Admirál (2008)

Čekali jsme na to dlouho. Konečně ruská kinematografie zpracovala tématiku, kterou dlouho vynechávala a nebo se snažila využít k politickému prospěchu. Občanská válka mezi Bílými a Rudými z pohledu admirála Kolčaka. Romantická zápletka v historické bitvě mezi "dobrem a zlem", která skončila rudým sněhem. Co naplat, snažili se, ale pokud divák nedokáže uvěžit, že se to opravdu tak stalo, protože režisér neumí umě navádět herce, tak to nezachrání ani efekty, ani skvělá kamera. Rusové nezapomněli ani na české legionáře a za to jim patří poděkování, za zbytek už jim ale asi nepoděkujeme.

Atlas mraků (2012)

Pochopil jsem, ale padla na to flaška vína! Chápu, že někteří budou film hodnotit vysoce, aby zakryli, že nepochopili zhola nic a nebo jenom část. Chápu, že mnoho lidí ani neví proč tento film vznikl, že v rodině Wachowských došlo k určitým změnám a že se jedná v podstatě o zprávu světu, že jsou mezi námi i tací, kteří potřebují porozumění, toleranci a pomoc, prostě uznání za to jací jsou. Ale s přetvářkou se snažit "učit" druhé a motat jeden příběh do druhého, aby se divák udržel bdělý, aby prostě akceptoval to, co se mu autoři snaží sdělit? Je to prostá pohádka pro dospělé s výchovným motivem zabalená do rozbitého gramofonu u kterého jehla přeskakuje z jedné hudby do druhé? Ano, nic jiného to není!

Avatar (2009)

Nevím, co tak skvělého by na tomhle filmu mělo být? Excelentní film, který by si vydobyl pozici klasiky, to rozhodně není. Efekty jsou príma, ale když ten film je pouze a jenom o nich, tak je to trošku škoda. Po tak velkolepý reklamě jsem opravdu čekal zázrak a ono z toho nakonec je jenom hezký barevný sci-fi. Ale za mimozemský sex dík, jenom doufám, že ho v pozdějším DC bude víc. Jenom díky němu se u mě Avatar drží na 4*, jinak by ještě padnul. :-) Sám mám špatný svědomí, že dávám 4* filmu, který skoro nic nevypráví, tak nějak skáče z jednoho místa na druhý a ještě je naprosto předvídatelný. 4* přeci jenom dávám větším peckám. Možná časem změním názor, ale v tuhle chvíli mám z filmu pocit, že vlastně žádný nemám. Tak nějak jsem šel z filmu s náladou jak z T4(srovnávám, když už v tom hraje ten Wortington). Nuda to nebyla, vypadalo to hezky, ale to je vše. PS: Tak nějak jsem o těch všech nápadech s mimozemšťanama, planetou i vnímáním/souladu fauny a flory někde četl, žádná revoluce se nekoná, je to sprostá vykrádačka.

Avengers: Endgame (2019)

Nudaaaa... prvni pule byla co? Uspavacka na dobrou noc? Hodnoceni 2*, zbytek pak 4*. Prumer 3*... Kdo tomuhle dava 5*, tak musi byt po lobotomii...

Bitevní loď (2012)

Nebylo to zas až tak špatné, kýčem to nazvat nemůžu, protože jsem se přitom bavil. Kdyby snad neumírali lidi, tak to byla komedie jak vyšitá. Kdo viděl, tak prostě to s Missouri můžou žrát snad jenom v zámoří(schválně nepíši o co jde, nechci dávat spoiler), nevěděl jsem, jestli se smát, brečet a nebo radši jít. Efekty pěkné, mimozemštani také(v traileru alá Crysis a přitom takový ořezávátka). A proč z Plemonse udělali takového pitomce? Mám ho rád z Friday Night Lights a tohle mu fakt dělat neměli. Rihanna zahrála vcelku solidně, popravdě jsem koukal, co to je za kočku a byl jsem překvapený, že to je ona. :-) No a Skarsgard dostal jeden štěk a 2 pohledy a přitom po Neesonovi je jeden z mála, co tam umí opravdu hrát. A že si Neeson zahrál jenom o 2 minuty víc, než on. Nevím proč, ale já v tom prostě viděl Godzillu.

Cestování na okraj vesmíru (2008) (TV film)

Prostě báječný! Vesmír nás fascinuje už od dob, co naši předci pochopili, že jim v noci na nebi něco svítí nad hlavou a nás tato fascinace dovedla až na měsíc a táhne nás dál od naší matičky Země. Cesta provázená slovy Aleca Baldwina je opravdu nad míru poutavá a přiznám si, že mi párkrát nahnala strach. V Cestě na okraj vesmíru neteče žádná krev, nemluví v ní žádní mírutvorci, nemilují se milenci ze Shakespeara a stejně na ní fascinovaně hledíte. 5* a ani nemrknu! PS: Ano, jako kluk jsem chtěl být kosmonaut! Ale kdo nechtěl?

Cestovatel (2007) (seriál)

Velmi povedený seriál. Zápletka zajímavá, ale konec možná někoho zklame, ale tvůrci možná předpokládali, že ještě budou pokračovat. Kdo ví?

Černý blesk (2009)

Nemůžu film vyloženě zkritizovat, snaha je vidět, efekty jsou efektní, romance je taky, ale to je tak všechno. Proč mi to připomínalo Spidermana? Nejsem zklamán, ale ani překvapen.

Den poté (2004)

Přiznávám se, napoprvé jsem to nevydržel a neviděl jsem film až do konce. Na škodu to ale není, tenhle film si bližší pozornost nezaslouží. Je to parodie na cokoliv.

Doba ledová (2002)

Hledáte hlídání na večer? Chcete si s manželem odskočit na lov mamutů? Zkuste služby "pravěkých domácích zvířátek". Je to vtipné, je to smutné. Je to o přátelství, o rodině, o lásce. Najdete v tom všechno a prostě to musíte milovat.