Smrtonosná past 2 (1990)

Pokračování akční ikony je pojaté trochu jinak než díl původní (což neznamená nutně lépe nebo hůře). McLane už nebloudí stísněnými prostory mrakodrapu, ale přesunul se na mezinárodní letiště a kde bylo v jedničce napětí a boj o holý život je ve dvojce akce (taky o holý život). Mě osobně styl jedničky sedí o něco více, proto jsem taky u dvojky zůstal u 4*. Dvojka se prostě trochu změnila, zakčněla a rozrostla se, ale Willis zůstal stejně cool jako vždycky.

Shrek 2 (2004)

Vydařené pokračování skvělé jedničky, kde luxusní ansábl herců doplnil skvěle Antonio Banderas, ale bohužel příběh už je zbytečně překombinovaný, což je místy na škodu, zvlášť v porovnání s jedničkou, jejíž příběh byl jednoduchý, přímý, ale výborně fungoval. I tak se ale jedná o výbornou pohádku pro děti i dospělé, která disponuje stejnými klady jako jednička a nebýt lehce slabšího příběhu, i tady bych volil 5*.

Shrek (2001)

Přelomový počin v oblasti 3D animovaného filmu, který dokázal, že i v tomto spíše technicky zaměřeném žánru lze vytvořit film s kvalitním příběhem, vtipem i originálními postavami. To navíc skvěle doplňují dabující herci, jejichž výběr byl taky naprosto geniální a ukázal, že pro animované filmy je dabing věcí poměrně klíčovou. Prostě skvělá pohádka pro děti i dospělé.

Jak se budí princezny (1977)

Jedna z mých oblíbený pohádek především díky V. Menšíkovi, jehož hlášky jsou v tomto filmu úžasný. Sympatický byl i Jan Hrušínský, který se zhostil role lehce ňoumovitého prince a Jan Kraus v roli jeho rozmazleného bratra. Jinak klasika dua Macourek-Vorlíček.

Což takhle dát si špenát (1977)

Dobrá komedie s výbornými herci, originálním a kvalitním scénářem a zvládnutou režií.

Ničitel Conan (1984)

Tak tohle se tady absolutně nepovedlo a ani Arnold to tentokráte nezachraňuje. Hloupý příběh, nesympatické a špatně zahrané postavy a celková výprava jak z princezny Fantagiro. Dvě hvězdy za Arnieho, za hudbu (ale na Basila to neni nic extra) a za Conana samotného.

S tebou mě baví svět (1982)

Nemůžu si pomoct, ale tohle je pro mě naprosto ideální odpočinková komedie, která se sice nevyhla některým slabším momentům, jako třeba scény jak si manželky užívají bez manželů, ale zase obsahuje velké množství výborných vtipů a zvláště páni Satinský a Postránecký jsou geniální. Ne že by se jednalo o bůhvíjak přelomové dílo, uznávám, že ve filmu není mnoho invence jako takové, ale zase náramně funguje jako celek. A hlavně se u něj pokaždý pobavim.

Erasmus a spol. (2002)

Vcelku příjemný film, který se nezabývá nějakými příliš těžkými náměty, ostatně stejně jako v každém běžném studentském životě. Ne že bych se během sledování trhal smíchy, ale občas jsem se pousmál a film nijak neurazil.

Krotitelé duchů (1984)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, i když jsem jí viděl aspoň stokrát, pokaždé se na ní rád podívám znovu. Výtečný výběr herců, zvlášť pak Murray a Aykroyd jsou geniální, výborný scénář plný humoru a triky, které sice zub času nahlodal, ale i tak je potřeba smeknout před tím, co se dřív dokázalo bez technických vymožeností, které jsou k dispozici nyní.

Azumi (2003)

Sice spousta pěkných akcí, jako film ale jinak prázdné. Nebýt soubojů, hlavní hrdinky a hlavního záporáka, nestál by film za moc. Naštěstí jmenované věci vyzdvihují kvalitu na příjemný, lehce koukatelný střed.