The Orville - Pria (2017) (epizoda)

Kdyby ta borka nebyla z 29th century, dal bych 5 hvězdiček - za vesmírné manévry, za practical jokes, a za možné lepší vysvětlení cestovatelky v čase: mohla být jakoukoli shapeshifting mimozemšťankou, která chce Orville sabotovat. Cestovatelé z budoucnosti jsou overused trope a deus ex machina.

Smallville - Absolutní spravedlnost (2010) (epizoda)

Divák musí brát epizodu v kontextu seriálu Smallville (a to předchozích a nadcházejících epizod 9. řady). Ze zdejšího hodnocení a negativně laděných komentářů předpokládám, že tak učinilo snad jen 1% diváků, a tak se vůbec nedivím tomu všemu, co se zde píše. Nemůžete to brát jako standalone film, je to stále "jen" seriál, a pokud neznáte návaznosti a spád a styl běžné epizody, Absolute Justice se vám skutečně jako film líbit nemůže. Pokud chcete vidět pořádné vyústění a pokračování, podívejte se na S09E16 Checkmate!

Smallville - Běsi (2009) (epizoda)

Clark nechá pomalého zombíka, aby pokousla Lois! A taky nevím, proč jen pro příběh potřebovali Clarkovi brát krev do stříkačky s kryptonitem (aby omdlel, že jo). Přece už dávno víme, že k němu stačí dát meteorit a je stejně zranitelný a krvácející jako každý člověk ze Země. A to už jsem se těšil, že dám opět pět hvězdiček. Zombíci jsou ale moc fajn. Velice oceňuju novou vizualní stránku deváté série. Vidím, že Smallville konečně dostal dost peněz na efekty. "Oliver? What are you doing here?" "I was looking for Tess when the whole building went Resident Evil."

Smallville - Doomsday (2009) (epizoda)

Za všechno může Chloe. Kdyby před dvěma epizodami nechala Clarka uvěznit Doomsdaye ve Phantom Zone, nebyly by žádné oběti.

Smallville - Stiletto (2009) (epizoda)

Co mě stále dostává, že je to vlastně Chloe Sullivan, kdo založila Isis. Kdyby se to vysílalo jen o pár let později, už by ten název museli změnit.

Smallville - Třídní sraz (2006) (epizoda)

Opět naprosto parádní dějová linie ukazující Lexovu minulost a psychologii jeho osobnosti. Dlouho jsem nevěděl, která bije. Čemu se opět směju jsou ty pády. Lana spadne, je v bezvědomí. Lex spadne, a hned omdlí. Ach jo. A ta astrální projekce, to si mohli odpustit. Je mi líto Clarka, pořád musí lhát a lhát, aby vysvětloval svá náhlá zmizení.

Smallville - Lexovy Vánoce (2005) (epizoda)

Ty kráso. Nejdřív to vypadalo jako největší propadák, ovšem směr, jaký epizoda nabrala, mně jen vyrazil dech: možná Lexova budoucnost spojena s existenční otázkou jeho směřování, a morální otázky (spolu s finančními problémy) z toho vycházející. Doslova mě zamrazilo v zádech, když Lana pronesla poslední slova, a jen jsem v tom ostrém světle viděl na Lexově ramenu ruku jeho matky. "You know what is the secret to live happily ever after? Power. Money and power." Lex se začíná skvěle vybarvovat. Když vidíme opět jeho matku v poslední scéně, zamrazilo mě ještě víc. Wow! A co teprve Lionel, tak moc ambivalentní postava, občas jen čiré zlo. A naprosto jej chápu (je to stokrát lepší a propracovaný záporák než třeba Steppenwolf v Justice League 2017). Na druhou stranu je ovšem jen zhrzeným milujícím otcem (vidíme to na tom, jak efektivně dal Lexe do péče lepším doktorům, aby nebyl ochrnutý, a to i když Lex zpochybňuje jeho motivy). Vidíme, odkud pochází, a chápeme tak jeho činy. A pořád mě dostává, jak mají Kentovi toho superpowered psa, na kterém Luthorcorp původně experimentoval. Fajne. O hvězdičku méně jen za supernatural Santu a naprosto bizarní Clark-Chloe story arc. (Smallville Wikia oficialně přiřkla Santa Clausovi schopnost ovládat magii). A pozor! Režisér této epizody (Rick Rosenthal) pracoval též jako jeden ze dvou scénáristů (!) na Supermanovi IV (1987)!

Smallville - Žízeň (2005) (epizoda)

Když se Lana jako Buffy bere opět jako parodie sebe sama, je to humorné a vtipné… Nesmí se to brát vážně, a tak to scénárista doufám zamýšlel. A Carrie Fisher, oh my...! :)

Smallville - Nápoj lásky (2004) (epizoda)

Čtyři hvězdičky jedině za humornou poslední třetinu epizody, dost dobré! A též: "Superhero and journalist, what are the odds?" 'In loving memory of Christopher Reeve' (zemřel čtyři dny před prvním vysíláním této epizody)