dris

Ondřej Novák

okres Karviná

<< předchozí 1 2
    • 5.2.2021  22:45
    Na rybách (studentský film) (2013)

Největší Američan u českého rybníka je stejně Zdeněk Podhůrský.

• 20.10.2015  13:15
    Enderova hra (2013)

Pozvali jste si domů návštěvu a nevíte jak se jí zbavit? Zahrajte si Enderovu hru! Závěr: Ford vždy překvapí... myslel jsem, že už nemůže být více protivnější.... mýlil jsem se.

• 3.1.2015  21:09
    Zmizelá (2014)

Tak a je to tady pradávná otázka zda se kniha dá převést na plátno je zodpovězena. Nedá! Pokud to nezvládl Fincher tak už nikdo. Fincher vynechal spousty malých podstatných detailu a právě tyto detaily tvoří tak skvělý propracovaný příběh. A pak ta nesmyslná populistická brutální sexuální scéna. Klasické hollywoodské přepopkornování kvalitního příběhu. Závěr: Nie radšej knihu!

• 3.8.2014  13:16

Příjemně absurdní a dojemné. Hlavně netradiční Gosling. Závěr: Poměrně uklidňující podívaná.

• 7.4.2013  11:13
    Interview s masovým vrahem (TV film) (2008)

Velké zklámání. Arthur John Shawcross nebyl dobrá volba pro rozhovor a už vůbec ne pro dokument. Čekal jsem někoho mnohem více sofistikovanějšího než Shawcrosse. Představoval bych si někoho kdo své vraždy propracoval věřil tomu a dal jim nějakou jeho zvrácenou myšlenku. Shawcross je "jenom" úchyl jehož falus si v dětství matka spletla s chupa chupsem. Je to zneužívané dítě ze kterého se stala zrůda. Rozhovor je nemastný neslaný Arthur odpovída stroze a nezajímavě navíc se nedokáže vyjádřit k roku 1972 což je asi nejzajmavější kapitola jeho života. Poslední část filmu s jeho dcerou a vnoučaty je spíše smutná a k pláči než zajímavá taktéž je smutný a k pláči fakt že ho v roce 1987 pustí ven na podmínku. Závěr: Dokumentární jednohubka na chmurný nedělní podvečer.

• 9.3.2013  18:50

Kniha vs film vždy dopadne vítězstvím knihy. Porovnávat je to nemožné, nic méně tohle? Naprosto špatně zpracované postavy, především Tod Bowden, pokud ho Singer nevykreslil tak jak měl, jako malou nadprůměrně inteligentní vraždící zrůdu, film ztrací tu hlavní náplň, tu která udělala knihu tím čím je. Tod by se nikdy nenapil mléka jako první, Dussander by nikdy nevzal domu houmlesáka, který vystoupil s ním na stejné zastávce a přespával u jeho popelnic. Oni ti klucí američtí si hrajou jak je to tam všecko svobodný a fajnový, ale pak ve filmu nemůžou ani ukázat jak jeden náctiletej pošahanej kluk umlatí bezdomovce kladivem a gumákovi Edovi ustřelí kousek hlavy. A to je to co tam chybělo, scéna kdy Kurt dostane infarkt je tristní. Knižní věta "Myslím že tě to nepřekvapí znáš to z první ruky" posouvá děj uplně někam jinam a počkat ten chlápek vážně ožije a Tod ho bude mlátit lopatou? Děláš si Singere prdel? Dal sis vůbec tu práci a knihu přečetl? Scéna kdy Moritz zjistí, kdo vlastně Denker je, byla jak bych to nazval, kreténská, to je to slovo. A ten konec - hajlujcí fašisti před nemocnicí. Dussander by to nikdy nedovolil, tak jako v knize, by odešel dříve, než by to propuklo, a ne když jede už Tříska ve výtahu. Role Jana Třísky myslím potěší každého českého diváka a gumák Ed se hodně povedl, takhle nějak jsem si ho představoval, David Schwimmer je dokonalý (až na to jak je zpracovaný jeho život ve filmu).A nakonec, já myslel že Todova nejoblíbenější zbraň je jeho puška a ne basketbalový míč. Kdyby si film hrdě nedal nálepku podle knihy Stephena Kinga asi by obstál, ale takhle ne. King při sledování musel brečet, zvracet a pokoušet se o sebevraždu. Závěr: Stinger vzal úžasnou knihu Nadaný žák, první jí pokálel potom jí snědl a potom ji vykálel a posléze znovu snědl znovu vykálel a poté ji převedl na filmové plátno. Příště, děkuji nechci. Společně s filmem Žert největší zklamání kniha/film.

• 2.12.2012  16:18
    Tekken (2010)

Hře to dělá obrovskou ostudu. Bojovým filmům jen ostudu. Hra sice nemá nějaký převratný děj, ale postavy mají nějakou minulost a v boji specifické chování. Divím se že trefili Eddyho Gorda mohl taky dělat sumo. Absence jakéhokoliv originálního nápadu. Aspoň že stopáž filmu je rozumná. Závěr: Škoda že tvůrci místo hráni tekkena stavěli obrovské origami labutě zpěvné.

• 1.7.2012  19:50
    Nejzáhadnější vraždy (TV film) (2004)

Takové Vraždy v Midsomeru minulého století dle skutečnosté události. Přijemná atmosféra a zajímavě provedené rekonstrukce nevyřešených vražd, nevyřešených jen do té doby než si na ně posvítil Julian Fellowes (i když někdy je mým favoritem někdo zcela jiný). Závěr: Nejlepší díly: první !spoiler! stejnak to byl synáček!spoiler! a pátý.

• 1.7.2012  19:48

• 31.12.2011  14:42

Možnost zhlédnout http://www.videacesky.cz/trailery-recenze-filmy/monopoly-hra-o-zivot

• 30.1.2011  19:44

V roce svého vzniku asi, mohl zaujmout nic méně v dnešní době, nestačí ani na jeden díl myšlenek zločince a už vůbec ne třeba na Dextera. Důvody proč se dodívat do konce jsou: Spader, Reeves a hudba co má koule. Závěr: Nesledujte vraha!

• 28.12.2010  13:58
    Blade (TV seriál) (2006)

Filmovou sérii miluju, ale bohužel tenhle paskvil ji nešahá ani na špičku nehtu u palce nohy zahnutého k zemi. Ze všeho nejhorší je Blade hrající si na nejdrsnějšího denního tvora ale Fingaz nemá ani zrnko toho co má Snipes. Je to škoda po tomhle myslím Marvel už nedovolí žádný seriál. Jediný důvod proč dávám 3 hvězdy a proč jsem seriál dodíval, byl Marcus Van Sciver je docela smutné když hlavní "záporné" postavě fandíte víc než té "kladné" ale Sciver prostě válel. Závěr: Blade stále nakopává prdele upírům, ale už není tak cool. PS: Nejlepší díl - 9. Angels & Demons.

• 23.12.2010  15:18
    Afghanistán (2007)

Na Afghánistán jsem se podíval jen kvůli Madsena, na plakátu je sice v popředí, ale ve filmu jen mihne s nahou prostitutkou na rameni. Už se nedivím, že za rok 2010 má Madsen napsaných 17 filmů. Stejnak je to borec a jediné na co se ve filmu dá dívat je on a jediná obstojná scéna je sním a jeho mrtvou "kamarádkou". V reálném životě si ho představuju, jako Bruce Campbella ve filmu Jmenuji se Bruce. Co se týče samostatného filmu větší prázdné nesmyslné nic jsem snad ještě neviděl. Závěr: Madsen je bůh Afghánistán sračka.

• 26.1.2010  15:58
    Comeback (TV film) (2005)

Mám rád Krajča jeho hudbu jeho text, miluju Beskydy jejich krajinu, mám blízko k Ostravsku, příběh mě taky zaujal, tohle vše udělalo pro mě z Comebacku nejlepší TV film který “ Čétečko“ udělalo. Závěr: Poprvé nelituju poplatku ČT.

• 24.1.2010  19:34
    Komici (2009)

Na každý film od Judda Apatowa se těším. Jeho humor je mi blízky těším se i na filmy které jen produkuje a minimálně do nich zasahuje. A film kde dělá scénář a režii... wow to si nechám líbit. Spojení Apatow - Rogen? To se mi ku.va líbí. Navíc pozadí stand-up komiku. Tohle všechno je super. Ale kombinace Apatow a vážná nota = tragedie. Chvilku vás chce rozbrečet (což Sandlerovi stejnak nejde) a chvilku vás chce bavit což mu bohužel vůbec nejde. Rogen je super a dokáže to podat jako vždy, Sandler je bohužel slabší za to Eric Bana hraje sice chvíli ale je boží. Za zmínku stojí ještě Hill nemá sice moc prostoru ale každé své chvíle využívá na 110%.Celkový dojem - zatím nejhorší film co nám Apatow nabídl. Je mi to líto, ale tohle Apatow prostě nezvládl. Závěr: Funny people nejsou zas až tak funny...

• 18.12.2009  14:13
    Avatar (2009)

Avatar měla být událost roku, možná desetiletí někteří odvážlivci dokonce vykřikovali "filmová revoluce" od Avataru mělo slovo film údajně dostat nový rozměr. Čím víc se blížila premiéra filmu, tím víc byl internet zavalen články, fotkami, trailerama, rozhovorama atd. Šel jsem na premiéru s tím, že jsem v životě neviděl 3D a s tím, že jdu na 3D film od Camerona! Než začal film, pustili nám perfektní trailer na Alenku v říši divů od Burtona (tohle píši záměrně). Pak začal film a asi po 15 minutách jsem si říkal tak tohle si můžete užít pouze v kině a v 3D tohle přesvědčení se mě drželo asi ještě dalších 15, až 30 minut potom jsem si s čistým svědomím několikrát brýle sundal a koukal na film normálně. Když už jsme trošku víc prozkoumali Pandoru, tak jsem si najednou čím dál víc začal všímat slabého příběhu a chabých dialogu. Najednou ani vizuální stránka nebyla tak velkolepá a hudba? Tak obyčejná až mi slza ukápla... když se děj posune (po dlouhém přešlapávání na místě) a dostaneme se těsně před finále ... kdy má Jake Sully krásné srdce rvoucí proslovy, dostavila se ve mě úzkost a chuť utéct ze sálu a utíkat co nejdále jako Forrest Gump, protože Cameron obalil příběh tak sladkou vatou, že sladší byste nenašli ani na sebelepší pouti. Ale já si říkal má ještě přijit ta finální bitva a z té se pos.ru a... nepos.al dokážu si představit, že při řečích generála a při závěrečné bitvě měl Michal Bay nejmíň 3 orgasmy, ale taky si dokážu představit, že Quentin Tarantino potřeboval pytlík na zvracení. Abych pouze nekritizoval, vlastní svět zvládl Cameron bravurně tak dobře, že byste i uvěřili, že tam někde krásná Pandora doopravdy je. Druhá věc kterou Cameron zvládá je obsazeni Worthington, Weaver, Moore skvělé herecké trio ovšem ze všeho nejlepší byl Ribisi pouze jeho hláškám jsem se zasmál pouze mu jsem uvěřil jeho roli na 100% ... i když jenom mu.. musím se opravit Zoe Saldana byla sexy i celá modrá a hrála skvěle. Celkově asi z celého filmu nejsilnější postavou byla Neytiri. Ale nejsmutnější na tom všem je, že ve filmu umřelo několik postav a ani jedna mě nezasáhla.. nejvíc líto mi nakonec bylo toho stromu. Odcházel jsem z kina a připadal jsem si jako malý chlapec, který měl slíbené horské kolo, ale pod stromečkem ležela pouze pletená šála a pletené rukavičky od babičky je roztomilé, že si na vás babička (Cameron) po 11letech vzpomněla, ale já sem chtěl to kolo! A ne rukavice a šálu. Závěr1: Já se ptám kde je Cameron který nechal před 18lety nemilosrdně na konci Terminátora 2 rozpustit Arniho?... Závěr2:Avatar by měl být do 12let ne od 12let. Závěr3: Nakonec nejlepší co mě v kině potkalo byl trailer na Alenku v říši divu. Děkuju

• 29.11.2009  22:00

Za poslední dobu jednoznačně nejhorší dokument, který sem měl možnost vidět. Látka dobrá zpracování nudné a slabé.

• 23.9.2009  22:39

Po filmařské stránce je to klasický televizní dokument s ničím převratným. Nic méně tohle zajímavé téma převedl na televizní obrazovky poutavě a dostatečně. Pokud je dobré téma bývá většinou dobrý i dokument. Tady to platí dvojnásob.

• 16.9.2009  18:38
    Milk (2008)

Hello, my name is Harvey Milk and I want to recruit you! Když tohle říká Sean Penn hned bych k němu narukoval. Harvey Milk měl doopravdy pestrý život a jeho příběh vás chytne .... navíc má film dobré obsazení (Hirsch, Franco...) tihle herci hrajou perfektně. I přesto po zhlednutí filmu jsem uplně nejásal a neměl jsem vyražený dech říkal jsem si, "Tohle je ku.va všechno?" Ani nevím co jsem čekal, nebo co mi scházelo... možná míň chlapského líbaní více rozebraný svět politiky..... nevím....prostě jsem očekával, že zrovna Gus Van Sant si s filmem pohraje trošku víc... Možná mě trošku ovlivňuje můj pohled na film i fakt, že si myslím, že Harvey byl trošku hajzlík a ne tak fantastický jak ho film popisuje. (Za to film o Danu Whitovi by mě hodně zajímal škoda, že Van Sant neudělal dvojfilm) Nic méně nemůžu říct, že by mě konec nešokoval, nebo nechytl za srdce... Závěr: Dobrý film o úžasném životě jednoho člověka...

• 24.7.2009  09:01
    V utajení (TV film) (2008)

Jako pilotní díl seriálu bych to akceptoval a hodnocení možná o hvězdu zvýšil jako film i když TV film je to slabé. Závěr: Škoda jako seriál by to nemuselo být špatné.

• 21.6.2009  14:47

Na tenhle dokument jsem se poměrně těšil, nebo lépe řečeno byl jsem hodně zvědav. Bohužel musím konstatovat, že jsem dost zklamaný. A to zejména kvůli toho, že nás Tereza Nvotová obsadila do role pasivního diváka a tím myslím to, že nabídne pouze zmatený rozhovor se zpěvačkou, která nám tvrdí, že nám bůh změní život a to ještě poměrně lacině.... Ale aby položila pár upřímných otázek "vedoucímu" této skupiny, sekty, nebo jak to nazvat tak to ne, kromě pár záběru na jeho kázaní místy inteznitou připomínajcí projevy Hitlera a výkřiky Haleluja, nebo sbírka je naprosto, ale naprosto dobrovolná nám Nvotná ohledně tohodle muže nic nepředvede a to je podle mě škoda, neboť nyní můžu jen hádat jestli je to geniální podvodník, nebo "bohem osvícený" muž. Záběry z besídky jsou poměrně zajímavé hlavně ve chvíli kdy Tomáškem prostoupí duch svatý, ale i tak by mě třeba víc zajímala žena která dětem tohle tlačí do hlavy a zakáže naprosto nesmyslným argumentem svému dítěti jít na záchod. Druhý problém je vracení se do křesťanské školy, kterou kdysi navštěvovala právě Nvotná místy to pro mě vyznívá tak, že si prostě Nvotná lečí mindráky, nebo sama se pokouší najít, nebo vyřešit svůj problém s bohem akorát má u toho zapnutou kameru. Poslední a zřejmě čistě můj problém je, že Nvotné nevěřím dle mého je pár scén nahraných a přikreslených nemůžu si prostě pomoct. Závěr: To samé jako by jste navštívili jedno sezení akorát jste furt doma v obýváku vypnete dvd a stejnak pořád nevíte kdo ti lidé jsou, protože v tomhle dokumentu nikdo neklade otázky, nikdo se neptá.... prostě jen běží kamera.....

• 29.3.2009  09:09
    Zrcadla (2008)

Alexandr Aja nám po psychopatovy běhajícímu v noci s dobře nabroušenou břitvou a po zmutovaných hornících zákeřně schovaných v horách nabízí příběh o nelítostných zrcadlech do kterých není radno se dívat. Musím říct, že zpracováním a vybudovanou amtsoférou jsou zrcadla o chloupek lepší než předešlé dva horory a jde vidět, že je Aja film co film lepší. Největším plusem je úderná hudba při "lekavých" scénách, kterých není ve filmu sice moc za to těch pár je doopravdy mrazivých. Ve filmu je, ale bohužel plno klišé od vyléčeného policisty alkoholika, kterého odmítavá manželka stejně miluje, ale nemůže mu tak nějak odpustit až po plno předvídatelných rádoby zvratu. Nic méně s tajemnou atmosférou a dobrou hudbou si režisér šikovně hraje a ve vypáleném obchoďáku se necítíte moc dobře. Nebýt posledních 15minut kdy Aja pohřbil tajemnou atmosféru na úkor rádoby velkolepého trikového finále, které mě osobně zničilo "komorní tajemnou" atmosféru a udělalo ze zrcadel hororový kýč, ukončil bych komentář nějak takhle lepší průměr mezi horory s výbornou hudbou a atmosférou zároveň nejlepší co Aja zatím natočil. Jelikož tam bohužel těch cca 15 minut na konci přebývá musím napsat tohle: horší průměr mezi horory s výbornou hudbou a atmosférou kterého pohřbila finální 15minutovka nic méně i tak se dnes už to zrcadla asi nepodívám.

• 2.2.2009  18:10
    Cokoliv (2003)

Bohužel musím konstatovat, že Cokoliv je zatím nejhorší film, který sem od Allena viděl. Největší můj problém je Jason Biggs, vidět ho hrát a stát ve filmu vedle Woodyho Allena je jako drátem do oka bohužel i Ch. Ricci je taková otravná a nezáživná (což byl sice asi účel filmu vyvolat tento dojem, ale mě to dost vadilo), a tihle dva vás právě mají do filmu vtáhnout což je docela problém v případě, že je vás nudí a vadí vám. Woody hraje dobře a jeho fórkům se celkem zasmějete co se týče herců za zmínku už stojí jen Danny DeVito který taky hodně dobře baví. Takže celkově za vidění stojí pouze procházky Allena a Biggse, sem tam Biggse a DeVita, nebo Woodyho nervové výpadky. Ale i tak se rozhodně Cokoliv řadí mezi ty lepší romantické komedie na druhou stranu je to nejhorší film od Woodyho který sem zatím viděl. Závěr: Zatím to nejhorší co mi Woody nabídl, ale přesto to stojí za vidění a v záplavě romantických komedii jen těžko budete hledat lepší oddychovku.

• 2.2.2009  17:52
    12 opic (1995)

Konečně jsem měl možnost vychutnat si toto kultovní dílo Terryho Gilliama. Nejsilnější zbraní filmu je rozhodně skvělá atmosféra a tajemnost filmu, je libo depresivní a špinavou budoucnost, nebo beznadějný blázince to je celkem jedno, protože v každém záběru filmu je něco co vás zaujme a nepustí až do stříhu. Musím uznat, že B. Pitt není zrovna můj oblíbenec a když jeho herecký výkon v tomhle snímku byl vyzdvihován byl jsem velmi zvědav co ukáže pocit mám smíšený na krátko ostříhaný v blázinci je vynikajcí a předvádí doopravdy skvělý výkon, ale s delšíma vlasama v budoucnosti už mě boužel tolik nezaujal, za to Bruce Willis hrál perfektně po celou dobu filmu dle mého názoru jeden s jeho nejlepších hereckých výkonu možná nejlepší ještě bych připoměl D. Morse, který mě jako dlouho vlasý blonďák pobavil to, ale neznamená, že hrál špatně hrál skvěle (jako vždy). Co se týče T. Gilliama jak už jsem psal skvělá atmosférá návic je třeba vyzdvihnout skvělou finální scénu která byla doopravdy "geniální" a za doprovodu užasné hudby mrazila, vyrazila dech a dojela. Návíc se musím přiznat, že během filmu jsem měl (ne)pěkný depresivní pocit,který mi až masochistický dělal dobře. Boužel jsem pár věcí ve filmu nepochopil což mě trošku irituje, ale věřím, že při dalším zhlednutí se to vyjasní. Závěr: Tenhle film asi nedostanu z hlavy pěkně dlouho navíc sem touhou vidět ho znova nucen si ho pustit a to myslím mluví za vše.

• 29.1.2009  21:55
    Lenssen & spol. (TV seriál) (2003)

Seriál, který od srdce nesnáším. Noční záběry tak kvalitní, že kdybych je natočil na mou kameru byly by kvalitnější. Dialogy naprosto nemyslné nevkusné a bezduché. Zápletky případu stupidní akce naprosto "neakční". Nic doopravdy není žádné plus na tomhle seriálu není nic pozitivního. Lidi pokud se máte aspoň trošičku rádi tohle nikdy nepodstoupíte já osobně radši půjdu na anální sondu než vytrpět jeden díl dokonce. Závěr 7 věci, které budu dělat radši než se dívat na sympaťáka Lenssena - Půjdu na přednášku o mužské prostatě - Zúčastním se veselého večerního maratonu s filmy Zdeňka Trošky - Navštívím sezení s Ester Kočičkovou (a dokonce ji budu poslouchat!!!) - Pustím si nějaký „vtipný“ pořad s Petrem Rychlým - Vyvěsím doma nad postel plakát Harisona Forda - Mrknu na první sérii Julie Lescautové - Uvařím jídlo podle Jirky Babicy !POZOR! a budu ho jíst!

• 25.1.2009  12:41

Když jsme šli ze školou do kina na tenhle film nebyl jsem zrovna dvakrat nadšený více méně jsem čekal rodinnou nezáživnou podivanou navíc jsem nešli ani do 3D kina, takže jsem si ani nemohl vychutnat asi nejvetsi zbran tohodle filmu, ale i přes to jsem s kina odcházel s mírným usměvem na rtech. Ano byla to rodinna podivana, ale dobrá rodinná podivana a dokonce poměrně vtipna. Brandona Frasera mam rád jeho styl hrani se mi libi, takže jsem sním byl spokojen a navíc zbytek obsazení byl taky dobrý hlavně průvodkyně pro mě doposud neznámá Anita Briem i když bych nechtěl zastínit Joshe Hutchersona, málokdy se mi totiž libi tihle nactiletí herci on mě kupodivu parkrát pobavil. Jinak je film krásná čistokrevná popcornová zábavá která neurazí, ale rozhodně nešokuje pustí te si ji jednou dvakrát, ale potřetí není důvod teda pokud nehlídáte třeba malého synovce. Závěr: Pěkná podivaná, která rozhodně neurazí naopak pobaví a navíc si myslím, že pokud si ji zhlednete 3D užijete si ji ještě víc.

• 14.1.2009  19:03
    Python (TV film) (2000)

Maxi Pythonvina Šest stop čistého teroru :-D :-D To je moc.... Tak tenhle film předčil všechny moje očekávání a posunul hranici a minění co je to naprsoto nesmyslný a nelogický film. Film byl naprsto stupidní, počínaje komickým obrovským hadem a konče u dementních lidí. Neheledě na to, že si film neumí vybrat jestli chce být akční drama, nebo komedie, nakonec asi chce být obojí a tím vznikne naprosto dementní film. Škoda dvd na, které se tento film vypálí škoda času, který tento film stráví na obrazovkách televizoru. Jako promiňte, ale jestli se tady najde někdo kdo tomuhle filmu dá víc jako 20% tak vám asi stačí hodně málo. Já bych se radši díval hodinu do zdi než znova na tohle!!!! Pythone gratuluji si zatím historicky první film na který jsem se nedodíval do konce.

<< předchozí 1 2