Královna Viktorie (2009)

Jedno z nejlepších filmových zpracování vztahu mezi královnou Viktorií a princem-manželem Albertem. FIlm se nesnaží na nic hrát, není to velkofilm, není to trhák. Chce pouze divákovi pododhalit jak to mohlo mezi Viktorií a Albertem být. Z historii všichni víme o nehynoucí lásce, kterou nenapsal žádný známý spisovatel, ale život sám. Tvůrcům se podařilo téma opravdu vzít za pačesy a vytřískat z toho vše.(Čárka za slzu film neminula)

Malá Dorritka (2008) (seriál)

Opět jedno skvělé zpracování klasické romantické literatury, teď z pera Charlese Dickense a ze studií BBC. Musím říci, že v kvalitě zpracování klasické romantiky BBC vede. To, co během pár let vyprodukovali, patří k tomu nejlepšímu, co poslední dobou je vidět na obrazovkách TV. Malá Doritka je tím důkazem. Čtenáři v seriálu naleznou vše, co tak milovali v knižní předloze. BBC děkuji. PS: 3x Emmy

Maverick (1994)

Je to vtipné, ale něco tomu chybí. Člověk v téhle společnosti čeká komediální odvar Smrtonosné zbraně a westermu s indiány a kolty proklatě nízko. A ono to tam všechno opravdu je. Ale přiznejme si, že tam toho je málo a i když se tam Glover objeví(jenom na pár minut), tak po zbytek filmu citelně chybí.

Merlin (2008) (seriál)

Moderní zpracování Merlina v HD z produkce BBC? Průměr! Mám rád moderní zpracování historických balad a pověstí, i když nevyprávějí přesně ten samý příběh, který zná většina lidí, a pouze se inspirují, tak přeci jenom u Merlina je to velký úlet. V tomhle seriálu není nic tak jak známe, snad jenom názvy postav, případně jejich "povolání".

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Tak u tohohle filmu "jsem se tak bál, že jsem si ušpinil brnění", zbavil se rodinného mazlíčka v podobě králíka, upálil pár čarodějnic, která vážila stejně jako kachny(-Co děláte s čarodějnicema? -Pálíme! -Co ještě pálíte? -Dřevo! -A proč čarodějnice hoří? -Protože jsou ze dřeva! -A jak poznáte, že je ze dřeva?- Postavíme z ní most? -Ne!!!Ten můžete postavit i z kamene! -Potopí se dřevo ve vodě? -Ne!!!Utopíme jí v Jezeře!!! -Ne!!Co dalšího plave ve vodě? -Chleba!!! Japka!! Hodně malý šutry!!Vomáčka!!Třešně!!Sud!!Tříska!!Noha!!! -Kachna! -Přesně!Logicky tedy musí vážit stejně jako kachna!) a odnaučil jsem se říkat IT. Klasika je klasika. A stejně je Sir Robin ten nejodvážlivější ze všech odvážných, ať si kdo chce říká, co třeba chce.

Muž z oceli (2013)

Jediné, co mě na tomhle filmu pobavilo, tak jsou efekty, krásná Amy Adams a český překlad "Světový motor". Kdo viděl, tak pochopí. Zbytek? Řekl bych, že ty 3 trailery jsou mnohem kvalitnější podívanou, než to, co nám předvedli během dvou hodin na plátně. Dokonce i ten Zimmer byl nějaký slabý, že by člověk hádal, že to vzdal, když to viděl, protože při tomhle nějakou inspiraci k napsání pořádné hudby prostě dostat nemohl.

Nadace - Císařův mír (2021) (epizoda)

Asimov se v hrobe obraci... Z muzskych postav jsou zenske. Mame najednou 3 cisare. Seldon najednou neni nejvetsim matematikem v galaxii, ale nejakym provincnim profesor... Gaal Dornick je zenou z planety obydlenou sektou. WTF... Chapu, ze udelat ze Zakladny(spravny preklad Foundation) serial je tezkym oriskem, ale snaha predelat postavy je proste k smichu. Nemluve o terorismu, ktery v knize nebyl a sousednich kralovstvich Terminu ktere Asimov predstavil az dale... 40%.

Nadace - Přípravy na život (2021) (epizoda) odpad!

Tak tohle je mega psusvih. Nechapu, ze daji napsat scenar nekomu, kdo nenavidi knizni serii. V druhem dile znici 2 svety, ktere muzou za rozmach prvni Nadace a setkani s druhou. WTF. A ty blaboly a romantika kolem.

Narozen 4. července (1989)

Drsný příběh veterána z Vietnamu, který ukazuje, že po návratu byli všichni hrdiny pokud sloužili svému účelu - podpoře válečného úsilí. Jakmile ale byli z boje vyvrženi na kolečkovém křesle, neznamenali pro vládu a pro většinu konzervativních lidí vůbec nic. Ron Kovic(Tom Cruise) byl zraněn a nestál vládě ani za to, aby lépe zainvestovali do jeho léčby. Jako zlomený muž se vrátil domů a musel se smířit s realitou, se světem z kterého odešel, kterému dříve říkal domov a kterému už nerozuměl. Z člověka, který podporoval válku, se zrodil člověk, který svým postojem pomohl válku ve Vietnamu ukončit. Hrdinou se stal až u mikrofonu na stadionech a veřejných prostranstvích.