Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

silné téma smrti dítěte opět na scéně... velmi patetické a dojemné... pár překvapivých momentů .. a pokud si u filmu rádi-spíše rády - pobrečíte, pak směle do toho, tohle bude fungovat... za mne 70%

Bezva ženská na krku (2016)

za mě lehká letní venkovská oddechová komedie, při mé slabosti pro Ondru Vetchého o to lépe :-) jasně , že dost přitažená za vlasy, ale pobavila a účel i očekávání splnila :-) krásná hláška : Hřebíčková : " Přece nejsem hluchá a slepá!!" Vetchý: "Škoda, že nejste taky němá" :-D

Frida (2002)

výpravné oscarové životopisné drama mexické malířky Fridy Cahlo ztvárněné naprosto excelentní Salmou Hayek, plné barev, lásky, alkoholu, ale hlavně bolesti. Fyzické bolesti těla malířky mučeného následkem nehody, lámání kostí a následných nepovedených operací. I přesto dokázala žít naplno, milovat , odpouštět a tvořit tak, až se vám z jejích obrazů tají dech. Během filmu mi často tečou slzy, ale najde se i pár humorných scén, které Vás přimějí nakonec Fridu milovat. Hudba celkový dojem jen umocňuje. 9/10

Buchty a klobásy (2016)

zřejmě nejvulgárnější animák všech dob. Původní potenciál vtipného námětu, kdy se žemle a párky touží z obchodního domu dostat do vysněného světa svobody, aniž by tušili o nebezpečí , že budou snědeni, tvůrci zabili enormní záplavou těch nejhrubších vulgarismů, které Vám přijdou na mysl. Erotika z plátna stříká na střídačku s kvanty hořčice, rozbitých potravin a vaginálního gelu. Jen Bůh ví, pro jakou cílovou skupinu tvůrci Sausage Party 2016 tohle dílo tvořili. 1/10

Lid versus Larry Flynt (1996)

od spojení Formana, W. Harrelsona a Courtney Love ani nešlo čekat zklamání. Tento kontroverzní filmový počin až na kůži odhaluje životní příběh pornomagnáta - zakladatele časopisu Playboy a jeho boj s americkou prudérií a falešnou morálkou. Příběh Vás vcucne do světa , kde vládne "sex, drogy a rock n roll" a vsadím se, že odhadnu, na čí straně budete stát při soudních procesech :-) 9/10