Kokosy na sněhu (1993)

Príjemná oddychová komédia s inteligentným uvoľneným humorom za doprovodu docela slušnej reggae music. Charakterné postavy, ktoré sa počas filmu menia a vyvýjajú vrátane parádne hrajúceho Johna Candyho. Za všetko stačí len hláška:" Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí!"

Freddyho úlet (2001) odpad!

Skutočne výborná komédia plná neuveritelne vtipných a originálnych gagov. Ovšem ked máte v sebe aspoň 9 pív a zaspíte po 10 minútach od úvodných titulkov(verte, že viem očom hovorím:-). Ešte pred týmto komentom som chcel napísat, že scenárista a režisér musia byt buď géniusi alebo totálni magori a až na csfd som zistil, že ide o toho istého človeka. Tým pádom sa to všetko vysvetluje...

Mise na Mars (2000)

Jednu hviezdu pridávam zato, že tvorcom sa podarilo podla mna vytvoriť úplne nový žáner a tým je romantické scifi.:) A ja som im to zrejme aj vďaka Morriconeho hudbe a presvedčivým hereckým výkonom(hlavne u Garyho Sinise)zožral aj z navijákom. Takže ak nečkáte premakané efekty ani nejaký nadupano akčný dej, ale oddychovú scifi pri kerej netreba až tak rozmýšlat, Misia na Mars je to pravé.70%

Nezvratný osud 3 (2006)

Trojka jednoznačne predpokladá, že ste videli prvú čast a pokial sa vám páčila, alebo vám prišla aspon zaujímavá tak toto si jednoznačne nedávajte. Scény bizarných smrtí sa stupňujú väčšinou iba pomocou nejakého zvláštneho tušenia hlavnej hrdinky, nikomu po viacerých smrtiach okrem nej neni čudné, že študenti zomierajú jak na bežiacom páse (prečo aj veď v amerike je to asi normálne) a za zopár originálnych úmrtí, 2-3 vtipných scénok si to nezaslúži viac ako 1*.

Milujte svého zabijáka (2002)

Chuck Barris určite nebol jednoduchý človek a takým neni ani tento film. Spočiatku trochu rozhárané a tie ´vtipné´scény mi neprišli vôbec zábavné, ale človek sa vďaka svižnému tempu Clonneyho réžie nenudí. Osobne sa mi ale viac pozdáva druhá polovica, ktorá sa ešte viac upne na vnútorné Barrisovo rozpoloženie a jeho schizofrenický výlev a spomínanie na detstvo za doprovodu jednoduchej depresívnej klavírnej hudby považujem za vrchol filmu. O hraní Sama Rockwella v tomto filme ani netreba hovoriť.To treba vidieť.

Vzpomínky (2006)

Nemožem si pomôcť ale ja tie filmy založené na časopriestorovom posune fakt neprekusnem. Niektoré scény totiž vyznievajú hooooodne nelogicky a navyše hlúpo ako napr. vzťah, ktorý vznikne medzi detektívom Dougom a budúcou-minulou obeťou-neobeťou Claire. Bez toho 4 dňového posunu by to bola priemerná kriminálka s nie moc vyrázným Washingtonom a peknučkou P.Patton. Jediné čo trocha funguje je nastolenie pocitu, ako možno déja vu vysvetliť a ak bolo cieľom tohto filmu len toto, tak je to ok.

Mladý Frankenstein (1974)

Jedna z najlepších hororových komédií (i keď viac komédia) čo som v poslednej dobe videl. Pochmúrna scenéria transylvánskeho hradu, miestnosti plné pavučín a prachu či atmosféra cintorínu-to všetko výborne kontrastuje s odľahčujúcimi vtipmi založenými hlavne na hláškach a dialógoch. Ktomu si pridajte svižné tempo filmu a parádne herectvo Gene Wildera čoby mladého Frodoricka Frankenstína a Marty Feldmana ako ujetého sluhu Ajgora a o zábavu máte postarané.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Čo na tom, že väčšinu fórov sme už videli predtým v seriáli..Komu to vadí keď Homer vo filme šlape jak sa patrí,uvidíte tu drvivú väčšinu všetkých postáv a to množstvo vtipov určite nestihnete na jeden krát vychytať. Osobne sa mi asi najviac páčili odkazy a paródie na iné filmy. Simpsons Big Up!

Hooligans (2005)

Uf tak tento film sa mi nehodnotí lahko.Celkovo docela vydarený námet, dobrá kamera hlavne pri bitkách a skvelý soundtrack, ktorý výborne dopĺňa to čo sa práve na obraze odohráva.´Frodo´hraje čo sa odneho očakáva ale určite sa mi viac pozdával Charlie Hunman v roli predáka ´firmy´. Na druhej strane sú tu určité defekty v postupe deju, naivné rozhovory hlavne po bitkách a celý cliché záver od tej finálnej bitky. A aj za ten konec, ktorý ani nešokuje ani nezaujme je to na takých 70%.

Pes, který měl rád vlaky (1977)

Hodne silný príbeh so zaujímavými zvratmi, s mnoha symbolickými prvkami a atmosférou ktorá vás vtiahne a po skvelom konci ma napadá proste iba jedno-nuž, taký je život!