Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Recenze (1 513)

plakát

Bottoms (2023) 

Nečekaně vcelku sympatická a zábavná teenage ptákovina, která je sice na první pohled nijak nevybočující z klasické high-school šablony o odstrčených holkách, ale o zábavu se víc než dobře starají hlavní postavy, které je prostě sranda sledovat. Banda holek ze střední se cítí utlačovaná fotbalisty a klukama obecně, tak se rozhodnou založit svůj kroužek sebeobrany aka fight club a díky tomu se dostáváme do spousty zábavně vyeskalovaných situací, pomsty fotbalistům a i dojde i na pár absurdit. Pobavily mě postavy všech zúčastněných, kdy každá je celkem ujetá a zapamatovatelná a i stereotypní charaktery fotbalistů říznuté o pár prkotin (scéna „srážky“ autem, ananas v jídelně nebo házení toaleťáků na barák top!) Škoda jen, že v poslední třetině dochází ke klasické příběhové kolizi a od ní už je to spíš jen takový táhlý a předvídavý dojezd s parodickým závěrem, ale předchozí dvě třetiny se vlastně celkem povedly a byl jsem spokojen. Nicméně stále je to JEN neurážející teen komedie na zabití času.

plakát

Bratrstvo neohrožených - Currahee (2001) (epizoda) 

Sladký návrat do dětství a do dob Call of Duty 2, z hlediska kostýmů a exteriérů perfektní, ovšem delší stopáž a úvodní "seznamovačka" je přeci jen trochu divácky ne až tak atraktivní.

plakát

Blue Beetle (2023) 

Že já mám potřebu být až tak patologicky zvídavý a pouštět si každou novinku. Tady jsem se totiž zase okradl o 2 hodiny svého života, a to celkem bolestivě. Blue Beetle je jen další generická DC slátanina, která vznikla, jen aby se něco natočilo. Prostoduchá míchačka všeho už 100x viděného, zrecyklovaného a vyplivnutého na plátno a ani v jedné rovině film nedokáže zaujmout. Postavy jsou nudné, charakter hrdiny bez poutavějšího originu, záporáci nudní a tuctoví a akce bez chuti a nevýrazná. Když si k tomu přidám dvouhodinovou stopáž, vychází mi suma sumárum nemilosrdný, nudící, nevýrazný (pod)průměr, který by kdysi byl vtipem a mávnul jsem nad ním rukou, ale když se tyhle neambiciozní sra*ky točí pořád a pořád dokola, už mě to trochu přestává bavit, a to jsem velký fanoušek tohohle žánru a superhrdinovek... Proč?

plakát

Co děláme v temnotách - Série 5 (2023) (série) 

I pátá série nezklamala, ostatně stejně jako všechny předchozí. Humor si drží vysoký standart, postavy jsou stále úžasné a v celém filmovém poli dokonce jedny z nejlepších, nejikoničtějších a nejvíce přirostlých s mému srdci a největším plusem je fakt, že se tady ani po tolika dílech nápady ani vtípky neopakují, ale naopak seriál originalitou přetéká. Bavil jsem se královsky a tenhle počin je zkrátka klenot.

plakát

Nikdo tě nezachrání (2023) 

No One Will Save You je tak trochu jiná UFO žánrovka, která je hodně svá až alternativní (celý film je téměř bez jediného slova…), ale na druhou stranu se z hlediska vyobrazení vrací do původních kolejí a ukazuje emzáky jako ty divné šedé mužíčky lítající v talířích, což někdo sice kritizuje, ale já naopak oceňuji, jelikož poslední dobou je trendem ukazovat alieny jako co možná nejzvláštnější a nejvíc trendy kreatůry, ale od původní podoby se ustupuje. Díky své osobitosti je pak film celkem zapamatovatelnou a zábavnou jednohubkou, která se dále vymyká tím, že prakticky nonstop jede emzácké naháněčky po baráku a tím, že se zde nemluví, se film šikovně vyvarovává i výplňových míst a prakticky vše, co nám chce říct, nám podává úžasnou formou v podobě neustálého, perfektně šponujícího hudebního podkresu (a ten tady hraje obrovskou roli), emocí hlavní postavy a nebo šikovných hrátek s okolím. Ve výsledku jsem byl v průběhu filmu až nečekaně překvapen, o jak dobrý kousek vlastně jde, a to až do té doby, než všechny mé pozitivní pocity nakonec spláchlo sentimentálně odfláknuté finále, které celou předchozí napínačku říznutou akcí a skvělým vizuálem zruinovalo svým prapodivně natlačeným finálním putování do emočního nitra hrdinky a jejího bolestivého traumatu. (?????) Věčná škoda a promarnění šance vytvořit tady novou UFO áčkovou podívanou, kterých tady bohužel moc nevzniká…

plakát

Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série) 

Čtvrtá série sklouzává do vod průměrnosti a tak trochu se nechala unést dnešní trendy dobou a při snaze zavděčit se všem dnešním divnolidem tak nějak zapomíná být taky normální a být taková, pro kterou jsme si první sérii oblíbili. A tedy příjemně a nenuceně zábavná a ze života běžných lidí. V nové sérii je totiž vyloženě přepal veškerých LQBTQRSTUV komunit, homosexuálů, duhových človíčků a weirdheadů a všichni "normální" jdou tak nějak na vedlejší kolej. Stejně tak když seriál neví, kam dál, tak sahá k tomu nejjednoduššímu, co jej napadne - a tedy udělat další vztah a hodit tam nějakou tu love scénu. Tím se celkem ztrácí jakýkoliv zajímavý vývoj děje, originální a překvapující vztahy nebo prostě touha seriál s chutí dokoukat a spíše jsem se jen nutil do dalších dílů bez větší radosti. Komediálních prvků stejnětak ubylo a je to prostě jen přešlapování na místě a ždímání pozornosti na netflixu. Možná nejvyšší čas skončit...?

plakát

Expend4bles: Postr4datelní (2023) 

Spíše než Expendables 4 je to Stathamova one man show, jelikož z původní party toho moc nezbylo. Sly se z filmu šikovně vyvlíkne už v úvodu, Lundgren je už přestárlý dědeček a zbylí nováčci jsou spíš jen do počtu a působí jen jako jakési křoví okolo. Iko Uwais jako hlavní záporák taky vyloženě nenadchne, dialogy jsou osekány jen na to nejdůležitější a jsou tak doslovné, že by je pochopilo i pětileté dítě a příběh tady taky hledat nemůžeme. Tím se dostávám k akci, což je aspekt, pro který jsme si do téhle série šli všichni vždy s chutí, ale ta je tady tak drasticky průměrná, až se mi tomu těžko věří. Předchozí díly sázely na jistou, krvavou, brutální akci, která byla rozmanitá, využívala všechny zbraně, prostředí, boj zblízka a podpořena skvělou, charismatickou partou dávala divákovi pocit, jakože je v boji s nimi. Zde ale tohle všechno chybí, všechny scény jsou až moc obyčejné a nudné, kromě jedné 1v1 knife scény tady nenajdeme nic výjimečného a všechny efekty, výbuchy a krev svou béčkovou, odfláknutou průměrností bijí do očí, až se divím, že je tohle pořád ta stejná frančíza. Zkrátka jak kdyby se tvůrci nechtěli moc nadřít a měli velmi omezený rozpočet… Zkouknout to doma, asi mám problém, ale takhle v kině jde stále o obstojnou akční popcornovku, která sice pozornost udrží, ale oproti zbytku série je to prostě šílený kvalitativní propad a objektivně si možná ani tu trojhvězdu nezaslouží. Ještěže mám tuhle sérii rád a i humor zde funguje místy dobře a pobaví…

plakát

Make-up star (2019) (pořad) odpad!

Z hlediska show a makeupů jistě fajn zábava k vaření, ale tahle propagace bandy LGBTQ retardů, u kterých se vysloveně musí za jménem a věkem uvádět he/him // she/her //they/them podle toho, jak se v dané chvíli tento svobodomyslný jedinec právě cítí, je jednoduše odporná a trapná. Díky, nechci.

plakát

Přízraky v Benátkách (2023) 

Po Smrti na Nilu a Orient Expressu přichází Benátky a k mému údivu mě bavily ze všech dílů nejméně, a to i přes poměrně kladné recenze jiných uživatelů. Zkrátka mixnutí hororu a detektivky Hercula Poirota nejde dokupy a kde jiné díly sázely na ladné vyprávění alibi, skládání dílků do sebe a závěrečnou syntézu všech zpozorovaných informací do finálního odhalení, tak zde se film snaží být až příliš hororem, lekat diváka a předhazovat mu vyvolávání duchů, ale jaksi zapomněl na onu detektivní část. Po asi hodinovém úvodu, ve kterém se nás tvůrci snaží “ububat” k smrti pak teda nějak přijdou výslechy a ani se člověk nenaděje a už jsme v závěru, kde si Hercule nějak vycucá z prstu celou verzi příběhu, kterou jsem teda vůbec nepochytil, a už jsme v závěrečných titulcích. Uspěchané, nedobře žánrově namíchané a úplně něco jiného, než bych od tohoto typu filmu čekal - vlastně celkem zklamání. V porovnání s Orientem zaostává ceĺá detektivní část a v porovnání s Nilem se zase film vůbec nechytá ve zvolených lokacích a dechberoucích záběrech pouště.

plakát

Entergalactic (2022) 

Nejlepší romanťárna všech dob? To těžko. Vizuálně z filmu rozhodně nejsem tak odvařený jak ostatní, jelikož to stejné, ale v mnohem kreativnějším a zábavnějším provedení jsme viděli u SpiderMana, příběhově je to hodně jednoduchá, šablonovitá a předvídatelná nuda a ani tu chemii mezi sebou postavy nemají nijak výraznou. Výsledkem je pak vlastně strašně nezábavný film, u kterého si pokládám otázku, čím tady všechny tak oslnil a za co by měl dostat více než milosrdné 2 hvězdičky…? Obrovské zklamání.