Choehuui jeungin (1980)

Předlouhý krimifilm vhodný snad jako studie nepochopitelnosti Korejského národa :) Hlavní vyšetřovatel je přiměřeně brutální násilník, celá policie je pojata poněkud cimrmanovsky a divák neví, jestli vlastně má sledovat vyšetřování a nebo onen příběh v příběhu. S hlavním hrdinou se opravdu sžít nedá, hlavně, že vypadá drsně a bez cigarety by asi umřel; ostatní postavy jsou těžko rozlišitelné a jejich chování často nepochopitelné, no a děj jako celek? Au au, tenhle scénář by potřeboval fakt pročistit. A konec? :) No prostě bylo to dlouhé, místy něčím zajímavé, ale jinak to byla naplácaná kriminální marmeláda namazaná na hodně plesnivý krajíc.

Eugene (2009)

Dalo se to sledovat, má to svůj smysl, ale na konci se to propadá někam, kde jsem se už nechtěl ocitnout ani jako divák. Na nízkorozpočťák to snad ušlo...

Kimssi pyoryugi (2009)

Ach jo, opět si tu někdo plete originalitu s kvalitou. Úroveň scén, kdy mozek prostě odmítá pobírat co se děje, je tu skutečně vysoko, u konce jsem měl pocit, že se koukám na nějaké bizarní X-meny (ta holka holt na toho ňoumu má osudovej čuch... a vskutku bych nechtěl vidět její fyzičku, kdyby se poslední roky víc hýbala). No prostě zase masakr. Koukalo se na to ale vcelku dobře, proto zůstanu v kladným hodnocení. Kéž by jen Korejci ale zase jednou natočili film, co dává smysl, jejda to by byl svátek.

Pád do tmy 2 (2009)

Nejčernější na téhle černé komedii je asi to, že to černá komedie být neměla... Už v okamžiku, kdy se hrdinní zachránci prolámou do desetiletí nenarušené jeskyně s tím, že zachráněná asi prošla tudy a zřejmě prošla zdí, víme přesně, na čem jsme. A já už vím, že se to do konce nezlepšilo... Nekorunovaným králem je pak lopaťák na konci. Holt, filmy Descent jsou pro mě ukázkou všeho, jak se dá zkazit film.

Nae sarang nae gyeote (2009)

Možná jsem jen odvykl, ale v kladu se to ocitlo jen díky poetickému závěru. Zpracování je ale něco tak hrozně korejsky utahaného, že to svět neviděl, sice tam byly scény, které byly pěkné, jiné realistické ve svém vlastním směru a mezitím pohádka, ale většinu stopáže jsem musel vytáčet oči a říkat si věci jako No jasněě, No jak jináák a podobně. Taková extrakce všeho špatného na korejských dramatech se světlými momenty a dobrou myšlenkou v závěru...

Mia a Migo (2008)

Tak moc škody v jediném díle; i když Mia obsahuje spousty malebných scenérií i pěkných nápadů, tak dokoukat to je pro mě málem umění. Výhoda animovaných filmů obvykle spočívá v tom, že než se s tím někdo začne patlat, tak k tomu vytvoří pořádnej příběh a scénář, ale tohle byla tak naivní a nezajímavá blbina, že zůstává rozum stát. A když se na konci začnou všichni radovat že prší (???), tak je na hvězdičku vážně vyhráno...

2012: Supernova (2009) odpad!

Tohle je bezpodmínečně jeden z nejhorších filmů, jak se jen dají filmy natočit, mimo některých triků... a sebehezčí herečkovskej kukuč to bohužel nezmění. V jistým směru vážně dobrej zážitek :)

The Collector (2009)

Zase, jak krváky nesnáším a několikrát jsem musel zavřít oči, tak tohle je super drasťárna napínavá jako moje trencle potom, co je vyperete v Perwollu... Škoda úplného závěru, ale jelikož podtrhuje pointu filmu, nebudu mu ho nakládat jako mínus a nechám pět, protože jsem u toho skoro nedýchal a atmosférou mě to vtáhlo dokonale.

Crushed (2009)

Neříkám, že je to nutně "špatný film", ale divím se sám sobě, že jsem to dokoukal, protože nechutné krváky fakt nesnesu a u tohohle se mi několikrát zvedal žaludek. Takže pro fanoušky letlamp a kladiv to bude asi kultovní film, pro mě to je zblitka.

Moje krev (2009)

Jak tyhle filmy obecně nemám moc v lásce a jak se mi občas svíral žaludek nad některými scénami, musím zaznat, že to bylo moc prima... Z hlediska atmosféry mě to natáhlo jako starý trenky a až do konce jsem vážně čekal, jak tohle všechno skončí. Měl jsem nějakou scenzurovanou verzi, kde chyběly scény s krvavým mučením, no, a i to asi pomohlo mojemu hodnocení, protože mi k němu zůstal jen film a ne hodnocení působení na můj žaludek.