• Romantický

Nerve: Hra o život (2016)

Přestože rok 2016, já ho objevila až teď. A vůbec jsem nebyla zklamaná. Celou dobu jsem hltala jak to dopadne a člověka až mrazí, když vidí co jsou lidi schopni udělat pro hru (třeba obětovat svůj život). Ze začátku to byla celkem sranda, pár nevinných úkolů, které ničemu nemůžou uškodit, pak ale přišla drsnější fáze. Emma Roberts svou roli sehrála skvěle, potěšil i Dave Franco, kterého jsem doteď znala jen z Jump Street. Tenhle film určitě stojí za shlédnutí i za zamyšlení...co všechno jsme pro "online" slávu schopni udělat?

Bohemian Rhapsody (2018)

Jednoznačně nejlepší film roku, ne-li víc. Rami Malek byl naprosto famózní, ztvárnit takovouhle legendu není jen tak a on to zvládl na výbornou (ač jsem u traileru nebyla o výběru přesvědčena). Bryan byl tak věrohodný, až to vypadalo, že tam hraje sám, podoba k nepoznání! Skvělá hudba, skvělé scény, střídání humoru i vážných scén...Hádám to na oscara, kterého by si tento film určitě zasloužil. Všem doporučuji do kina zavítat a tento film vidět. Po dlouhé době mi vůbec nebylo líto utracených peněz za lístek, ba naopak, možná si to ještě zopakuji :-) Velká paráda, maximum hvězdiček!

Největší showman (2017)

Tak přesně tenhle film na filmovém trhu chyběl. Málokdy dávám pět hvězd, ale tento film si to plně zaslouží. Zac Efron dospěl, už z něj není teenager z "HSM" a nikdo nemůže popřít, že herecky i pěvecky svou roli zvládl výborně. Velkým překvapením pro mě byl Hugh Jackman, u kterého jsem netušila, že tak skvěle zpívá. Překvapila mě i "Disney hvězdička" Zendaya. Jen tak něco mě nedojme, ale tento film ve mě vyvolal přesně ty emoce, které vyvolat měl a sem tam jsem musela "zamáčknout slzu". To všechno podtrženo skvělými choreografiemi, chytlavými a znělými písničkami a skvělým životním příběhem. Za mě naprostá pecka, film jsem určitě neviděla naposledy!!! 5*

Kolonie (2015)

Na film jsem šla především kvůli herci Danielu Brühlovi, který předvedl famózní výkon v Rivalech a byla jsem zvědavá na jeho další výkon. O filmu sem věděla jen, že se odehrává v Chile. Ale od první chvíle mě film totálně nadchl. Skvěle zahrané (i co se Emy Watson týče), hodně silné téma a film drží diváka stále v napětí. Nebudu tu rozvádět různé scény, pro ty, co se na film terpve chystají, by byla škoda, aby věděli velkou část scénáře, nicméně za mě určitě 5* a kdybych mohla dát víc, udělám to! Po dlouhý době opravdu skvělej film!

Velký Gatsby (2013)

Naprosto úchvatné ztvárnění filmu podle stejnojmenné knižní předlohy. Film jsem viděla jako první, knihu jsem četla až po filmu. Nicméně stále mě to při sledování snímku nutilo přemýšlet - kdy o sobě Gatsby říká pravdu a kdy ne. Výkon Leonarda snad ani není nutné komentovat, je to herec s velkým H a do každé role se naprosto vžije, výjimkou tedy není ani Gatsby. Daisy působí jako hodná, milá a krásná dívka, avšak v závěru filmu se ukazuje, že zas tak milá není, Gatsbyho milovala před lety, Toma si vzala víceménně pro peníze a když se znovu Gatsby ukázal, zažila s ním nostalgický románek, ale poté co zemřel, vrátila se k životu s Tomem, dokonce nedorazila ani na pohřeb. Krásně vyobrazeno to, že i když znáte tisíce přátel, nakonec se s Vámi nikdo nepřijde rozloučit, jediný kdo s ním byl až do úplného konce byl Nick. Musím uznat, že prvotně mi role Nicka trochu vadila, naprostý flegmatik, téměř bez úsměvu..Ale jakmile sem se dějem prokousávala dále a dále, nakonec sem si Nicka velmi oblíbila. Poté co jsem si přečetla i knihu, byla jsem nadšená, že film je skoro stejný jako kniha, což je téměř ojedinělé, většinou se knihy s filmy rozcházejí. Za mě 5*, krásný film, krásný soundtrack, krásně vyobrazená doba...Perfektní!

Liberace! (2013) (TV film)

Film jsem viděla poprvé v kině, včera znovu v TV. Ač sem tedy děj znala a věděla jsem, jak vše dopadne, i tak mi to nevadilo. Snímek je opravdu skvěle natočen, herecké výkony Michaela Douglase a Matta Damona jsou prvotřídní. Líbila se mi převážně scéna, kdy Matt Damon je v salonku a Douglas si všímá nového mladého chlapce, blonďáka. Je to skoro stejná scéna, jako když za Liberace přišel Scott poprvé a v salonku býval ještě bývalý přítel aneb historie se opakuje a mladý Scott už si vše začíná uvědomovat, ale láska a obdiv k Liberace ho stále drží v blízkosti. Smutný konec, kdy Liberace umírá však vyvažuje konečná scéna Scotta na pohřbu. Za mě nemůže být hodnocení jiné než 5* a určitě si za pár let snímek pustím znovu

Rivalové (2013)

Skvělý film z prostředí Formule 1. Výborný výběr herců, Chris Hemsworth skvěle ztvárnil postavu Jamese Hunta a Daniel Brühl předvedl famózní výkon v podání Nikiho Laudy včetně skvělého přízvuku. Celý děj se odehrává v naprostém napětí, divák má husí kůži do konce filmu a při nehodě Nikiho Laudy se zatají dech nejednomu divákovi. Za mě jednoznačně 5 hvězdiček, je to pro mě naprostá filmová špička, podtrhnutá skvělou hudbou Hanse Zimmera!

Žena v domě přes ulici od dívky v okně (2022) (seriál)

Mě to bavilo. Myslela jsem si, že vraha rozeznám hned po druhém díle, následně jsem si myslela, že už v sedmém díle mám jasno! Jenže nakonec osmý díl ukázal, že je všechno jinak. A lehce otevřený konec možná dává na snadu, že se bude jednat o pokračování?Každopádně super, Kristen Bell mám jako herečku moc ráda a tahle role ji sedla!

Ochránce (2018) (seriál)

Jo, jo a ještě jednou jo! Tohle jsou přesně ty seriály, které Turecko umí na jedničku. V hlavní roli Çagatay, kterému tyhle role sedí naprosto přesně! Téma neokoukané. Možná by se dalo lehce zhodnotit jestli byly potřeba 4 série, ale já se ani u jedné z nich nenudila. Takže za mě pecka!

Ferrari (2023)

Velmi pěkně zpracované! Nemá to takový náboj jako Rivalové nebo třeba Le Mans, ale má to zase jiný pohled na příběh člověka, který změnil závodní svět. Není to film plný adrenalinu a závodění, je to spíš životopisný snímek, ale velmi vydařený. Navíc Adam Driver už jako Gucci ukázal, že ve světě Hollywoodu má svoje místo právem. Krásná historická auta jsou už jen třešničkou na dortu.Možná jen škoda, že originál nebyl italský, dodalo by tomu ještě tu hvězdičku navíc. Zvláštní slyšet, jak se v domácnosti Itala Enza mluví anglicky :D