Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Poslední recenze (1 515)

plakát

Saw X (2023) 

Po tolika letech je to tady a po předchozích snahách o modernizaci a hollywoodské zmainstreamování dvou předešlých dílů je tady ten starý dobrý Saw tak, jak jej známe. Teda možná s tím rozdílem, že ubylo špinavého kamerového filtru a místo skákání z jedné “trap scény” do druhé se X soustředil více na jednu místnost se čtyřmi osobami a kromě kvantity pastí jde spíše po kvalitě a předhazuje nám dost bohatý background všech obětí, takže o divákovu nenávist a satisfakci při jejich umíráních je postaráno. Stejně tak oceňuji první rozjezdovou 45minutovku, která odkrývá motivy Kramera a po které už se jde rovnou na věc a jede se naplno až do finále. Má to nápad, využívá se zde skvěle motiv Mexika, špinavá garáž i revenge ve stylu oko za oko, zub za zub a čím víc se film řítí ke konci, tím víc přidává na tempu. Největším potěšením je ale jednoznačně twist v závěru a doslova dechberoucí otočka, která šokuje jako svině, mění celou hru a po které jsem čuměl s otevřenou hubou. Celou dobu si film totiž jede na už tak dost zábavné vlně a tohle je pak nečekaná rána, která prostě rve koule a vnitřně jsem radostí řval jak malé dítě. Gore i pasti jsou důmyslné, máme zde Jigsawovy nápovědy ve formě jeho slovních metafor, Kramer dostává obrovský prostor na vývoj jeho postavy a kromě Amandy dojde i na mini-cameo Hoffmana, takže si film krásně odškrtne všechny divácké touhy naráz. Celou dobu jsem byl přesvědčen o silné čtyřce, ale za závěr nejde jinak než za plnou. Hororová událost roku a fan-service jako prase. Jo a MÁME POTITULKOVOU SCÉNU!!!

plakát

Stvořitel (2023) 

Už dlouho jsem neviděl tak divácky vděčné a poutavé scifi, které by mě zaujalo a kterému bych odpustil i pár chyb, ale tady konečně jásám a nadšeně prohlašuji, že Stvořitel se povedl! V detailech sice často nedotažený a místy určitě né stoprocentní, ale jako celek mě prostě bavil. Bavil mě vtahující a velmi sympatický vizuál, bavily mě perfektní lokace, barvité prostředí i celý vytvořený svět a bavil mě příběh s celou jeho zápletkou. Akce je dost a ikdyž je menším mínusem absence vyloženě highlight bitvy, tak jsou přestřelky dávkovány ve velké míře, a tudíž jsem se nestíhal nudit. V závěru pak zafungovaly i emoce a dostali jsme i jakési citové zúčtování postav. Výsledek? Určitě ne tak našlapaný trhák, ve který jsme doufali a který bychom si chtěli po nocích pouštět znovu, ale na druhou stranu jistě úplně bezproblémová scifi jízda, která i přes menší detaily, pár uspěchaných scén a místy dost repetetivní recyklace scén útěk-boj-útěk-boj má co nabídnout a která si tu kino návštěvu hádám zaslouží. Fandové SW a režiséra si hvězdičku mohou přihodit, naopak diváci očekávající něco více si jednu zase strhnou. Jednoduchá rovnice.

plakát

Bottoms (2023) 

Nečekaně vcelku sympatická a zábavná teenage ptákovina, která je sice na první pohled nijak nevybočující z klasické high-school šablony o odstrčených holkách, ale o zábavu se víc než dobře starají hlavní postavy, které je prostě sranda sledovat. Banda holek ze střední se cítí utlačovaná fotbalisty a klukama obecně, tak se rozhodnou založit svůj kroužek sebeobrany aka fight club a díky tomu se dostáváme do spousty zábavně vyeskalovaných situací, pomsty fotbalistům a i dojde i na pár absurdit. Pobavily mě postavy všech zúčastněných, kdy každá je celkem ujetá a zapamatovatelná a i stereotypní charaktery fotbalistů říznuté o pár prkotin (scéna „srážky“ autem, ananas v jídelně nebo házení toaleťáků na barák top!) Škoda jen, že v poslední třetině dochází ke klasické příběhové kolizi a od ní už je to spíš jen takový táhlý a předvídavý dojezd s parodickým závěrem, ale předchozí dvě třetiny se vlastně celkem povedly a byl jsem spokojen. Nicméně stále je to JEN neurážející teen komedie na zabití času.

Poslední hodnocení (5 098)

Bratrstvo neohrožených - Carentan (2001) (epizoda) (E03)

29.09.2023

Saw X (2023)

28.09.2023

Stvořitel (2023)

27.09.2023

Bottoms (2023)

26.09.2023

Bratrstvo neohrožených - Den všech dnů (2001) (epizoda) (E02)

26.09.2023

Bratrstvo neohrožených - Currahee (2001) (epizoda) (E01)

26.09.2023

Blue Beetle (2023)

25.09.2023

Co děláme v temnotách - Série 5 (2023) (série) (S05)

25.09.2023

Co děláme v temnotách - Exit Interview (2023) (epizoda) (S05E10)

25.09.2023

Reklama