Já, legenda (2007)

Ani jsem nečekal, že to bude tak úchvatné, ale ono bylo.

Du eolgurui yeochin (2007)

Jen několika korejským filmům ročně se podaří být dobré, ale film jako Two Faces už se jim nepodařil roky. Opravdu staromódní (myšleno povedená) romantická komedie, která dojme, slzy poškádlí, bránici protřepe a kritika neurazí, to je směs která umřela kdesi v dobách hitů jako byl Windstruck. Nevím, kdy zase uvidím podobný film, a proto si Two Faces určitě ještě několikrát pustím.

Šílený detektiv (2007)

Film, u kterého vám to musí v hlavě šrotovat od začátku do konce, jinak se ztratíte; geniální dílo, jaké může urežírovat snad jen a právě Johnny To. Kromě atmosféry je právě neustálé prolínání skutečnosti, minulosti, představ - a jejich rozebírání, které je ponecháno na vás - hlavním, největším, obrovským kladem, který se jen tak nevidí. Alespoň ne dobře zpracovaný. Na druhou stranu má Detektiv tolik rovin, že rozhodně není filmem pro všechny, jestli to je klad nebo zápor - těžko říct; pro mě to zápor není určitě.

Long zai bian yuan (1999)

Film stejného žánru i ražení, jako neopakovatelná mladší Volavka; v něčem jiný, v něčem stejný, stále mrazivý a plný principů a motivů. Kam kráčíš, člověče, k triádám nebo k policii? :) Bezvadný thriller, komu se líbil výše zmíněný, řekl bych, že má s Century slušnou šanci na úspěch.

Nae saengae choeakui namja (2007)

Zase jeden typický příklad toho, kdy se šíří mýtus o tom, že film je komedie, spolu se stupidními plakáty, které jako vždy vůbec o filmu nevypovídají - a přesto jim všichni věří. Název filmu navozuje pocit nablblé komedie, i když netuším, kdo a proč ho vymyslel. Zapomeňte na to, tohle je příběh jedné lásky, která je podaná poměrně realistickým a až moc upřímným způsobem, s několika humornými vložkami a jasným, hřejivým vyzněním. Nemůžu říct, že by dokázal celou dobu udržet moje soustředění, ale dohromady pěkný film.

Fantastický mazel (2008)

Celkem příjemný rodinný film. V jednu chvíli jsem ho chtěl nesnášet, ale naštěstí to byl jen sen :) Takže končím na čtyřech. Trhák to není, ale ,ilá a jednoduchá zábava na volný čas ano.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Takhle nějak měla vypadat jednička. Dokonalá pastva, akce, vizuál i děj dokonalé - a tentokrát bez směšných a trapných kopanců prvního dílu. Kdo šel na AvP2 kvůli AvP2 a ne kvůli tomu, jak moc se mu to nebude líbit - tomu se to líbit muselo. Nelíbit se to mohlo jinak už jen tomu, kdo se do sálu připletl náhodou...

Hebi no miči (1998)

O třídu lepší než jeho bratříček Eyes of the spider, ale i tak naprosto nezáživné, na hlavu postavené cosi. V záběru je psychologie, zabíráno je ovšem z naprosto posahané perspektivy, kdy nás skrze děj vede série násilí páchaná naprosto nesmyslným způsobem. Víte, jak špatně by se chodilo o holi, která je vlastně břitva? A že byste na mokrém betonu neslyšeli, že za vámi někdo běží? To a další podobné zrůdnosti a nesmysly působí, že nikdy více. Rovněž rozuzlení filmu je vyloženě nepravděpodobné až absurdní. Proč tedy tři hvězdičky? Protože film v průběhu alespoň nutí k myšlení, a i když je závěr absurdní, pořád propojuje film do intelektuálního celku, a to mu budiž přičteno dvěma bodíky navíc.

Kumo no hitomi (1998)

Eyes má dva způsoby nahlížení - ne, vlastně tři: psychologický, zábavný a snad i technický. Technický? Pche, natočeno během pár dní prakticky bez rozpočtu (spolu se snímkem Serpent's path}. Psychologický, ano, ten tady jistě je, ale pro mě je hlavní rozměr zábavy. Nehodlám hledat střípky psychologie při nesmyslném vraždění. Když chci někoho zastřelit, neběžím za ním poklusem a neházím po něm kamením tak dlouho, dokud se netrefím, nezeptám se "jsi v pořádku" (vážně) a pak ho nezastřelím; díky podobným scénám je tenhle pafilm pro mě nekoukatelný.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Hodně zasněná, až hypnotická záležitost. Pořád jsem přemýšlel, kolik dát hvězdiček podle toho, jak se děj zrovna vyvíjel, končil jsem na třech nebo čtyřech - nebylo to zrovna dokonalé. Ale konec to uzavřel, a s takovýmhle závěrem se nedá hodnotit níž.