Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (335)

plakát

Noční zvířata (2016) 

„I guess it's a way of keeping things alive. You know, saving things that will eventually die. If I write it down, then... It'll last forever." __________________________________________________________________ „When you love someone you have to be careful with it, you might never get it again." Soundtrack: * * * * *

plakát

John Wick: Kapitola 4 (2023) 

Dal jsem si všechny čtyři díly během dvou dnů a musel jsem předhonotit třetí i čtvrtý díl (ze čtyř na tři). Jednička byla tak trošku zjevení, skvělý, i když hodně blbý akčňák bez omáčky, který skvěle uběhl. Ve dvojce je všechno o fous lepší a ještě pořád jsem si film dokázal i přes repetitivnost užít. S trojkou už to bylo horší, protože naprosto nic nového nepřinesla a čumět další dvě hodiny na totéž, co jsem viděl v předchozích dvou dílech, už je docela pruda. Vrcholem je pak na skoro tři hodiny natáhlá čtyřka, která je naprosto totéž co předchozí díly, akorát se víc kecá, a to povětšinou o hovně. Neustálé plky o tom, kdo porušil pravidla, kdo chce koho zabít, kdo zcela jistě brzy zemře a nezemře, které jsou střídané akcí, kotouly, honičkami, střílením do palic z půl metru a belháním Reevese s nohama do O z bodu A do bodu B, mi pod dojmem předchozích zhlédnutých dílů přišlo jako parodie. Jako jednohubky jednou za pár let jsou wickovky dobrá podíváná, ale čumět na ně opakovaně, nedej bože na jeden zátah, to pro mě není. Blu-ray si koupím, jako u předchozích dílů, ale že by šlo o "must-have" placku, bez které bych nemohl žít, to fakt ne.

plakát

Apokalypsa (1979) 

Při a po sledování Čety jsem si pokládal otázku, jak dlouho a zda vůbec bych přežil, u Apokalypsy uvažuji nad tím, za jak dlouho by mi ruplo v bedně. Každým dalším sledováním je Apokalypsa lepší. Doporučuji původní, nejkratší verzi. Až po druhém nebo třetím zhlédnutí těm, kterým Apokalypsa nedá spát, delší sestřihy. Skvělý dokument Srdce temnoty: režisérská apokalypsa (1991) zážitek z filmu umocňuje.

plakát

Till Lindemann: Ich hasse Kinder (2021) 

Dělá si Till Lindemann prču, nebo volá o pomoc? Nebo obojí? Jednou se to možná dozvíme. V tomto filmečku však nikoliv. Ten nám sděluje, že Till Lindemann nemá rád děti. Asi si dělá Till prču. Nebo při tom Till volá o pomoc. Nebo obojí. (Zajímavé, zvláštní a docela zábavné.)

plakát

Lindemann: Till the End (2020) (hudební videoklip) 

Hodnotím po kauze sex. obtěžování (Koncert v Litvě). Lindemann mi vždycky přišel ujetej, ale měl jsem za to, že to obstojně hraje. Evidentně nehraje. Bodík pro něj, pro úchyly mám slabost. Toto video ale stojí za vykuřptáka. Dávám jednu za zvednutí mého už tak vysokého sebevědomí, protože mám větší i macatější péro než samotný dederónský bůh hnusu. O tom, že umím i líp píchat, nemluvě. Till Lindemann není gentleman!

plakát

Odstřelovač (2007) 

Uprchlík na steroidech, co si hraje na Bourna. Předvídatelné s obsahem mnoha klišé, ale to se u takových filmů dá čekat. Když jsou dobře natočené, a to Odstřelovač podle mě je (Fuqua to má v oku), tak to pranic nevadí. Pro mě velepříjmné překvapení a skvělá akční podívaná.

plakát

Mechanik zabiják (2011) 

Fajn akční kousek, který pobavil. A na který hodně rychle zapomenu. Statham pořád stejný, už to trošku nudí.

plakát

Vyšinutý (2020) 

Expozice krátká a jde se rovnou na věc. Honičky v autech, sem tam zabití, vše odsejpá a pak konec. Který bohužel SPOILER vůbec SPOILER ničím SPOILER nepřekvapil. SPOILER Žádné fajn dialogy, žádné efektní záběry, žádné zápletky, prostě bod A - tlusťoch, kterému definitivvě jeblo, cesta - dát příbuzným oběti co proto, bod B - završit běsnění zabitím oběti. A jede se z bodu A do bodu B. Je to jízda výživna, zábavná, ale nic víc tam není. Že jsem film viděl, toho v nejmenším nelituju, ale jestli na něj budu chtít někdy koukat znovu, o tom silně pochybuju.

plakát

Nikdo (2021) 

Je jen jedna věc horší než narazit na chlápka, na kterého narazit nechcete. Narazit na chlápka, na kterého narazit nechcete, a který na to vůbec nevypadá. Akční nálož plná vtipně podaného násilí à la John Wick. Rvačky ustřelené víc než všechny zápasy ve všech filmech s Rockym dohromady, ale koho to sejří, když je to tak zábavné a vtáhne diváka do děje natolik, že si chce praštit taky?