Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy (2001)

Po filmařské stránce je to klasický televizní dokument s ničím převratným. Nic méně tohle zajímavé téma převedl na televizní obrazovky poutavě a dostatečně. Pokud je dobré téma bývá většinou dobrý i dokument. Tady to platí dvojnásob.

Milk (2008)

Hello, my name is Harvey Milk and I want to recruit you! Když tohle říká Sean Penn hned bych k němu narukoval. Harvey Milk měl doopravdy pestrý život a jeho příběh vás chytne .... navíc má film dobré obsazení (Hirsch, Franco...) tihle herci hrajou perfektně. I přesto po zhlednutí filmu jsem uplně nejásal a neměl jsem vyražený dech říkal jsem si, "Tohle je ku.va všechno?" Ani nevím co jsem čekal, nebo co mi scházelo... možná míň chlapského líbaní více rozebraný svět politiky..... nevím....prostě jsem očekával, že zrovna Gus Van Sant si s filmem pohraje trošku víc... Možná mě trošku ovlivňuje můj pohled na film i fakt, že si myslím, že Harvey byl trošku hajzlík a ne tak fantastický jak ho film popisuje. (Za to film o Danu Whitovi by mě hodně zajímal škoda, že Van Sant neudělal dvojfilm) Nic méně nemůžu říct, že by mě konec nešokoval, nebo nechytl za srdce... Závěr: Dobrý film o úžasném životě jednoho člověka...

V utajení (2008) (TV film)

Jako pilotní díl seriálu bych to akceptoval a hodnocení možná o hvězdu zvýšil jako film i když TV film je to slabé. Závěr: Škoda jako seriál by to nemuselo být špatné.

Ježíš je normální! (2008)

Na tenhle dokument jsem se poměrně těšil, nebo lépe řečeno byl jsem hodně zvědav. Bohužel musím konstatovat, že jsem dost zklamaný. A to zejména kvůli toho, že nás Tereza Nvotová obsadila do role pasivního diváka a tím myslím to, že nabídne pouze zmatený rozhovor se zpěvačkou, která nám tvrdí, že nám bůh změní život a to ještě poměrně lacině.... Ale aby položila pár upřímných otázek "vedoucímu" této skupiny, sekty, nebo jak to nazvat tak to ne, kromě pár záběru na jeho kázaní místy inteznitou připomínajcí projevy Hitlera a výkřiky Haleluja, nebo sbírka je naprosto, ale naprosto dobrovolná nám Nvotná ohledně tohodle muže nic nepředvede a to je podle mě škoda, neboť nyní můžu jen hádat jestli je to geniální podvodník, nebo "bohem osvícený" muž. Záběry z besídky jsou poměrně zajímavé hlavně ve chvíli kdy Tomáškem prostoupí duch svatý, ale i tak by mě třeba víc zajímala žena která dětem tohle tlačí do hlavy a zakáže naprosto nesmyslným argumentem svému dítěti jít na záchod. Druhý problém je vracení se do křesťanské školy, kterou kdysi navštěvovala právě Nvotná místy to pro mě vyznívá tak, že si prostě Nvotná lečí mindráky, nebo sama se pokouší najít, nebo vyřešit svůj problém s bohem akorát má u toho zapnutou kameru. Poslední a zřejmě čistě můj problém je, že Nvotné nevěřím dle mého je pár scén nahraných a přikreslených nemůžu si prostě pomoct. Závěr: To samé jako by jste navštívili jedno sezení akorát jste furt doma v obýváku vypnete dvd a stejnak pořád nevíte kdo ti lidé jsou, protože v tomhle dokumentu nikdo neklade otázky, nikdo se neptá.... prostě jen běží kamera.....

Zrcadla (2008)

Alexandr Aja nám po psychopatovy běhajícímu v noci s dobře nabroušenou břitvou a po zmutovaných hornících zákeřně schovaných v horách nabízí příběh o nelítostných zrcadlech do kterých není radno se dívat. Musím říct, že zpracováním a vybudovanou amtsoférou jsou zrcadla o chloupek lepší než předešlé dva horory a jde vidět, že je Aja film co film lepší. Největším plusem je úderná hudba při "lekavých" scénách, kterých není ve filmu sice moc za to těch pár je doopravdy mrazivých. Ve filmu je, ale bohužel plno klišé od vyléčeného policisty alkoholika, kterého odmítavá manželka stejně miluje, ale nemůže mu tak nějak odpustit až po plno předvídatelných rádoby zvratu. Nic méně s tajemnou atmosférou a dobrou hudbou si režisér šikovně hraje a ve vypáleném obchoďáku se necítíte moc dobře. Nebýt posledních 15minut kdy Aja pohřbil tajemnou atmosféru na úkor rádoby velkolepého trikového finále, které mě osobně zničilo "komorní tajemnou" atmosféru a udělalo ze zrcadel hororový kýč, ukončil bych komentář nějak takhle lepší průměr mezi horory s výbornou hudbou a atmosférou zároveň nejlepší co Aja zatím natočil. Jelikož tam bohužel těch cca 15 minut na konci přebývá musím napsat tohle: horší průměr mezi horory s výbornou hudbou a atmosférou kterého pohřbila finální 15minutovka nic méně i tak se dnes už to zrcadla asi nepodívám.

Cokoliv (2003)

Bohužel musím konstatovat, že Cokoliv je zatím nejhorší film, který sem od Allena viděl. Největší můj problém je Jason Biggs, vidět ho hrát a stát ve filmu vedle Woodyho Allena je jako drátem do oka bohužel i Ch. Ricci je taková otravná a nezáživná (což byl sice asi účel filmu vyvolat tento dojem, ale mě to dost vadilo), a tihle dva vás právě mají do filmu vtáhnout což je docela problém v případě, že je vás nudí a vadí vám. Woody hraje dobře a jeho fórkům se celkem zasmějete co se týče herců za zmínku už stojí jen Danny DeVito který taky hodně dobře baví. Takže celkově za vidění stojí pouze procházky Allena a Biggse, sem tam Biggse a DeVita, nebo Woodyho nervové výpadky. Ale i tak se rozhodně Cokoliv řadí mezi ty lepší romantické komedie na druhou stranu je to nejhorší film od Woodyho který sem zatím viděl. Závěr: Zatím to nejhorší co mi Woody nabídl, ale přesto to stojí za vidění a v záplavě romantických komedii jen těžko budete hledat lepší oddychovku.

12 opic (1995)

Konečně jsem měl možnost vychutnat si toto kultovní dílo Terryho Gilliama. Nejsilnější zbraní filmu je rozhodně skvělá atmosféra a tajemnost filmu, je libo depresivní a špinavou budoucnost, nebo beznadějný blázince to je celkem jedno, protože v každém záběru filmu je něco co vás zaujme a nepustí až do stříhu. Musím uznat, že B. Pitt není zrovna můj oblíbenec a když jeho herecký výkon v tomhle snímku byl vyzdvihován byl jsem velmi zvědav co ukáže pocit mám smíšený na krátko ostříhaný v blázinci je vynikajcí a předvádí doopravdy skvělý výkon, ale s delšíma vlasama v budoucnosti už mě boužel tolik nezaujal, za to Bruce Willis hrál perfektně po celou dobu filmu dle mého názoru jeden s jeho nejlepších hereckých výkonu možná nejlepší ještě bych připoměl D. Morse, který mě jako dlouho vlasý blonďák pobavil to, ale neznamená, že hrál špatně hrál skvěle (jako vždy). Co se týče T. Gilliama jak už jsem psal skvělá atmosférá návic je třeba vyzdvihnout skvělou finální scénu která byla doopravdy "geniální" a za doprovodu užasné hudby mrazila, vyrazila dech a dojela. Návíc se musím přiznat, že během filmu jsem měl (ne)pěkný depresivní pocit,který mi až masochistický dělal dobře. Boužel jsem pár věcí ve filmu nepochopil což mě trošku irituje, ale věřím, že při dalším zhlednutí se to vyjasní. Závěr: Tenhle film asi nedostanu z hlavy pěkně dlouho navíc sem touhou vidět ho znova nucen si ho pustit a to myslím mluví za vše.

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Seriál, který od srdce nesnáším. Noční záběry tak kvalitní, že kdybych je natočil na mou kameru byly by kvalitnější. Dialogy naprosto nemyslné nevkusné a bezduché. Zápletky případu stupidní akce naprosto "neakční". Nic doopravdy není žádné plus na tomhle seriálu není nic pozitivního. Lidi pokud se máte aspoň trošičku rádi tohle nikdy nepodstoupíte já osobně radši půjdu na anální sondu než vytrpět jeden díl dokonce. Závěr 7 věci, které budu dělat radši než se dívat na sympaťáka Lenssena - Půjdu na přednášku o mužské prostatě - Zúčastním se veselého večerního maratonu s filmy Zdeňka Trošky - Navštívím sezení s Ester Kočičkovou (a dokonce ji budu poslouchat!!!) - Pustím si nějaký „vtipný“ pořad s Petrem Rychlým - Vyvěsím doma nad postel plakát Harisona Forda - Mrknu na první sérii Julie Lescautové - Uvařím jídlo podle Jirky Babicy !POZOR! a budu ho jíst!

Cesta do středu Země (2008)

Když jsme šli ze školou do kina na tenhle film nebyl jsem zrovna dvakrat nadšený více méně jsem čekal rodinnou nezáživnou podivanou navíc jsem nešli ani do 3D kina, takže jsem si ani nemohl vychutnat asi nejvetsi zbran tohodle filmu, ale i přes to jsem s kina odcházel s mírným usměvem na rtech. Ano byla to rodinna podivana, ale dobrá rodinná podivana a dokonce poměrně vtipna. Brandona Frasera mam rád jeho styl hrani se mi libi, takže jsem sním byl spokojen a navíc zbytek obsazení byl taky dobrý hlavně průvodkyně pro mě doposud neznámá Anita Briem i když bych nechtěl zastínit Joshe Hutchersona, málokdy se mi totiž libi tihle nactiletí herci on mě kupodivu parkrát pobavil. Jinak je film krásná čistokrevná popcornová zábavá která neurazí, ale rozhodně nešokuje pustí te si ji jednou dvakrát, ale potřetí není důvod teda pokud nehlídáte třeba malého synovce. Závěr: Pěkná podivaná, která rozhodně neurazí naopak pobaví a navíc si myslím, že pokud si ji zhlednete 3D užijete si ji ještě víc.

Python (2000) (TV film) odpad!

Maxi Pythonvina Šest stop čistého teroru :-D :-D To je moc.... Tak tenhle film předčil všechny moje očekávání a posunul hranici a minění co je to naprsoto nesmyslný a nelogický film. Film byl naprsto stupidní, počínaje komickým obrovským hadem a konče u dementních lidí. Neheledě na to, že si film neumí vybrat jestli chce být akční drama, nebo komedie, nakonec asi chce být obojí a tím vznikne naprosto dementní film. Škoda dvd na, které se tento film vypálí škoda času, který tento film stráví na obrazovkách televizoru. Jako promiňte, ale jestli se tady najde někdo kdo tomuhle filmu dá víc jako 20% tak vám asi stačí hodně málo. Já bych se radši díval hodinu do zdi než znova na tohle!!!! Pythone gratuluji si zatím historicky první film na který jsem se nedodíval do konce.