jiziczek

jiziczek

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 20.3.2013  17:10

Vlastně jsem se na to podíval jen z lásky k železnici a čekal od toho spíš nic než moc. A v tomhle ohledu to nezklamalo. Jakožto naprosto oddychový film po fyzicky i psychicky vyčerpávajícím dnu neurazí. Ale jako film na páteční večer je to dost slabé. Vlastně jde o klasickou šablonu: spousta nelogičností a efektních nápadů odporujících zákonům fyziky, hlavní postavy se po počátečních nesvárech stanou nejlepšími přáteli, nikdo není vážně zraněn a všichni přežijí, všechny spory jsou odpuštěny plus moralistický titulkový závěr - prostě "hepyjend" ve své nejhrůznější podobě. Mně to prostě nesedlo.

• 20.3.2013  16:44

Film se zajímavým námětem, který ale nevyužil svůj potenciál. Nakousne spoustu témat, včetně vyrovnávání se s minulostí, necitelnosti nadnárodních korporací, neúctě a politikaření, až k chudobě a bezvýchodné situaci některých lidí. Zajímavý je určitě pohled na současný život v místě, které by spousta lidí raději vymazala z historie. Nicméně vývoj hlavní postavy je vcelku předvídatelný a ačkoli nakonec skutečně přijdou turisté, film samotný vcelku nic neřeší, což je škoda.

• 12.2.2013  17:16
    Méďa (2012)

Asi jsem byl až moc natěšený. Ale na můj vkus až moc převládla romantika nad komedií.

• 12.2.2013  17:07
    Fighter (2010)

Celkem dobře udělaný film, ale scénář se nijak moc neliší od desítek jiných filmů o boxerech, kteří se dostali na dno a teď se snaží vydrápat zpět na vrchol. I ostatní figury (rodina) už tu byly.

• 12.2.2013  17:04

Pokud bych to bral jen jako film, tak není nijak špatný. Ale pokud to beru jako adaptaci, což také je, tak nemůžu než být zklamán. Ale to už je úděl adaptací, bohužel.

• 12.2.2013  17:01
    Mrňousci (TV seriál) (2006)

Animace zasazená do reálných kulis, navíc vtipně vypointovaná. Půvabné dílko. A hezky se po tom usíná :)

• 12.2.2013  16:59
    Smrtelná kořist (1987)

Chtěl jsem dát jednu hvězdičku za nostalgii, protože mi tenhle počin nějak uvízl v paměti z dětství, ale po nedávném shlédnutí vážně netuším, proč. Tentokrát to na mě fungovalo jako celkem slušná komedie. Bohužel to tak asi nebylo nezamýšleli...

• 12.2.2013  16:46
    Prometheus (2012)

Po všech těch dohadech, jestli to bude film předcházející Vetřelci nebo to bude něco úplně jiného, vzniklo něco na půl cesty - ani ryba ani rak. Je tu spousta věcí, které na Vetřelce odkazují, kopírují ho a vykrádají. Pak jsou tu části, kde se snaží násilně odlišit. První půlka je krásná, druhá stojí za prd. A akcí nabitý konec to tak akorát zabil. A konečně - vábnička na pokračování u mě rozhodně nezafungovala.

• 12.2.2013  16:38

Vlastně ani nedokážu definovat, čím mě tenhle film dostal. Snad je to tou atmosférou, která není ani poklidná, ani přepjatá... K tomu celkem uvěřitelně zahráno. A dokonce ani nemám pocit, že by ze mě chtěli ždímat emoce, ačkoli se jim to celkem daří.

• 12.2.2013  16:34
    Věra 68 (2012)

Čtyři hvězdičky kvůli paní Věře. Natočené dobře, vcelku ucelený obraz o celém životě a naštěstí to není moc "sommerovské".

• 12.2.2013  16:28

Hodně mrazivý film. Konečně měl někdo odvahu, ukázat mateřství taky z jiné než růžově pozitivní stránky. A Tilda je naprosto úžasná.

• 12.2.2013  16:26

Se zatnutými zuby jsem vydržel až do konce, ačkoli bylo od začátku jasné, jak se bude děj vyvíjet. Dlouho jsem neviděl film tak prošpikovaný a přeplněný americkým vlasteneckým patosem, ze kterého se mi dělalo až nepěkně nehezky. Když k tomu přidám pár nelogičností a nic moc herecké výkony, tak je to jasná slabota.

• 29.1.2012  16:21

Natočené je to pěkně, ale trochu moc překombinované. Náhoda střídá náhodu a mě to pak přestalo bavit.

• 29.1.2012  15:54

Woody si splnil sen a natočil film ve městě, které zbožňuje. Já jsem si splnil sen, že jsem se dožil této jeho zhmotněné představy. Ano, Woody už má evidentně nejlepší léta za sebou, nicméně i z tohohle filmu je stále patrná jeho poetika. A to je přesně to, co na něm miluju. Takže jen tak dál. Na další film se už moc těším.

• 29.1.2012  15:31
    Zvuk hluku (2010)

Výborný nápad, skvěle jsem se bavil. I když oproti původnímu krátkometrážnímu Music for One Apartment and Six Drummers to chvilkama ztrácí šťávu, je to pořád lepší než leckteré jiné "hudební" filmy.

• 30.12.2010  19:57

Sice mi pár let trvalo překonat nepříjemný pocit při přecházení polí (nejen kukuřičných), ale jinak je to v celku blbost ;)

• 30.12.2010  19:33
    Faktor strachu (TV pořad) (2001)

Spíše než o překonávání strachu je to podle mě o překonávání odporu. Kousání do mrtvých myší a kravských očních bulv je na mě trochu moc.

• 30.12.2010  19:23
    Maximální extrém (TV pořad) (2000)

Nevím, zda i komentář je převzatý z amerického originálu, mně ovšem moc vtipný nepřijde.

• 30.12.2010  18:51

Sice je to výborně odvedená řemeslná práce, na jakou jsme od pana Scorseseho zvyklí, ale přece jen jsem čekal něco víc. Rozuzlení bylo od začátku předvídatelné, takových filmů už tu pár bylo. Nehledě na to, že stopáž přes dvě hodiny u filmu, který vás až tolik nechytne, se zdá nekonečná.

• 30.12.2010  18:37

Už jsem pana Hřebejka málem odepsal, ale tímto filmem opět vzbudil mou pozornost. Hutný a silný příběh z minulosti, tentokrát bez komediálního a komického nadhledu. Výborná Daniela Kolářová a až mrazivě přesvědčivý Ladislav Chudík. Snad jen pan Kratochvíl mě jako herec vůbec nepřesvědčil.

• 30.12.2010  18:26

Odmyslím-li si skutečnost, že tradiční rodičovský pár zde tvoří vlastně dvě rodičky, tak film není ničím až tak zajímavý. Pokud by zde byli dva lidé opačného pohlaví, kteří prostě nemohou mít děti, asi by ani páni kritikové tento snímek nijak kladně nepřijali. Ovšem zde máme dvě lesbičky, čímž film dostává hnedle jiný náboj. Ale hlavně, hrají je Annette Bening a Julianne Moore, a to velmi dobře. Takže čtyči hvězdy jsou spíš za výkony herců než film jako takový.

• 23.5.2010  17:13
    Tajemství domu Usherů (TV film) (2008)

Tomu, kdo mi tento "film" podstrčil jakožto novější verzi klasického příběhu, mám sto chutí provést něco velmi, ale opravdu velmi oškivého. Nerad hodnotím něco, co jsem neviděl celé, ovšem silně pochybuji, že někdo měl dost sil (nehledě na orientaci) tuto slátaninu shléhnout až do konce. Nebo že bych si špatně přečetl předlohu? Vzorový příklad Odpadu! Ale o to lepší jsou zdejší komentáře. Jen lituji, že jsem o ně nezavadil dříve...;)

• 23.5.2010  17:06

Až na pár detailů velmi přesně zobrazené dění v Německu na přelomu šedesátých a sedmdesátých let a dál. Vcelku objektivně zobrazené okolnosti vedoucí ke vzniku RAF a velmi autenticky předložená tísnivá atmosféra především ve vězení (i svou délkou).

• 23.5.2010  16:51

Místy velmi přitažené za vlasy, ale pokud se člověk chce bavit, tak se baví, až mu tečou slzy. Bizarnost podpořená stylem animace a dějem nezná mezí.

• 23.5.2010  16:47

Nádheré exteriéry, silná hudba, silné téma. Občas snad jen až moc prvoplánové ždímání citů...

• 15.4.2010  19:21

Zajímavý film se silným tématem, podaný často s hořkým úsměvem. Snad jen zpočátku matoucí opakování scén z různých pohledů bylo trochu zvláštní. Pro mě osobně lepší než Tajnosti.

• 11.4.2010  22:38

Pro mě byl tento dlouho očekávaný výtvor jedno velké zklamání. Důvodů je hned několik. Jednak jsem od něj očekával asi příliš - do této doby pro mne byl Tim Burton zárukou kvality, a jednak je předloha jednou z mých nejoblíbenějších knížek. Samozřejmě, film se předlohy nedržel, jen si vypůjčil/ukradl pár stavebních kamenů, aby složil nový, přeplácaný a nepovedený příběh. Ačkoli nápad návratu Alenky není špatný, poetika předlohy se naprosto vytratila. Postavy předloze neodpovídaly (ano, i to lze obhájit časovým odstupem od předlohy a jiným pohledem hrdinky) a chovaly se jinak (viz králík). Na můj vkus byl příběh natočen příliš akčně (závěrečná bitva už mi přišla spíše jako špatný vtip přelitý krví), a formát 3D mu z mého pohledu neslušel (nebo si pod pojmem 3D přestavuji něco jiného). Stejně tak Johnny Depp mě nijak nepřekvapil. Zdá se, že už ve spojení s Burtonem nic nového nevymyslí. A koneckonců jeho postava mi vadila snad nejvíc. Původně epizodní figura zde dostává příliš prostoru a příběhu to neprospívá. Jednou z mála světlých výjimek byla z mého pohledu Srdcová královna v podání HBC. A to i v českém dabingu. Jinak jsem byl dabingem zklamán - ať už Králík nebo Houseňák (potřebujeme kuřáka? tak šup tam Bartošku!). Také byla patrná invence Disneyho - klasická poučnost a vysvětlivky "problbý" je přesně to, co se mi na Disneym nelíbí. A tak se sám sebe ptám, líbilo by se mi to jako dítěti? Možná... Ale jsem rád, že jsem jako dítě mohl vidět Něco z Alenky od Švankmajera a koneckonců i původní kreslená od Disneyho je lepší.

• 4.1.2010  18:23

Konečně Bergman, který mě neuvrtal do depresí ;) Krásný film.

• 4.1.2010  18:21

První německý poválečný film, který estetikou navazuje na německé filmy 20. let. Využívá dokumentární styl (ostatně na nic jiného peníze nebyly) a patří do tzv. "Trümmerfilme", čili filmy točené v poválečných troskách. Film ukazuje, jak lidé chtěli co nejrychleji na válku zapomenout, ačkoli to bylo složité. Námět byl původně nabídnut spojencům, ti ale neprojevili zájem, a tak ho natočili Sověti. Film v podstatě neukazuje žádná "monstra", jako holocaust apod. A s realističností to není také nijak horké - už začátek je těžko uvěřitelný - Susanne, vracející se z koncentračního tábora, je krásná, vypadá velmi vysportovaně a vůbec moc hezky na to, aby to byla pravda. Nastěhuje se zpět do bytu, který už ale obývá voják, kterého trápí svědomí z válečných zločinů a chce se pomstít svému veliteli (který se teď má velmi dobře), čemuž ale nakonec Susanne zabrání a zamiluje se do něj. A ani s tím vyrovnáním se s válečnými zločiny to zde není tak přesné. Obviněni jsou jen velitelé, nikoli ti, kteří je nakonec prováděli (zde hl. hrdina). Ale to se začalo takjakotak řešit až později.

• 4.1.2010  17:58

Ačkoli nacisté Berlín nenáviděli (příliš multikulturní), museli ho ukázat v dobrém světle. Jediným světlým aspektem tohoto propagandistického filmu jsou poslední nahrávky mnoha nenávratně poškozených či zničených míst v Berlíně. Jde ale o film o to nebezpečnější a nechutnější, jelikož na první pohled neukazuje nic z reality - válku, nacistické symboly, třídní rozdíly, skutečné lidi. Dokonce i v noci jsou všichni milí a nehrozí žádné nebezpečí. Pokud jde o děj - Renate, krásná dívka z vesnice se prosadí jako fotografka (fotí šťastné lidi), tedy v do té doby ryze mužské profesi. Až s úspěchem si jí lidé začínají vážit jakožto (produktivní) bytosti, jejíž život má smysl. Mezi elitou si najde i partnera - reportéra, který cestuje po "světě" = spřátelených zemích (ITA, ESP, ...). Zajímavý je na filmu právě obraz ideální ženy, jak se s válkou změnil - už nejde o ženu v domácnosti, ale pracující, krásnou a šarmantní, která však nemůže muže v jeho profesi nahradit, nýbrž maximálně vhodně doplnit. Je také emocionální, zatímco muž je vždy racionální. Stojí za shlédnutí, ale ne více než jednou a jen jako ukázka manipulace NS s realitou.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7