Vlci - Episode 33 (2018) (epizoda)

Andrej je horkokrvný...pipík. Nová nenávidená postava? Johankin otec.

Vlci - Episode 32 (2018) (epizoda)

Normálne mám radostný pocit, že sa Lacovi pošťastilo. Som si tú postavu celkom obľúbil.

Vlci - Episode 31 (2018) (epizoda)

To s tou Ňuškou a Dagmariným telefonátom snáď nie :-D

Legendy zítřka - Série 3 (2017) (série)

Legendy sú fajn. Je to zábavné, hlúpučké, oddychové. Neriešia sa tu nejaké depky a keď náhodou hej, tak nie stále dokola tie isté (zdravím Arrowa). A hlavne, chémia medzi členmi tímu funguje výborne. Samozrejme nás zase čaká obmena (SPOILER: odchádzajú Stein a Jax KONIEC SPOILERU), pridáva sa Kid Flash. Vzhľadom k tomu, že mi vo Flashovi nevadil, tak som jeho zapojenie nejak moc neriešil. Podľa mňa sa sem celkom hodí. Na otočku sa zastaví aj Constantine, ktorý je mi dosť sympatický a zjavia sa aj nové postavy ako Zari, Ava Sharp a Garry, ktoré sú taktiež rovnako sympatické. Takže na strane dobrých nikto, kto by mi liezol na nervy. Teraz sa pozrieme na stranu záporákov. Hlavným je prastarý démon Mallus. Áno, ide o ozajstného démona, nie ako v prípade Savitara, ktorý síce o sebe hovoril ako o bohovi, ale my vieme ako to s ním bolo. Dobre, späť k Mallusovi. Vzhľadom k tomu, že ide o CGI postavu, tak sme ho väčšinu série videli len v tele iných ľudí a počuli sme len jeho hlas. Ten bol vynikajúci, tak správne démonický, za to patrí Johnovi Nobleovi pochvala. Inač, neviem čo viac k nemu. Ide o klasického zlého démona s výborným hlasom. Možno nie najlepší záporák Arrowversu, ale boli tu aj horší a nezáživnejší. Samozrejme, po vzore Reverse Flasha, Mallus si tiež zakladá svoj kult. Vracia sa nám Damien Darkh, čo mi nevadí, ja tu postavu zbožňujem. Teraz sa nám ale nepredstavuje len ako chladnokrvný parchant, ale i ako milujúci otec. A táto poloha sa mu hodí (trošku mi pripomína Merlyna, ale čo už) Áno, opäť sa vracia jeho dcéra Nora (naposledy štvrtá séria Arrowa). Tá je fajn, len škoda, že s tatíkom majú rovnaké schopnosti, jej mohli tvorcovia spraviť odlišnejšie (neberte to zlé, ale mať v tíme dve postavy, ktoré rovnako ovládajú telekinéziu a vysávanie života...neviem, pôsobí to na mňa tak...neviem nájsť správny výraz. Použijem teda slovíčko odfláknuto). Potom je tu Kuasa, zo začiatku celkom nudný záporák, ktorého neskoršie odhalená motivácia je ale dobre pochopiteľná a robí z nej zaujímavejšiu postavu. A je tu aj Grodd, ktorého bolo aj vďaka náročnosti animácie, menej ako by som si prial. Celkovo som za tretiu sériu rád a teším sa na štvrtú. I keď trošku sa bojím toho, že to bude o démonoch. Rád by som totiž zase rád videl ako hlavného záporáka nejakého človeka.

Vlci - Episode 29 (2018) (epizoda)

Hotel, more, ruky hore. Či ako to bolo...

Návrat Chen Zhena (2010)

Ázijský superhrdinský film odohrávajúci sa počas Japonskej invázie v Číne znie námetovo fajn. Len to prevedenie tak trochu škrípe. Hudba je dobrá, choreografie tiež (hlavne Donnie Yen v tej redakcií sa mi dosť ľúbil), ale na viac ako 3 sa to neprebojuje. Príbeh bol občas chaotický.

Gotham - Série 1 (2014) (série)

Ku Gothamu som sa bohužiaľ dostal neskoro. Ale chcem to dobehnúť. Hlavne po dobrej prvej sérií. Oproti seriálom ako Arrow, Flash alebo Legendy sa mi na Gothame páči tá brutalita, ktorá proste sedí k psychopatickým indivíduám Batmanovej mytológie. Tá ma skvelé postavy a Gotham ich zvládol pekne previesť do seriálovej podoby. Neviem sa rozhodnúť či mám radšej správneho Gordona alebo sarkastického Harveyho. Obaja sú skvelý, ostatné postavy ale taktiež nezaháľajú. Oswald Cobblepot je úžasný a ľúbi sa mi ako všetkým a všetkými manipuluje. Edward Nygma sa dá pochopiť a je zaujímavé sledovať jeho činy. Mrzí ma slabá účasť Scarecrowa (i keď viem, že v štvrtej sérií dostane o dosť väčší priestor, na to sa teším) A troškou kritiky zahrniem aj Brucea, ten mi trošku občas malinko liezol hore krkom.Ale inač som spokojný.

Detektív Dušo (2018) (seriál)

Tak bol som zvedavý, kriminálky ja rád (i keď ide o slovenský počin). Ale ostal som mierne sklamaný. Ani by mi tak nevadilo, že čo epizóda, to prípad, ale scenáristi mohli dať niečo do pozadia, niečo čo by sa tak tiahlo celým seriálom. A nemuselo by to byť ani moc dôležité, ale aspoň aby tam niečo bolo. To je môj prvý, nazvime to problém. Potom, samozrejme rovnako ako v 1890, tu máme duo popletených vtipných policajtov. Bohužiaľ, tí z 1890 v podaní Ondríka a Nahálku boli o dosť zábavnejší a viac mi utkveli v pamäti. Čo viac dodať? Ak náhodou bude druhá séria, určite aj na ňu hodím očkom. A na záver: nevidel som síce všetky diely, asi dva mi ušli, ale zatiaľ považujem za najlepší diel šiesty, s titulom Futbalista.

Vlci - Episode 28 (2018) (epizoda)

Aj napriek tomu, že linka Klára a Valent ma ne-ba-ví, tak epizódka to bola dobrá. Chudák Andrej, je mi ho až ľúto jak Hirschovi verí. Viliam pobavil. Zdá sa mi to, alebo začína dej trošku temnieť?