IPPON (2018) (pořad)

Chtělo by to delší a častější (to mi něco připomíná!), ale pořád lepší než dostat při nepodařeném Tomoe-nage do kulí.

Plán útěku 2 (2018) odpad!

Ano, opravdu je to tak špatné, jak se podle hodnocení zdá. Ano, opravdu tam Sly skoro není. A ano, opravdu tomu lidi dávají víc jenom kvůli Slyovi (který tam skoro není), takže by bez něj v titulcích měl film tak o 10 % méně. Špatné. Hodně špatné! Po Plánu útěku skočte rovnou na trojku, tohle je fakt bída.

Predátor: Evoluce (2018)

Jaký je rozdíl mezi pěti řádně nadrženými, dobře rostlými černochy a skvělým akčním filmem? Skvělý akční film si uživatelé ČSFD neužijí. --- Ano, není to tak dobré jako původní film (který film tohle o sobě ale může říct, že jo) a ano, z filmu jsou desátá léta nového tisíciletí značně cítit a osmdesátkového "fýlingu" tu moc není, ale čemu to vadí, když nový Predoš baví a odsejplá o poznání lépe než Predátor dvojka a je od začátku do konce, snad až na čtvrthodinku v první třetině, nabitý zábavnou akcí a pro Blacka typickými a zábavnými dialogy? Jestli nějaký akční film z posledních deseti až patnácti let pobaví stejně jako pecky z osmdesátek a devadesátek, pak je to právě nový Predátor.

Prezidentská debata (2018) (pořad)

Na ČT by si měli zjistit význam slova "debata". Monology a sem tam dotaz má k debatě daleko. Udělat na veřejnoprávním programu jednu debatu s osmi kandidáty, aby měl každý kandidát pár minut času (nejvíc ho měl jako obvykle Moravec, he he), tomu říkám veřejná služba. A to ten devátý kandidát ani nepřišel, jinak by toho času měli ještě méně. Opět nepovedená pseudodebata na ČT, jak je zvykem.

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

Překvapivě férová a solidní debata. Mohlo to být ostřejší, měli dostat čas na to se do sebe pustit, pak by tam bylo všechno. Nebýt tam toho opakujícího koktala, co by pořád otevíral debatu, tak by nebylo slabého účinkujícího.

První člověk (2018)

V tomto filmu je všechno. Všechno. Je tam přistání na Měsíci. I to, co za takovým přistáním na Měsíci je práce. Je za ním hodně práce. Tuna práce! Taky je tam dost z toho osobního života. Jak umře pilotovi dcera a on to dusí v sobě, nikomu nic neřekne a pak si odběhne ke kráteru, aby se do něj vymočil. Je tam taky dost o tom, jak Američani nakopali sovětským komoušům zadnici, i když to tak zprvu nevypadalo, ale kdo se směje naposled, ten močí u měsíčního kráteru. Je tam toho prostě strašně moc a ta hudba (soundtrack je vynikající!), to je eňo ňuno, jak říkal Zindulka v jednom seriálu (možná to říkal jinak, ale je to jedno, protestovat už nemůže). A komu to nestačí, tak dostane jako bonus bubnujícího černocha. Za to by Oskar za nejlepší film roku být mohl. Ano, mohl. Bohužel, žijeme v době, kdy filmy jako První člověk nesklízejí Oskary po kilech, jako sklízel třeba Titanic, takže ten Oskar není vůbec jistý. Kdyby První člověk byl natočen tenkrát, před cca dvaceti lety, tak ten cca dvacijáš sošek dostane, vytře zrak i náboženské agitce Ben Hur a o nejlepším filmu všech dob není pochyb, ale takto... Na víc, než Oskara za hudbu (to díky tomu bubnujícímu černochovi) a možná za nejlepší film (to díky tomu bubujícímu černochovi) to nevidím. Po téměř třech letech doplnění: Nebyl z toho ani Oskar, ani nominace, dokonce ani nominace za nejlepší hudbu. Nenonimaci za hudbu považuju za jeden z největších úletů Akademie a po asi dvaceti projekcích v mém domácím kině řadím Prvního člověka v mém soukromém filmovém žebříčku velmi vysoko a scény startu Saturnu V a přistání lunárního modulu na Měsíci předčí vše, co jsem kdy ve filmu viděl. Ani Kubrickova veleslavná scéna „opice si mrská klacek" nemůže konkurovat. Skvělý film o největším úspěchu lidského snažení, naprostá nirvána pro všechny fandy kosmonautiky a kinematografie. Perfektní!!!

Ronnie Coleman: The King (2018)

Ako drvič železa jsem se nemohl na film o Ronniem nepodívat a zároveň monstrum nepolitovat. Ale aspoň to přežil (zatím), na rozdíl od Nassera a několika dalších z jeho éry. Za těch osm Sandowů to totální zkurvení zdraví a života a všechny ty komentáře na internetech ve stylu "true legend; ur my hero bro; goat" od stejně postižených blbů a v budoucnu stejně odepsaných kriplů ale stálo! Iron a ironii stranou - dokument je fajn.

XXIII. zimní olympijské hry Pchjongčchang 2018: Slavnostní zahájení (2018) (pořad)

KKK (Kimyongyně, kimyongové a kimyongčata) to dokázali! Rakety ze severní říše zla byly včas zlikvidovány nad hranicí a nad olympijským stadionem vzplál po krásném představení plném barev a technických serepetiček olympijský oheň! DDD (Duo Drbohlav - Dusík) předvedlo SSS (svůj standardně solidní) výkon a večer si dám samozřejmě repete.

Aréna Jaromíra Soukupa (2017) (pořad)

Soukup jako moderátor byl hodně prkenný a nepřirozený, ale zlepšuje se a už není takové utrpení ho sledovat. Samotný pořad je trochu návratem do 90. let, kdy debaty byly více živé a politici se nabáli říct kontroverznější názor, aby je nějaký kavárenský pohunek (Moravec) nezačal napadat a vnucovat jim něco, co vůbec neřekli. Jako protiváha příšerným Otázkám V. Moravce není Duel J. S. vůbec špatný a vyvažuje nevyváženou veřejnoprávní ČT (viz studie o nadržování některým politikům a jisté politické straně). V současnosti je to nejlepší politická debata v našich televizích. To nevypovídá o kvalitě Duelu J. S., už vůbec ne o moderátorských schopnostech tohoto všeuměla, ale o tom jak strašné ty ostatní debatní pořady bohužel jsou.

Blade Runner 2049 (2017)

Zatímco Blade Runner (1982) vznikl jako důsledek existence knižní předlohy, tak u BR2049 to vypadá, jako by nejdříve někdo vymyslel nádherný svět a dodatečně pak byl vymyšlen příběh, aby se mohlo točit. Příběh je trošku slabší (žádná sláva to ale nebyla ani u prvního BR), ale čert vem příběh, když to tak krásně vypadá. Asi jsem se nikdy nekochal u žádného filmu tolik, jako u BR2049. (Porno se nepočítá.) Těm, kteří o něco takového stojí, BR2049 nabízí nějaké ty otázky o smyslu bytí, životě, umírání, obětech, kterých jsou lidé schopni, někteří pak mohou o těchto tématech s nohou přes nohu a ručičkou zaťatou v pěst u brady (tzv. halíkovsko-pseudoinťošká póza) debatit po zbytek života a tvářit se u toho důležitě. Nádherný film a snad ještě lepší soundtrack.