• Fantasy

Rivalové (2013)

Kedže ma moc Formula 1 neberie a celkovo si radšej pozriem závody rally, či NASCAR ,to nebol až tak silný zážitok, ako by mohol byť pre skutočných fanúšikov seriálov Veľkej Ceny. Bruhl ale skvelý, Hemsworth takisto, akurát som mal trocha hokej v tom jeho neustálom striedaní partneriek, čo bolo vo filme síce vedľajšie, ale ja mám rád vo veciach poriadok. Celkovo proste dobrý film, ktorému nie je čo vytknúť, len ma neočaril tak ako som čakal a nejaké opakované videnie sa asi v tomto prípade nekoná.

Transcendence (2014)

Skvelá myšlienka, viem si predstaviť, že by sa dalo na téma načrtnuté vo filme dobre a zaujímavo podiskutovať s kamarátmi pri pive, či káve. Možno by filmu pristala dlhšia stopáž, niektoré udalosti sa mi zdali byť trocha narýchlo odbité, možno aj preto sa zdali dosť nelogické. Viac ako film samotný ma ale pri jeho sledovaní bavilo premýšlať nad tým, čo by sa s takou mocou akú hlavná postava mala dalo všetko dokázať.

Ocelová pěst (2011)

Super námet a skvelého Hugh Jackmana po celú stopáž podkopáva slabý vizuál, plytkosťou konania postáv a klišé scénar až to bolí ako pravý hák od toho psychopatického finálového ,,bossa". Ako oddychovka dobré, ako seriózne sci-fi (ktorým by pri troche snahy mohol film byť) absolútne nedostatočné.

Gattaca (1997)

Jedinú chybku má tento film a tou je podľa mna slabý ťah, minimálne napätie a troška podivné ukončenie linky Juda Lawa. Vízia budúcnosti, kde je všetko dané od narodenia podľa priania rodičov na genetickú výbavu je sama o sebe skvelá, ale nebola dobre osvetlená, nebolo objasnené, prečo aj tak existujú ľudia s vrodenou srdečnou vadou, plešatosťou a tak podobne. Ale to je len také hnidopichšstvo z mojej strany, celkovo som s filmom spokojný.

Kandidát (2013)

Som fanúšik Michala Kubovčíka, práve počas prehrabávania sa v jeho tvorbe som narazil na tento film. A bol som nadšený. Dobré herecké výkony, z technického hľadiska by som negatívne hodnotil len zvuk, zvyšok na vysokej úrovni. Od objavenia Borovičkovej knihy až po Potôňov výstup na balkón som zadržoval dych. Keby je to film zo zahraničnej produkcie, dám 4. Ale musím dať 5. Národná hrdosť.

Troopers (2011) (seriál)

jedinú chybu to má a to takú, že toho nieje viac. Tak dobre som sa už veľmi dlho nenasmial.

Marťan (2015)

Skvelý príbeh, ktorý celkom dáva zmysel a dokáže zabaviť aj dojať. Vizuál krásny, Matta Damona moc nemusím, ale v tomto filme bol super. Manželka sa najskôr čudovala, prečo je v niektorých médiách film zaradený aj ako komédia, ale na to sme postupom času prišli. Keď došiel kečup, napríklad. Bod strhávam za odfláknutý začiatok, kde sa to zomlelo až moc rýchlo bez nejakého budovania napätia a za odfláknutý koniec, kde to všetko išlo takmer ako po masle, čo by pri takej realizácii plánu odletu z Marsu akú sme videli nemal šancu zvládnuť ani Han Solo. A Han Solo je troška lepší vesmírny pirát.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

O poznanie slabšie ako prvý film, ale Marv a samotný vizuál to celé zdvíhajú do výšok, takže som zase raz unesený. Ano, Eva Green tiež dvíha veci do ,,výšok", ale mna osobne viac priťahovala Jessica Alba, možno práve preto, že neukázala takmer nič a nechala nás predstavovať si. To isté fungovalo v jednotke, takisto aj tu. A takisto to predsa funguje aj na štamgastov v tom bare, čo tam chodia nad ňou slintať každý večer cez prestávku od zabíjačiek a pokru. Najvýraznejšou postavou ale ostáva Marv, najzbytočnejšou Hartigan. Jediná vec, čo mi vadí je roztrieštenosť časovej línie v obidvoch filmoch, ale to bude asi skôr moja chyba, spôsobená neznalosťou komixových predlôh. Určite si ale časovú líniu univerza a jednotlivých poviedok pre istotu doštudujem a potom si dám obidve Sin City znova.

Sin City - město hříchu (2005)

Absolútny instant-kult, vizuálne nadčasové dielo, silná atmosféra, bezchybné herecké obsadenie a Marv. Vyvážený pomer akcie a štýlu, ľahkej erotiky a veľmi neotesaného násilia. Komixovou predlohou som nepobozkaný, čo by som mal asi ľutovať, ale nevadí. Vždy keď dostanem chuť na drsný komix, pozriem si Sin City. Problem? Solved.

Green Lantern (2011)

Takto to dopadne, keď chce byť DC ako Marvel. Nie, nefunguje to. DC som vždy považoval za temnejšie, dospelejšie, špinavšie. Taký by mal byť aj Lantern, bohužiaľ to v tomto filme nevyšlo. Snáď mu to pôjde lepšie v Justice League filmoch.