Nemocnice New Amsterdam (2018) (seriál)

Dobře se na to dívá, ale je to strašná blbost. Už vidím, jak ve velké nemocnici chodí ředitel (Max) v lékařských kalhotech a košili, běhá po celé nemocnici a kontroluje každého pacienta, což by nedělal ředitel ani v malé nemocnici a už vůbec ne těžce nemocný ředitel. Naproti tomu lékaři chodí v civilu a bílém nezapnutém plášti. Kdykoliv jim dovezou jakéhokoliv pacienta, volají lékaři "Zavolejte Maxe". Sami asi léčit neumí. Opravdová bomba: "Pacientka má celulitidu a mykózu, uděláme odběr krve". V nemocnici mají prakticky jen pohotovost a všichni pacienti se léčí na pohotovosti. Onkolog léčí na pohotovosti, neurolog taky, dokonce i kardiolog. Ale kardiolog má navíc operační sál a onkoložka místnůstku pro 4 pacienty s kapačkou chemoterapie. Mají tam asi tak 5-6 doktorů, kteří jsou primáři, ale žádní další lékaři, jen sem tam rezident. Na pohotovosti zruší čekárnu a všichni pacienti jsou ukládáni přímo na lůžko na pohotovosti, i když je pak pošlou třeba domů. Nechce Vám pojišťovna zaplatit plastiku povislé kůže na pažích po zhubnutí? Nevadí, napíšeme, že máte rakovinu. V té nemocnice nevládne socialismus, ale přímo komunismus. Ředitel nemocnice obchází holiče, kam chodí černoši, učí ty holiče měřit tlak, dá mu léky na tlak a holiči měří zákazníkům tlak a ordinují a přidělují jím léky na tlak. Prostě kupa nesmyslů.

Colette (2013)

Film se mi líbil, až na konec příběhu po válce. To si mohli odpustit.

Teroristka (2019)

Není to nic světoborného, ale nenudila jsem se. A užila jsem si Ivu Janžurovou. Náboje za podvazkem mě pobavily.

Po čem muži touží (2018)

Konečně dobrý český film, od kterého jsem nic dobrého nečekala a který mě překvapil a skvěle pobavil.

Samotáři (2000)

Chtěla jsem vidět vidět film s Hanou Maciuchovou a podívala se na tento. Nuda, o ničem. Další blbý český film.

Božena (2021) (seriál)

Nesnáším Geislerovou. Proto jsem se na seriál odmítla dívat, ale vzhledem k tomu, co jsem o seriálu různě četla, jsem ho shlédla během jednoho dne se zápalem plic v posteli. A musím přiznat, že Geislerová byla skvělá a opravila jsem si na ni názor. Seriál se mi líbil, i když z Božky udělal děvku a zhýralou ženskou.

Neortodoxní (2020) (seriál)

Na filmu oceňuji, že tam bylo hodně zajímavých věcí z tradic ortodoxních židů - např. svatba. Ale příběh nebyl podle mně moc dobře natočen, prostě jsem s hrdinkou nesoucítila, byla mi ukradená. Části z Berlína nic moc. Víc bych ocenila, kdyby natočili pravdu, jak to v tom Berlíně skutečně bylo, jak se tam uchytila.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

První dvě série naprosto strhující, nemohla jsem se odpoutat od obrazovky. Třetí série už mě tak nenadchla a koncem čtvrté série už jsem se místy nudila. Proto dávám jen 4 hvězdy, i když za první dvě série bych dala 5. Doufám, že pátá série bude lepší než čtvrtá.

Poslední z carů (2019) (seriál)

Čekala jsem, že to bude hraný seriál, a proto mě překvapily komentáře historiků. Ale nakonec jsem je velmi ocenila. Každoročně na VŘSR nás učitelé krmili střílením do proletariátu, Prozatímní vládou a svržením cara, jejich informace nebyly zajímavé a byly jen částečné. Konečně vím, jak to bylo.

Koruna - Série 4 (2020) (série)

Skvělá Margaret Thatcherová, teprve v 8. dílu jsem odhalila, že je to agentka Scullyová. Gillian Anderson ji hraje fakt senzačně. Meryl Streep by se měla povinně dívat. Epizoda o dědičném nástupnictví mě opravdu dostala. Sledováním tohoto seriálu u mně Alžběta II. neustále klesá hloub, ale že neudělala nic a vlastně celá královská rodina těm sestřenicím v ústavu nijak nepomohla, tak to už u mně je na samém dně. A že o tom věděla královna matka, tak to mě úplně dojalo, to bych do babky nikdy neřekla. Nikdy jsem neměla v oblibě Helenu Bonham Carter, ale tady se mi líbila moc. Dobře je vybraná i herečka Diany. Ovšem princ Charles s tou pořád sklopenou hlavou se nevydařil. Působí na mně trochu slabomyslně, což určitě není. Už chápu, proč si říkají firma a královně šéfka.