• Krátkometrážní
  • Pohádka

Těžká léta československého filmu (2013) (seriál) odpad!

I. vodborník se sice snažil, ale nakonec vždy vychrchlal těžkopádný slint anebo rovnou blbost (případ pro z.k. v kinech ještě v roce 1973? s tim bys neuspěl ani ve videostopu). o filmech té doby (1969-1970) jsem se dozvěděl akorát, že purš rozvážel na nějakym ministerstvu párky. VOLE!!! II. pitvořivej hanák vypadal až příliš blaženě, když si mnul bradavky. v jednu chvíli tomáš strašně rychle rostl na obzoru, ale bylo to asi pouze jeho přefuněním. pan odborník více páchl, než informoval. III. tohle se dalo, s odpadem vyčkám až na čtvrtej díl. IV. VODPAD!

Jak se krade milión (1967)

ta zvětšeninová scéna mě skopla z houpací sítě! ovšem i jinak vcelku povedená kriticko-společenská nakládačka. nicméně je z doby, kdy se točily ještě mnohem lepší filmy, tudíž tento pravděpodobně poněkud zapadl. smůla. přesto zcela objektivně - pod pět jít nelze.

O vepříku a kůzleti (1970) (seriál)

tak tohle je strašná oldskůl klasika.. z podobnýho ranku jako štaflík/špagetka, medvísek/pejsvídek nebo hup & hop.. už v 80. letech odepsán, zastrčen někam do vysílání pro mateřský

Pražský písničkář (1997) (seriál) odpad!

děsná patlanina. v momentě, kdy se na scéně zjevila (doslova) leona machálková, bylo hotovo.

Alois Nebel (2011)

Začátek vypadal hutně, ale nakonec mne to zas tak za vemeno nechytlo. Technicky lehce odfláklý, epicky zakrnělý, lyricky (pro mne) nepřesvědčivý. Zapšklej sotva průměr. Ačkoliv v dnešní český kinematografický vodnatosti snad lehce nad ním. OK, tak teda tři hvězdnatý. I když spíše z milosti a soucitu, než-li z přesvědčení... po letech musim dvě hvězdy ubrat, vždyť je to zoufalost. navíc jsem viděl Valčík a tím se tento amatérský pokus ocitá v hnoji.

Jen o rodinných záležitostech (1990)

natočeno ještě před listopadem, především z tohoto důvodu dávám o hvězdičku víc, než si zaslouží. je to logicky zcela zapomenutý film - jednak se určitou dobu po listopadu do kin nahrnulo tolik materiálu, že spousta zajímavejch kousků zcela zapadlo. tento navíc obsahoval pouze kritiku vnitrostranických procesů, což v tý době už nikoho netankovalo.

Sráči (2011) (TV film) odpad!

nehodnotné

322 (1969)

špička slovenskýho filmu, top five. s každým dalším shlédnutím vynikají drobné detaily, na první pohled sotva detekovatelné. ad krajané - lohniský samozřejmě jede, ale už jsem ho viděl hrát i líp. abrhám bez výrazu, macháček vynikající

Tichá bolest (1990)

tohle neni dobrej film. hereckej pavýkon I.J. bych snad ještě přešel. trapné módní vulgarismy taky, doba byla taková. ale pokud režisér neumí vymáčknout z hrušínskýho alespoň průměrnej výkon, měl by se na to vy*at. o tupounskym závěru nemluvě. nějak nemůžu věřit, že je to ten hollý, kterej natočil meděnou vež a signum laudis. jedna hvězda za vyrovnávání se s minulosti*