Reklama

Reklama

Smrtonosná past 2

  • USA Die Hard 2 (více)
Trailer

Policista John McClane čeká na letišti ve Washingtonu, až přiletí jeho žena. Ve stejnou dobu je v jiné zemi za přísných bezpečnostních opatření do letadla naložen svržený diktátor generál Esperanza, který má být předán k soudu do USA. Nedaleko washingtonského letiště přijedou ke starému kostelu ozbrojení muži, zabijí správce a vysílačkou dají někomu zprávu, že vše probíhá podle plánu. V letištní hale se pohybuje několik mužů jednajících podle stejného plánu. Dvou z nich si všimne John a začne je sledovat až do zázemí pro personál. Když po nich chce doklady, dojde k přestřelce, při které John jednoho z mužů zabije. Když pronásleduje druhého, je zatčen letištní policií a muž uprchne. Přidá se ke zbytku skupiny, kterou vede plukovník Stuart a která si základnu vybudovala ve starém kostele... John jde za kapitánem letištní policie, aby pořádně místo činu vyšetřili, ale ten si je jistý, že jen někdo kradl kufry, a případem se odmítá zabývat. John si provizorně sejme otisky mrtvého muže a pošle je faxem Alu Powellovi, aby mu je prověřil. Powell zjistí, že muž je podle záznamů mrtvý už dva roky a pravděpodobně se jedná o žoldáka. John předpokládá, že má něco společného s příletem Esperanzy, největšího drogového obchodníka...  Venku se zatím strhne silná bouřka, hlavní letiště je uzavřeno a letadla čekají na přistání. Stuart se svými muži zřídili v kostele řídící letové centrum, odpojí celou řídící věž a zhasnou všechny přistávací dráhy. Pak Stuart zavolá řídící věž a oznámí jim, že když nechají Esperanzovo letadlo přistát dle jeho pokynů a dají mu letadlo s plnou nádrží, odletí a vrátí jim řízení letiště. Technik Barnes přijde na způsob, jak lze zprovoznit komunikaci na letišti z nového terminálu ve výstavbě, a spolu se zásahovou jednotkou se tam vydává. I tam však čekají teroristé a celou jednotku postřílí. Barnese zachrání John McClane, který se zde objeví. Uvědomí si, že vše byla jen návnada k odvedení pozornosti a k tomu, aby letiště obětovalo své nejlepší muže. Stuart zavolá velení řídící věže a oznámí jim, že svým pokusem o obnovení komunikace nedodrželi jeho podmínky. Jako trest nechá spadnout jedno letadlo tak, že mu překalibruje výšku, kterou ukazují pilotovi přístroje. John se pokusí letadlo varovat světlicemi, ale marně... Vláda posílá na letiště speciální protiteroristickou jednotku vedenou majorem Grantem. Barnes dostane nápad, že by mohli ke komunikaci s letadly využít navigačních majáků a teroristé to nezjistí. Opravdu se to povede, a tak o situaci na letišti mohou informovat všechny piloty. V letadle, ve kterém je McClaneova manželka je ale ambiciózní reportér Thornburg, který frekvenci odposlouchává také a chce to pro sebe využít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (738)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Na vánoce dostávají lidé na celé planetě dárečky, zpívají koledy a zcela se odávají vánoční pohodě, všichni, až na jednoho, na Johna McClana, ten pravidelně na štědrý den dostává teroristy, zpívá Jupijajej motherfucker a zcela se odává zabíjení a destrukci. John McClane se tentokrát rozhodl uspořádat svou alternativní christmas party na letišti Los v Angeles, koledovat si k McClanovi tentokrát přišli elitně vycvičení zabijáci v čele s Francem Nerem a jelikož byl mistr McClane vánočně naladěn, vykoledovali si vskutku mnoho dárků, rampouchem do oka, hod člověka do trysky letadla, prostě McClane zcela podlehnul té krásné vánoční atmosféře, plné rodinného štěstí, lásky a vůni cukroví a že musí po skončení McClanovi christmas party stavět nové letiště o to přece nejde, hlavně že si pan McClane užil šťastný a veselý a my s ním. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

"Další suterén, další výtah. Jak je možný, že se to stane hned dvakrát?" První díl je zaslouženým kultem, ale já musím jít proti proudu a druhou Past vychválit ještě o něco víc. Harlin bere příběh od podlahy, nechává McClanea být znovu zranitelným poldou, se kterým občas někdo zamává a zcela samozřejmě si poradí i s přirozeným a překvapivě propracovaným přerodem do zachránce. Situace jako vystřižená z Nakatomi Plaza tak díky letištnímu prostoru působí umocněná na druhou. Jedinou výhodu si tak předchozí dobrodružství nechává v hlavním záporákovi, letištní fantom totiž není osobnost Hansova typu, ale pouze sadistický bad guy. O ten kus lepší než jednička je Die Harder hlavně o akci, která tu vypadá ještě drsněji i ladněji než u staršího bratříčka. 90% ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Druhej dil v podstate splnuje pravidla dvojek, vseho vic. Willis tentokrat radi na letisti i mimo nej, je tu o dost vic akce, o hodne vic hlasek a o hodne vic mrtvol nez v prvnim dilu. Jinak je v podstate vse pri starym. Akorat ty zaporaci se tentokrat moc nepovedli. Druhej dil uz sice neni takovej kult jako dil prvni, ale stejne jako prvni dil je to zabavna jizda od zacatku do konce, tudiz opet jasnejch 5* a zrejme nejlepsi film Renny Harlina. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Sequely povedených filmů prý bývají většinou horší. Asi ano, je to už vidět podle hodnocení, ale je to hlavně v tom, že to co už jsme viděli, vidíme po druhé (však i sám McClane si ve filmu postěžoval, že se mu věci stávají dvakrát). Nicméně mě se film líbil, asi bych řekl, že tak nastejno jako první díl. Je docela svěží sáhnout po něčem z devadesátek, když k dispozici jsou jen samé moderní akčňáky. Willis je prostě super a stydím se, že už jsem ho neviděl v tv dříve jako např první díl...90% ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ako sa môže niekomu niečo také stať dvakrát?“ Jednotka ma extrémne nebavila, čakal som viac, takže dvojka (so štvorkou) je mojou najobľúbenejšou časťou série. Tvorcovia zjavne šli na istotu. Vedeli, čo fanúšik chce vidieť a tak mu to dávkujú v obrovskom množstve behom viac ako dvojhodinovej stopáže a s na tú dobu patrične vysokým rozpočtom 70 miliónov. Dvojka ich na celom svete následne zarobila 240 a ako nasledujúci Harlinov film, taktiež výborný Cliffhanger, i ona sa môže pochváliť vynikajúcou snežnou atmosférou. Po zuby ozbrojených záporákov pribudlo, čím sa dostatočne vykompenzoval fakt, že im napriek snahe Franka Nera a Williama Sadlera chýba vodcovská autorita á la Rickamn z jednotky. Filmári idú na doraz, akcia je krvavejšia (cencúľ) a drsnejšia (vtedy ešte bolo v amerických filmoch bežné vyhadzovať do vzduchu lietadlá plné desiatok nevinných civilov), prostredie letiska (a jeho zákulisia) neopozerané a teda osviežujúce. Poteší množstvo rôznych ksichtov vo vedľajších rolách, či už na strane teroristov, alebo zamestnancov areálu (John Amons, Robert Patrick, John Leguizamo, Vondie Curtis-Hall, Colm Meaney, Mark Boone Jr., Dennis Franz, Art Evans). Triky čiastočne zostarli (katapult), ale to je údel všetkých filmov pracujúcich s efektmi. Scenáristi to občas prehnali (vcelku ťažkopádny návrat manželky), inokedy sa ale vytasia s momentami, ktoré ma prekvapia aj keď film vidím po dvadsiaty raz ("ten" zvrat s protiteroristickou jednotkou). ()

Galerie (48)

Zajímavosti (55)

  • Ve scéně, kdy Stuart (William Sadler) bojuje s Johnem McClanem (Bruce Willis), používá japonské bojové umění Karate Goju-Ryu. (Zdroj: ČSFD)
  • Překlad ruského názvu pro sérii Smrtonosná past je "Tvrdý oříšek". (Kulmon)

Reklama

Reklama