• Fantasy

Milujem Slovensko (2013) (pořad) odpad!

Milujem Slovensko. Preto sa na túto zábavnú reláciu nepozerám. Nechcem si kaziť o svojej domovine ilúzie. A môže za to hlavne Nikodým a jeho tanečky.

Jackie Brown (1997)

Film, ktorý si vyžadoval odo mňa najväčšiu dávku trpezlivosti, aby som ho vôbec dopozeral. Nebol zlý, to ani náhodou, len to bolo príliš natiahnuté a podľa mňa to malo zo všetkých QT filmov najslabší ťah na bránku, celé to proste len tak preplynulo. Takisto je to film v ktorom sa mi SLJ zo všetkých Tarantinových filmov páčil najmenej. Ešte aj v tom Djangovi ma ten jeho nesympatický čierny beloch bavil viac ako tu hlavný záporák. Keby film hodnotím samostatne, dám mu 4. Keď si ho ale porovnám s ostatnou QT tvorbou, tak proste nemôžem.

Všemocný (2011)

Videl som najprv Lucy, takže pri tomto filme som mal trocha obavy, že to bude zasa podobný CowPoop. Ach ja hlúpy. Namiesto toho som dostal perfektne spracovanú myšlienku, efektné kamerové hrátky, sympatických a dobrých hercov a strávil som pri filme veľmi príjemných 100+ minút. Hviezdička dole za to, že neviem, čo v tých pipulkách bolo a strašne závidím.

Lucy (2014)

Tak toto som fakt nečakal. Nečakal som, že Besson natočí a napíše taký bullsh*t a takisto som nečakal, že sa Morgan Freeman nechal na takúto blbinu ukecať, ešte k tomu do role vedca, ktorý vlastne tie nafajčené teórie o využívaní kapacity mozgu obhajuje a robí zo seba prakticky blbca. A pritom zo začiatku to až tak blbo nevyzeralo. Jedna hviezdička za základnú myšlienku (ktorá bola oveľa lepšie spracovaná v Limitless) a druhá za niektoré efekty a hlavne za sexi hlavnú postavu. Ale celkovo varujem, ruky preč.

Kung-fu mela (2004)

Napriek tomu, aká je to vlastne stupídna kravina som sa kráľovsky bavil. Okrem toho, keď máte odsledované nejaké to anime, kopec vecí vám nepríde až tak prehnaných, človek sa pri tých shounen-och po čase obrní. Napriek tomu štýl ropuchy, orlia pomôcka a podobné výstrelky ma dostali do kolien. A ešte dodám. Úplne vážne by som si pozrel niečo podobné (fantasy prvky, osudový milenci, možno ešte viac špinavších, krvavejších pasáží), ale s vážnejším podtónom. Najlepší súboj rozhodne v kasíne. Aj vďaka zosilovaču.

Ďáblův advokát (1997)

Jeden z mojich najoblúbenejších filmov. Keanu Reeves a Al Pacino rozohrali diabolskú hru, Charlize Theron a Connie Nielsen su diabolsky krásne. Všetko, čo by som v filmu napísal už bolo povedané, takže ja len dodám že: nekompromisne plných 5* a kedykoľvek budem mať možnosť, dám si to znovu.

47 róninů (2013)

Aby bolo hneď od začiatku jasné, skutočná známka, ktorú filmu udeľujem je 3,5. Pol hviezdičky chýba preto, že mi film prišiel miestami veľmi nevyvážený, na jednej strane skvelé akčné scény a osudovosť, na druhej nudné pasáže a pár nesympatických hercov. Piata hviezdička potom chýba preto, že sebecky som očakával ešte troška viac anime štýlu. ALE!!! To, že film hodnotím známkou 3,5 neznamená, že sa k nemu nevrátim. Dokonca ho odporučím aj priateľom a rodine.

John Wick (2014)

Headshot. Headshot. Brucho, headshot. Lakeť do tváre, headshot. Kopačka na prsa, headshot. Keby som John Wick a mám taký aim ako on, začnem hrať profesionálne Counter Strike. Bol by som hviezda progamingovej scény, mal by som peniaze, ženy a autá. A toľko psov, koľko by som chcel. Tento filmový John Wick ale chcel len jedno auto, jednu ženu a jedného psa. A aj o to málo, po čom v živote túžil prišiel. To sa potom človek nesmie čudovať, že milý John zoberie kamión zbraní, kilo zlata v minciach a vyberie sa vyventilovať si svoju frustráciu životom najlepšie ako vie. Rozdať pár headshotov. Všetko v dokonalom obleku, upravený, chladný ako tie zbrane. Ja som mu celý film fandil, fantasticky som sa bavil a budem sa ešte veľakrát. Headshot.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Najlepší diel série, síce súbojov pomenej ale všetky zvládnuté na jednotku. Adkins je naozaj najlepší bojovník na planéte a M.J.White mu zdarne sekunduje. Príbeh nieje z najpremyslenejších, klišé momentov je v ňom tona, ale je podávany slušne a dokáže udržať divákovu pozornosť. Hudba skvelo dokresľuje boj a všetko dohromady tvorí veľmi vyvážený celok, ktorý si často pozriem rád znova. Viac takýchto bojových filmov poprosím.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

V tomto pokračovaní je všetkého viac. Viac bojov, viac zápasníkov, viac čierneho frajerstva a predsa hodnotím slabšie, práve preto, že niekedy viac neznamená lepšie. Čo rozhodne hodnotím pozitívne je samozrejme Scott Adkins a jeho kopy a chvaty z inej galaxie, perfektná choreografia súbojov a k nim adekvátne zadnice nakopávajúca hudba. Veľmi príjemne prekvapil aj (nielen bojový) výkon zápornej postavi Dolor-a Marka Zarora, ktorý sa chová, bojuje aj vyzerá ako riadny mo-foker. Opakom je Mykel Shannon Jenkins a.k.a Black nigga brother army men, jeho postava je tak neuveriteľne otravná, že celkovo strháva úroveň filmu o jednu hviezdičku oproti fantastickej dvojke. Čo ma ale trápi je trend pracovania s protagonistami série. Ak sa niekedy dočkáme pokračovania a tvorcovia pôjdu po zaužívanej schéme, tak Dolor Marko Zaror by mal byť v pokračovaní ,,ten hodnej". A to si fakt neviem a asi ani nechcem predstaviť. To ale neznamená, že by som si nevedel predstaviť pokračovanie v zložení Adkins/Florentine. Tak smelo do toho.