vtipy mi nesadli, ale ako celok, aj vďaka výborným hercom a pár pamätným scénam, to stojí zato. Prudko pozerateľné.

Temné lesy (2003)

Atmosférická nórska hororová záležitosť, u ktorej mi totálne ušla pointa. To, že sa celý film prakticky nič nedozvieme a posledné dve minúty majú všetko objasniť, nie je najšťastnejšie. Je to iné, je to fajn, má to niečo do seba, ale taký Fritt Vilt sa mi páčil o čosi viac.

Stoupat jak dým (1978)

Toto je ono. Toto je kult.. Pedro a Anthony sú moji ľudia.:) Neskutočná komédia s perfektným hlavným duom, preplnená úžasne absurdnými postavami a situáciami. Srdcovka.:) (Ideál na večer s kamošmi pri špeku)