21 gramů (2003)

Brilantní dílo seskládané ze zajímavých lidských příběhů, které obracejí životy naruby.

33 životů (2015)

Známý příběh zavalených horníků, který poukazuje na jedné straně na vlastnosti lidí v kritických situacích a na druhé straně na nefunkčnost státního aparátu. Emoce zde hrají hlavní roly. Štastný konec to jen podtrhuje.

Cena svobody (2014)

Silný a emotivní příběh přátel, který nabízí hned několik odpovědí na pár základních otázek. Jedna z nich příkladně vystihuje paradox kdy na jedné straně člověk ztratí vše hmotného a i když vlastně nic nemá zachová si lidskost, kterou mu může závidět spoustu majetných a zajištěných lidí. Slova jako rodina, pomoc, oběť a život se skloňují snad všemi pády.

Spectre (2015)

Bondovky mám rád, pěkné oblečení, pěkný lidi, pěkná auta a monstrózní efekty. Podobnost zápletky s jiným Bondem neni na závadu. Je to přeci jen jasné, že se jedná o 007, takže se podobnost dá vlastně očekávat. Otázkou tedy je jak dlouho film udrží diváka v pocitu očekávání. Za chladnou hlavu pana Craiga davam 4.

Normal (2009)

Příliš nadčasové pro českého diváka. Tehdy i dnes 02/2016. Ne Kňažko, ale Havlová je perlou ve schránce ukrytá.

Dárek (2015)

Jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá. Takže když někoho v mládí pořádně naštvete a tak nějak mu tím změníte zbytek jeho života, můžete se dočkat toho, že vám to bude chtít vrátit. Když si k tomu připočítáte fakt, že proti vám stoji pomstychtivý úchyl, tak vám na obranu nebude stačit ani velká porce tyranie, kterou v sobě máte zakořeněnou od malička.

Daleko od lidí (2014)

Na mě trochu nuda. Kdo má rád pěkné mezilidské vztahy, tak najde co hledá. Viggo Mortensen působí opravdu důvěryhodně.