Harry a Meghan - Epizoda 3 (2022) (epizoda) odpad!

Seriál má špatný název, měl by se jmenovat Meghan a Harry, protože většinu času je to o Meghan a nejvíc tam mluví Meghan. Do seriálu zamontovali i Alžbětu I. - otrokářku a zrušení otroctví, a také ubodaného černocha bělochy. Prostě rasistická je celá Británie.  A hlavně je to velká nuda - všechny 3 díly, které už jsem viděla. Nejpřínosnější bylo vidět, jak Meghan krmí slepice.

The Gray Man (2022)

Ten film  je tak blbý, že se divím, že za něj někdo vyhodil peníze. Příběh je o ničem. Těžká nuda. Zbytečně dlouhý. Člověk si ani nemůže k hlavnímu  hrdinovi vytvořit  vztah a fandit mu.   Prostě jsem se do filmu neponořila, ale koukala na něj tak nějak z odstupu, byla tam spousta akce, která mě bohužel nudila. A ještě mě ve filmu iritovaly a vyrušovaly velmi známé stavby z Prahy, např. Žižka na Vítkově nebo budova bývalého Federálního shromáždění, které byly vydávány tuším za Vídeň a za Berlín, i když tam např. dodělali berlínskou televizní věž. Přece, když točím v Praze a chci to vydávat za jiné město, tak zvolím místa, která nejsou notoricky známá.  Tramvajová scéna za moc nestála. A tímhle skoro odpadem si chce Netflix udržet diváky? Kde jsou časy filmů s Arnoldem a Stallonem?

Polosvět - Polosvět olejů smrti (2022) (epizoda)

Opravdu velmi dobrý dokument. ČT bych vytkla jen to, že první záběr údajně Kovaříkova auta před nějakým dlouhým panelákem nebyl záběr Kovaříkova auta v naší ulici, ale další záběry už autentické z naší ulice byly. O Klausovi a Kočárníkovi jsem si nikdy nemyslela nic dobrého, ale tohle mě přesvědčilo o tom, že v tom museli jet taky, když to tolerovali a paktovali se s Junkem. Takže se pěkně napakovali  a Klaus si pak dovolil nám říkat, že si budeme muset utahovat opasky.

Anne Boleyn (2021) (seriál)

„Inspirováno pravdou". Bohužel se pravdou neřídili. Anna Boleynová měla bílou pleť a byla krásná. Ale když odhlédnu od Turner-Smith v hlavní roli, nemůžu napsat, že je to odpad. Ale je to těžký podprůměr. Dávám **.  Kromě hlavní představitelky mi na seriálu vadilo, že byl nemastný neslaný. Např. ten soud byl podán tak, jako by o nic nešlo. Anna teprve  přichází k soudu, za doprovodu takové nijaké hudby a za jejích kroků už je předčítáno obvinění. Ani se nepočkalo, až se postaví na místo obviněné. Když bylo přinášeno rozhodnutí poroty, tak než bylo přečteno, nehrála ani dramatická hudba. Prostě soud a poprava mi přišly jako taková selanka. Král pokud neměl plášť na mě působil oproti Anně takový křehký a celkově byl nevýrazný.  Anna na mně působila poněkud hřmotně. Přišlo mi to zkratkovité, hlavně chyběla milost krále, že ji setnou mečem katem z Francie a ne sekerou. Celý seriál plynul téměř v poklidu. Prostě na Tudorovce - části s Boleynovou to nemá. Kdyby to natočili Američani, tak pochopím, že tam nacpou černošku, černocha a míšenku. Ale Britové? Opravdu by mě zajímalo, kdo to financoval. Asi nějaký masochista.  Scénář špatný, režisérka špatná, tak tam dáme aspoň černošku, aby to bylo aspoň něčím zajímavé a mluvilo se o tom. A malá Alžběta neměla zrzavé vlasy.  A ještě bylo nutné líbání Anny se Seymourovou. Kostýmy musely vyjít levně, proto měla Anna všechny šaty podle jednoho střihu. Také mi vadilo, že různí lidé  nebyli představeni hned jak se objevili. Např. že ta stará paní, co byla s Annou ve věži, je její teta jsem zjistila, až jí Anna ve věži řekla teto, přitom ta paní se tam objevila už mnohem dřív. Jak někdo může prznit takto historii nepochopím. Turner-Smith je značně drzá, když tuto roli vzala v době, kdy černochy nesmějí dabovat běloši. Téhle Anny mi ani nebylo líto, že ji popravili. Jestli potřebují černochů plný film, ať natočí něco z černošské historie. Vždyť by to mohl být skvělý seriál.

Pád (2013) (seriál)

První dvě série skvělé, ale tu třetí už točit nemuseli, je slabá.

První večeře (2021) (pořad) odpad!

Pohlreich u mně klesl na samé dno. Chápu, že je to  reklama na restauraci. Ale do restaurace, kde se s personálem posmívá lidem, bych já nešla, ani kdyby mi jídlo podával na zlatém talíři a sypal ho diamanty.  Velmi neslušné chování, a nudný pořad.

Jako v bavlnce (2020)

Tohle nebyl thriller, ale nepovedená fraška a ještě místy velmi nudná. Začátek byl zajímavý, ale když se objevil trpaslík, coby šéf mafie, už to šlo do kytek. A podařilo se mi u toho usnout první den, tak jsem si to na Netflixu pouštěla znovu druhý den a musela jsem se hodně snažit, abych neusnula zase.

Karel Svoboda: Šťastná léta (2020)

Karel Svoboda by si zasloužil lepší dokumentární film. Tento film je oslava otce synem, nelze očekávat, že v něm bude něco kritického. Ale jsem ráda, že syn o něm tento film natočil, rozšířil mi obzory, co všechno složil a jak moc toho bylo. Líbilo se mi domácí video, jak si lehl pod vánoční stromeček. Jeho první manželka byla podle domácích videí příjemná žena a nasadila laťku asi hodně vysoko.

Fauda (2015) (seriál)

Moc se mi to líbilo - všechny řady. Chvíli mi ale trvalo, než jsem zjistila, kdo je kdo, protože všichni tam nosí vousy.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Damian Lewis se mi moc líbil v Miliardách a proto jsem zkoukla i Homeland. První dvě série se mi líbily nejvíc. Ale seriál je skvělý celý - všech 6 řad. Ale tady mě Damian Lewis moc nenadchnul. Zato Claire Danes byla fantastická, obzvlášť, když hrála zhoršení bipolární poruchy.