• Pohádka

Lenssen & spol. (2003) (seriál)

Legendární dvojice Katja Hansenová a Tekin Kurtulus.

Hurikán (2018)

Když byste se chtěli podívat na nově zpracovaný a kvalitní dokument o britském letounu, který měl zásadní podíl na Hitlerově fiasku s krycím názvem operace Operace Seelöwe, tak byste těžko hledali něco lepšího. Teď si dělám legraci. Dokument to není a název Hurricane má s tím má společného jen to, že v něm všichni létají. Mělo by se to jmenovat 303. stíhací peruť, protože se děj netočí okolo nikoho jiného. Do hlavní role je obsazen Iwan Rheon, coby letecké eso Jan Zumbach. Vlastně by se to mohlo jmenovat Jan Zumbach. Film to byl průměrný. Nebudu lhát, čekal jsem od toho víc.

Comeback (2008) (seriál)

Ryzí zlato

Anthropoid (2016)

Perfektní zpracování operace Anthropoid, i když se zahraniční režií. Řekl bych, že je to ještě lepší než naše adaptace jménem Atentát. A myslím to vážně.

Poslední Mohykán (1992)

Perfektní filmová adaptace prostředí Indiánů na americkém kontinentě, který se vůbec s ničím "nepáře". A ta znělka je naprosto boží!

Anna Karenina (2012)

Dvě hvězdičky za Keiru Knightley.

Stalingrad (2013) odpad!

Nesmyslná a o to víc nepovedená kravina, co se snaží adaptovat film Stalingrad. Pět rolníků, co přemůže celý Wehrmacht. A ta kýčovitá romantická chvilka je spíš k smíchu, než k pláči. Tohle si fakt nepouštějte. Chudák Kretschmann, nevěděl, do čeho jde.