Hanebný pancharti (2009)

Celou dobu jsem si říkal, že sice nevím o co vlastně tomu filmu jde, ale nějak si to moji pozornost drží a tak počkám (a věděl jsem, že času zbývá moc :)). Už před koncem jsem si začal říkat, že těch krvavých samoúčelností je tam nějak příliš a vzpomněl jsem si, že vlastně Tarantina nemám rád právě pro tyhle samoúčelnosti (už to je nějaký ten pátek a tak nějak jsem pozapomněl, proč ho vlastně mám tak nerad). No a pak film skončil a já si řekl: no hezký, ale vo čem to bylo? Nevím. V dějovém výsledku smysl nebude. Žádné hlubší sociální nebo psychologické problémy se taky neřeší. Ono to vlastně bylo jen o tom, že někdo rád zabíjí, a příběh takového zabíjení; měl jsem mít rozum a nezjišťovat to 2,5 hodiny čisté stopáže, měl jsem si prostě vzpomenout, proč mám nerad toho Tarantina.

Organizm (2008) (TV film)

Že se samopaly nasazují proti květinám v počítačových hrách považuji vcelku za přirozené; že se proti nim nasazují ve filmu považuji za exemplární příklad tuposti filmařů.

Svatba ve třech (2005)

Abych si to ujasnil... Nevím, jestli to byla komedie nebo drámo (ano, vím, že oboje), což by ani tak nevadilo, ale výsledkem byl opravdu happyend, kdy jsou všichni šťastní a primární vztah šťastně rozbitý? Aby to působilo realisticky, přišlo mi to moc strojené; aby to působilo romanticky, je to moc bez srdce. Určitě existují nudnější filmy, třebas přímo i horší, ale ještě víc existuje lepších i příjemnějších.

Pocit viny (2007)

Troufám si tvrdit, že nesmyslnost českého názvu přidává aspoň 20% k obtížnosti pochopení filmu; protože až když jsem si uvědomil, jak se film jmenuje, tak mi došlo, na co se to vlastně dívám. Nápad jistě dobrý - výsledky nebyly dobré; je to příliš nudné a místy i zavádějící. Myšlenku oceňuji, jinak bych to asi zhodnotil ještě o bodík níž...

Unrest (2006)

Kéž by to mělo konec a nebo aspoň ke konci spád; to bych pak dal klidně i pět, protože až na naštvání z jmenovaného to bylo víc než prima po všech směrech.

Psí vojáci (2002)

Ani nevím proč, asi ve dvou třetinách filmu mě napadlo, že ten film je trošku podobný zombie snímku 28 dní poté a tak nějak má všechno, co tam chybělo... A nemyslel jsem si, že se najde film s vlkodlaky, co by mě mohl bavit, napnout nebo vystrašit. Leč stalo se. I když je situace poměrně komorní, pořád se tu něco děje a tak mě ani prostředí nemělo kdy začít nudit. Samotná akce je, přijmete-li existenci vlkodlaků, velice uvěřitelná a některé naturalistické scény jen podtrhují to, co je jasné ze zbytku filmu, a sice, že atmosféra je tady to hlavní a že nemá chybu. Vážně si nepamatuju, kdy jsem naposledy viděl něco, u čeho by se mi takhle tajil dech; rozhodně stojí za zkouknutí.

Zombieland (2009)

Tenhle film je opravdu zábavný, ale jen jako film. To znamená, že jsem ho rád viděl a že jsem se u něj nenudil; bohužel jsem ho překoukal s kamennou tváří a to není pro komedii dobrá známka. Mockrát jsem kroutil hlavou, protože je Zombieland prošpikovaný těmi detaily, co ve filmech podle mě prostě nesmí nastat - kdy i ta základní logika krčí rameny. To si můžou dovolit jen komedie s Leslie Nielsenem. I přes to ale ta nenudovost drží celkový dojem nahoře a pořád je lepší se kouknout na Zombieland než na spoustu jiných filmů.

Ink (2009)

Ze začátku mi vadil šíleně klipovitý střih (nejen) u akčních scén spolu se zastavovačkami a jinými podivnostmi, ale ty se tak nějak samy vsákly a čím víc se film blížil k tomu, o čem opravdu je, tím víc mě do sebe vtahoval. A nakonec skončil jako něco, o čem si myslím, že je možná jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední roky viděl. Takovou věc si musím nechat projít hlavou, než se film uleží, ale každopádně to je myslím zpracováním jedinečné, atmosférou geniální a vyzněním přinejmenším podnětné v umím si představit že pro někoho klišoidním směru, ovšem podle mě se tenhle motiv nikdy nemůže ohrát. Protože je aktuální a skutečný.

Po krk v extázi (2004)

Nebýt poslední minuty, kde jsem nějak nepobral proč co jak a přišlo mi to jako zbytečně samoúčelnej wtf moment, by to mělo o hvězdičku víc. Rozhodně je to nenudící, zájem držící thriller se spoustou předností proti spoustě svých kolegů; určitě to není žádnej megafilm, ale naprosto stojí za ten čas, který je třeba strávit koukáním na něj. Naneštěstí je to pořád jen strávenej čas, protože nic převratnýho tady není; čili prostě a jednoduše, nadprůměrný thriller pro zaplácnutí volného času.

Jízda na střele (2004)

Vážně super. Z hororoidního hlediska se není čeho bát, protože hororové scény se vlastně nedějí a co se neděje, toho se nebojím. Z dramatického hlediska se dozvíme, že jak hošík, tak jeho matka mají vážné trauma z toho, že jednou dostal pohlavek ve frontě. Vážně super. Zbytek je nuda zaplněná povětšinou nesmyslnými scénami - které se ale často ve skutečnosti opět nedějí a tedy jsou pro mě ztracenou minutáží, kdy jsem na to vážně koukat nemusel - a filozofováním o smrti. Vážně super.