Nekonečný příběh (1984)

Moje srdcovka už od dětství neztratila nic ze svého kouzla ani po tolika letech, čímž se jedná o jednu z velmi mála výjimek. Jenom je škoda, že a) vznikly další díly b) s Petersenem to jde z kopce (co se týče filmařiny, ale zase třeba se zlepšuje např. v botanice, nevim :-))

Číslo 5 žije 2 (1988)

Změna režiséra a prostředí oživlému robotovi bohužel moc neprospěla a z milé komedie se rázem stala slátanina, kterou nezachraňuje ani příběh, ani humor a ani hlavní představitelé, bohužel, ale takový je holt život :-)

Číslo 5 žije (1986)

Musím se přiznat, že jako malej jsem tenhle film neskonale miloval a viděl ho snad stokrát a ačkoliv z dnešního pohledu bych našel několik much, tak pořád se jedná o kvalitní rodinnou komedii.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Taková příjemná oddechovka, která neurazí, ale zase ani neuchvátí. Příběh tu sice moc neni, ale zase se tu hodně skáče a šermuje a to je asi i to, co od podobnýho filmu očekávám. Že se to dá udělat i lépe jsou pro mne důkazem třeba první Piráti z Karibiku, že to jde ještě hodně zkazit mi zase dokáza nový souboj titánů, takže tohle je pro mě lepší průměr.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Má vroucná přání byla vyslyšena. Geniální dílo, syrové, rozporuplné... Výborné prostředí a svět, velmi zajímavé postavy a zajímavý a na fantasy dost originální příběh jsou deviza, díky kterým mě tohle dílo maximálně dostalo. Navíc tvůrci výborně zvládli převod rozmanitých prostředí z papíru na film a celé to působí věrohodně a ne uměle a lacině, jak se v podobných případech často stává. Podtrženo a sečteno jeden z nejlepších seriálů poslední doby.

Mrtvý muž (1995)

Těžko popsatelný filmový zážitek, jak už to u Jarmuschových filmů bývá. Film neobsahuje nějaké jednoznačně definované poselství, ale spíš útočí na emocionální stránku diváka a více než záležitostí rozumovou se spíš jedná o věc pocitovou. Zvlášť velkou pochvalu potom zasluhuje Depp který v době vzniku ještě nebyl zaškatulkován mezi hollywoodské pitvořící se podivíny a piráty ,ačkoliv i ostatní herci se povětšinou vytáhli a role L. Henriksena by u divácky zajímavějšího filmu měla šanci stát se kultovní.

Výlet (2002)

Film, na který se vždycky moc rád podívám, pobaví i dojme, tempo vyprávění je přesně tak akorát pro mě a herectvo zasluhuje pouze superlativy. A. Nellis se podařilo natočit film, který zarezonuje na diváka pokaždé jinak dle jeho vlastní nálady, nesnaží se o předávání nějakého poselství a nechá diváka, aby se v tom zorientoval sám. Zároveň to ale dělá nenuceně a i kdyby si nakonec člověk ze sledování nic neodnesl, pořád zůstane zážitek ze sledování kvalitně natočeného filmu.

Zločin (2011) (seriál)

Zatím velmi povedená mysteriozní detektivka. Rozjezd je sice pomalejší, ale zato po půlce je každý díl, až na výjimky, strhující a plný zvratů. Navíc jsem si po chladnějším začátku oblíbil i herce a takový Holden Joela Kinnamana se mi zařadil mezi nejzajímavější seriálové postavy obecně.

Temný rytíř (2008)

Velmi slušný, to ano, ale Nolan si podle mě ukousl pořádný sousto a chtěl do filmu nacpat pokud možno co nejvíce ze světa temného ochránce zákona, což se mi ve výsledku místy pralo a paradoxně to samotného titulního hrdinu odsunulo poněkud do pozadí a příběh zbytečně rozkouskovalo. Na druhou stranu Nolan je pořád Pan režisér a ansábl herců, který si najal, by se rovnou mohl nechat vycpat a vystavit do muzea, aby i další generace viděli, jak má vypadat filmová hvězda.