Iron Fist (2017) (seriál)

Veľmi pozitívne prekvapenie v netradične podanom príbehu o super hrdinovi, ktorý dokáže potešiť. Ak túžite po akcii a vtipe a lá MCU, tak to sa tu nekoná, naopak v štýle a duchu seriálu Daredevil aj tu je pozornosť upriamená na Dannyho Randa ako na obyčajného človeka s tak trochu neobyčajnými schopnosťami, ktorý nemusí rovno zápasiť s Thanosom, aby dokázal byť hrdinom. Miestami rozťahané a zdĺhavé, ale to skôr zvyšuje intenzitu a možnosť vcítenia sa do postáv. Niekde by som síce pridal viac dialógov, ale konečný výsledok je jednoducho spokojnosť. Je tam všetko, čo má byť a zaručene sa pozeráme na iný pohľad na hrdinov, ktorý by mal problém preraziť na striebornom plátne tak, ako sa to darí cez Netflix. Som zvedavý, ako nakoniec dopadnú Defenders.

Assassin’s Creed (2016)

Prekvapivo veľmi podarená adaptácia jednej z mojich najobľúbenejších herných sérií. Ak si to chcete pozrieť len na to, aby ste tam hľadali Altaira či Ezia, to ani nemusíte chodiť. Má to samostatný stand-alone príbeh z čias španielskej inkvizície, ktorý sa samozrejme prelína s rokom 2016. Možno som si animus predstavoval trochu inak, no bol som spokojný a milo prekvapený výsledkom. Jediná vec, čo môžem vytknúť je hudba. Nie síce počas celého filmu, ale hneď na úvode, či na konci mi tam absolútne nesedela. To už mohli radšej siahnuť do odskúšaného repertoára z videohier. Spokojne však dávam filmu 82%. Mínus za pár vystrihnutých scén, hudbu a menšie nedostatky. Vrelo odporúčam a nepozerajte na to ako na hollywoodsky blockbuster, ale ako na film podľa hry, ktorý sa snaží nevykrádať scenár z hier.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Popravde som tento film videl v kine dvakrát. Na prvýkrát som bol trochu sklamaný, očakával som niečo veľké. Po druhý raz na druhej strane film milo potešil a musel som dať vyššie hodnotenie, ale keď som sa dostal k extended verzii, musel som sa opraviť. Film v kine dostáva odo mňa 60%, pretože to, čo bolo v extended prelomilo na jednej strane nudu v niektorých pasážach, v iných to omnoho viac vysvetlilo a začalo to dávať zmysel aj pre tých, čo nepoznajú komiksové univerzum. Je pravda, že tí, čo to nemali radi a nie sú fanúšikmi, tak ich názor to nezmení, ale pre fanúšikov si EXTENDED verzia opravila reputáciu a vyzdvihla film na tie lepšie komiksovky. Čo sa týka blue-ray verzie, teda extended - vrelo odporúčam na úrovni okolo 75% možno o trošku viac. Krásne otvorenie sveta Justice League, kde konečne dáva niečo zmysel a ide to po jasnejšej línii. Ak sa mám vyjadriť k animácii hlavného záporáka - mám voči tomu výčitky, skutočný Doomsday vyzerá oveľa lepšie, ale čo už. Snáď bude (SPOILER) Darkseid vyzerať lepšie v nadchádzajúcich filmoch. Herecké výkony - Superman ma nevie osloviť, toho radšej nehodnotím, Wonderwoman - to, čo som videl sa mi páčilo, herečka do toho dala trochu tej pýchy ako sa na amazonskú princeznú a dcéru Dia patrí, Batman - Affleck milo potešil a dúfam, že to bude ešte lepšie, Luthor - dobré prepináky, možno som očakával toho viac geniálneho Luthora, ale s touto verziou som tiež spokojný. Prepojenie na Man of Steel v pohode a výborný základ pre budovanie univerza. CELKOVÉ hodnotenie teda EXTENDED verzie: 75-78%, som spokojný a odporúčam.