Banda - Série 4 (2024) (série)

Tohle není seriál, tohle je světový klenot. Jednoznačně nejpoutavější, nejzábavnější a nejlepší věc, která ve 21. století v kinematografii vznikla, protože držet 4 série takovouhle laťku a ve všech aspektech vynikat prostě nezvládne nic jiného než The Boys. Pátou sérii chci hned teď, protože čekat na ni fakt nezvládnu.

Nedostatek důkazů (2024) (seriál)

1. série: Po dlouhé době konečně zase nějaký soudní seriál. A když k tomu přidám precizního Gyllenhaala v hlavní roli, tak co se týče kvalit není o čem debatovat. Seriál se zaměřuje na státního zástupce Rustyho, který je obviněn z důkladné vraždy kolegyně, se kterou měl poměr, a vzhledem k nevraživosti mezi ním a jeho znepřáteleným kolegou se případu jeho rival ujme a soudní dokazování může začít. Narozdíl od jiných čistě soudních snímků se asi polovina seriálu táhne více na dramatické vlně a více se řeší rodina, vztahy, podvody a postupně se v soudním procesu odhalují důkazy, což může zpočátku působit na diváka očekávajícího plný soudní proces trochu neblaze, ale v druhé půlce jsem pochopil, že právě díky tomu je divák do všech postav tak "zažraný", plně rozumí motivaci každé jedné postavy, chápe její přemýšlení, a tudíž se může ponořit do celého procesu úplně naplno. A že tedy je na co koukat. Kromě perfektního dávkování důkazů a odhalování příběhu dostáváme naprosto úžasné postavy obou můžu, kteří proti sobě v procesu stojí, do toho baví i celé rodinné drama kolem, tasí se tady na nás zvraty jeden za druhým a v maximální spokojenosti jsem jen čekal na závěrečné odhalení "kdo to tedy byl." A musím říct, že jsem spokojen a takhle přesvědčivý seriál s úderným castingem i příběhem mi už delší dobu chyběl. Kdo má rád všechna soudní dramata, pro toho je to jasná volba a řadí se to jen o kousek za můj oblíbený a dosud nepřekonaný, námětem podobný, seriál Defending Jacob. Jó, tohle je dar z Apple nebes.

Nedostatek důkazů - Série 1 (2024) (série)

Deadpool & Wolverine (2024)

Ultimátní fan service, nahláškovaná jízda, krvavé Rko a skvělé spojení několika "světů" dohromady. Reynolds + Lewy jsou excelentní dvojka a tohle nařachané spojení šíleného humoru, který někdy až paroduje film a skvěle boří čtvrtou stěnu k divákovi,  přimíchání Deadpoola + Xmenů do MCU a naprosto dechberoucí návrat hned několika NEČEKANÝCH postav do univerza je prostě záruka kvalitní popcornové zábavy. Radím nic si nečíst, nekoukat na trailery a prostě jen jako fanda jít do kina a garantuju, že při příchodu oněch několika postav budete štěstím bez sebe. Královská fanouškovská záležitost, která je originální tím, že se nebere vůbec vážně a která zase rozdává karty tím způsobem, že můžeme jen doufat v nějaké epické spojení všeho dokupy v následujících filmech/seriálech. Natěšenost na všechny další potenciální věci mi dnes asi nedá spát a z kina jsem odcházel s úsměvem, jak už dlouho ne.

Rychle a nemožně (2023)

Na film jsem šel naslepo ve volném dni aniž bych zjišťoval, o čem je, a to zejména proto, že dvojka Lacheau a Boudali jsou záruka kvality a proto, že francouzské filmy jsou i několik měsíců nedostupné ke stažení, takže kino je jediná možnost. Výsledek dopadl přesně dle očekávání - plnohodnotná parodie vykrádající Indiana Jonese, 96 hodin, Rychle a zběsile, Baby driver, Terminátora a mnoho dalších áček, která sice utíká rychle, zkratkovitě a velmi bezmyšlenkovitě a rozhodně nejde o žádný filmový must-see, ale na druhou stranu já prostě tyhle lidi zbožňuju, protože dostávají do kin i tyhle béčka, ze kterých jde vidět jejich láska k filmům a smysl pro scénu a svým způsobem i ten levný a jednoduchý styl se mi vlastně líbí, protože dokazuje, že stačí být dostatečně vytrvalý a dělat věci s láskou a i tahle banda dětinských přátel může hrdě reprezentovat Francii ve světovém měřítku a bořit kina. Humor je skvělý, některé scénky jsou klenoty a herecky je to oukej jako vždy, nicméně tahle skupinka má ale na kontě i lepší kousky, takže komu nevadí čekat měsíce na domácí projekci, klidně bych vydržel.

Buchty a klobásy: Ráj potravin (2024) (seriál)

Rogen s jeho bandou a jejich humor se trefuje do černého zas a znova, ale nutno říct, že v daleko menším a méně kompaktním měřítku než ve filmu. Seriál přináší sice mnoho skvělých nápadů a povedených scén a mnohdy šikovně pracuje s využitím "jídla" (např déšť či ptáci, kteří jídlo zabíjí, povedené a promyšlené způsoby vražd...), ale na druhou stranu má seriál taky spoustu prázdných a nudných dílů, ve kterých se divák ničeho moc nedočká. Stejně tak celková sprostost seriálu je taková prazvláštní, jelikož jsou sekvence, které se drží až moc při zemi a za celý díl nejsou ani jednou "nevhodné", ale pak se tady najdou scény, kde je kadence sprostých slov jak v kulometné palbě, takže to působí tak podivně, jakoby tady tvůrci vlastně nevěděli, co ze seriálu chtějí mít. Výsledkem je takový neoslnivý průměr, který má své světlé chvíle (asi 4 scény jsem se popadal za břicho, protože sex člověka s jídlem jsme ještě neviděli xd), ale který se taky mnohdy ztrácí a zas tak výrazně nebaví...

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Na tehdejší dobu hodně zábavný a originální nápad, ale stejně tak je to 20 let starý film, takže kvalitativně je to na (oproti dnešním áčkům) dost nízké úrovni. Film sice těží z hlavního motivu maximum, ale zbytek je taková těžkopádná, průměrná a dost nevyčnívající sekvence událostí, která je divákovi už od začátku jasná, jak dopadne. Dalo se, ale nic převratného.

Výbušná koťátka (2024) (seriál)

Aha. Tak já teda čekal dospělou, přisprostlou “pohádku”, která bude mít něco společného s deskoherními Výbušnými koťátky, ale tohle je prostě jen dětský seriál typu Disney Channel, který s onou deskovkou nemá společného vůbec nic, humor je na úrovni druhé třídy a o čemkoliv, co by bylo schopno zabavit dospělé publikum, si můžeme nechat zdát. Kvalitní úlet, tenhle release že netflix asi 10 měsíců propagoval??

Američtí mistři grilu (2020) (pořad)

Tohle je takový americký masterchef na steroidech, který mne, ačkoliv nejsem cílovka a nechce se mi u toho trávit 24 dílů, zabavil na pár hodin vcelku dobře, takže pro gril-mastery a milovníky těchto soutěží jde o jasnou netflix volbu. Kvalita je vysoká - ať už úkoly, zvolení porotci jakožto ikony grilovací komunity nebo barevný a fajn vizuál i kamera - to vše je bezchybné a sledovat 10 soutěžících profesionálně grilovat tomahawk steaky, to je prostě sen :D Zajímavý kousek, na který jsem narazil úplně náhodou a který by mohl fandům hodně rozvařit chuťové pohárky.

Bros (2022)

Očekával jsem komedii o gayích, která bude kolem ústřední dvojice budovat zábavný příběh a ujetý humor, ale tohle je prostě “jen” gay film o seznamování páru bez jakékoli zábavy, bez vtipů, gagů, vtipných scének či čehokoliv, co by mě u filmu dokázalo udržet. Za polovinou, poté, co jsem se za hodinu ani jednou nezasmál, jsem film se smutkem vypl a šel se ve vlaku raději dívat z okna. Škoda, gay komedie mají většinou hromadu vtipných situací, které mohou nabídnout, ale tvůrci to zde holt (bohužel) pojali až moc vážně.

Časové pásmo bylo změněno