Abeceda (1969) (studentský film)

Lynchův v pořadí druhý film, který je ve své podstatě malá noční můra o strachu, který souvisí s učením.Styl filmu připomína Picassuv kubismus. Děsivá černobílá kamera dodává děsivému prostředí ještě větší dávku strachu a deprese. A, B, C......

Absolvent (1967)

Pro začátek musím říct, že rychlá expozice dodává Absolventovi příjemně svižné tempo, čemuž pomáhá i kompozičně bezchybná kamera. A nejen to. Snímek oplývá zajímavou konzistencí stresu, nejistoty, rozpolcenosti hlavního hrdiny. Je to krásný film, ve kterém duševně má přece jenom láska nad vášní jasno a i když nechcete stejně zjistíte, že co se týče mezilidských vztahů má naprostou pravdu.

Aeon Flux (2005)

Futuristicko-realistický mišmaš s nepřehlednou akcí, nevýraznými hereckými výkony a hlavně s děravým scénářem. Ten nám tvůrci servírují tak rychle, že se v něm špatně orientuje, snadno se v něm dá ztratit a nad romantickou linkou budete jen nechápavě kroutit hlavou.

A Horrible Way to Die (2010)

Trpěl jsem. Bledá atrapa Henryho, která očima ožralého narkoleptického kameramana sonduje vztah střízlivého páru, namísto odkrývání slupek jinak upozaděné postavy AJ Bowena. Závěrečná konfrontace a lehké kopnutí do facebooku už nezachrání tu všudypřítomnou letargii.

Alexander Veliký (2004)

Hned ze začátku musím říct, že Stonovi natáčení hrdinských eposů vůbec nesedí. Stone, jako filmař nám představil neuvěřitelnou škálu filmů, však ve větší míře kvalitních, vzpomenu kupříkladu VÍTĚZOVÉ A PORAŽENÍ nebo U-TURN, to je styl kterému by se měl věnovat. Čekal jsem poměrně hodně a ve výsledku jsem byl velice zklamán o čemž se tu teď chystám rozepsat.. Když se řekne ALEXANDR VELIKÝ představím si válečníka tělem i duší, který spěchá od jedné bitvy k druhé. V Alexandrovi je těch bitev vzhledem k námětu sakra! málo. Ze začátku mi to připadá jako kdyby si starý děda (v tomto případě Anthony Hopkins) otevřel knížku s dějepisem a začal předčítat. Celý film je vlastně jedna velká, nebojím se říct, slátanina, ve které o nic nejde a nic se v něm neděje. Po nudném úvodu přišlo pár dalších nudných věcí z Alexandrova mládí, zkrocení Bukefalose, řečičky o tom, jak má Alexandrova matka ráda hady a opilecký scény s jeho otcem Philipem, tak jsem byl připraven, kdy se už začne konečně něco dít. Konečně skok o nějakej ten pátek dopředu. Colin už se připravuje do bojů a po půlhodině nudy a tlachání o ničem přichází první bojová scéna. Velkým problémem je Farrell vybraný právě na roli řeckého vojevůdce. Je až příliš neuvěřitelně nepřesvědčivý. První výtku k bojové scéně mám ke kostýmům a to konkrétně ke štítům.Štíty měly být udělány tak, že když je dá první linie před sebe, tak je měly ochránit před případným útokem (např. šípy), bohužel štíty nedosahovaly větší velikosti než je obyčejná pneumatika. Alexandrův proslov v podání Colina, měl vstříbit vojsku nějakou morálku a jeho komentáře ve vás měly vzbuzovat pocity jako: „ten je pořádně vyhecoval, teď to bude řežba.“ Nakonec je to až směšné, když se opět snaží o nějaké zbytečné, nudné povídání. Bitva propukla, díky hloupě zvolenému prostředí (poušť) se bitva jeví chaoticky a nepřehledně, kameraman měl při natáčení určitě Parkinsonovu chorobu jinak si to nedokážu vysvětlit. Hloupě se třepající kamera, vás akorát ještě víc zmate a připadne vám jako hrozný kýč. Atmosféu bitvy udává udává hudba a ne třepající se kamera na všechny strany. Hudba je dalším záporem a je vůbec snad nejhorší věci, co ve filmu můžeme spatřit. V bojových scénách jsou melodie neuvěřitelně klidné, místo atmosfericky se stupňujících tónů směřujících do absolutní extáze tu mámeklidné housle, v klidných scénách je to zase naopak. Sice ruce, nohy lítají na všechny strany, ale to přece není základ dobré bitvy. Všechno, co na plátně při boji vidíte je vířící se prach a písek, rozbíhající se vojsko do všech stran , a to už se chytáte za hlavu. Přichází další hodina nudy. Alexandr se proslavil a zapsal se do dějin jako jeden z nejlepších vojevůdců co kdy žili, takovou „poctu“ si však nezasloužil Jde hlavně o bitvy, které vyhrál a území, které zabral. Tohle všechno servíruje Stone velice nudně. Přehrávající Colin se tuto roli vůbec nehodí, lepší podání zvládl např. ve PHONE BOOTH nebo v THE RECRUIT. Herci, kteří stojí za zmínku je Alexandrův milenec Hephaistion v podání Jareda Leta a Alexandrova matka Olympia stvárněná Angelinou Jolie. Celý příběh vypráví Ptolemy (Anthony Hopkins), který je něco jako noční můra všech studentů, kteří někdy zažili kantora, který jen nezáživně mluví a už vás chytá pocit urvat si ruku a hodit ji po něm. Jestli-že o Gladiátorovi se mluvilo jako o špatném filmu, tak potom nevím co je tohle. Ještě nikdy jsem neměl větší chuť z toho kina odejít. Příběh ani sám neví, který se má ubírat směrem a tak proste Stone něco splácal a That´s all! Alexandr rozhodně není film pro každého....50% a to buď rád....Rozhodně nejhorší Stonův film. Hláška: sice není z Alexandra, ale budu si ji pamatovat: Spolužák: Ty 3 hodiny života už mi nikdo nevrátí...

Americká noc (1973)

NE film, DÍLO tak strhujjící, plynulé a krasné, že vám v žádném případě nedovolí odtrhnout oči. Francois Truffaut si splnil svůj sen a ukázal nám, jak všechen ten kolos vypadá, jak těžký a stresující je režisérův den a dovolil nám blíže nahlédnout pod pokličku. Francois Truffaut miluje film, rozumí filmu a dokáže ho prezentovat na zajímavé úrovni. Americká noc budiž důkazem. Quote:Natáčení filmu probíhá jako cesta dostavníku na divokém západě. Začíná jako krásný výlet a najednou se neví, jestli se dojede do cíle.

Americké psycho 2 (2002) odpad!

Udušení kondomem nepatří zdaleka k tomu nejhoršímu..

Americký gangster (2007)

Americký gangster označuji (právoplatně) za film roku i film, který si pro sebe určitě toho Oscara urve. Tak krásný kontrast good (nový Ježíš Russel Crowe) x (démonický a nekompromisní Denzel Washington) evil jsem už dlouho neviděl. Oba ze své role vyždímali maximum. Režisér si zase opravdu řemeslně vyhrál, takže film nejenomže má rychlé tempo a perfektní spád, že vám nedovolí ani na vteřinu odtrhnout oči, aby vám neutekla byť jen vteřina filmu, ale také si perfektně smlsnul na dobové atmosféře (viz. Muscle cars, záběry v televizi z války ve Vietnamu) a neodpustil si jako správný filmař poctu hned několika dílům z gangsterského světa. Mafiáni už zde byli zmíněni, tak jenom přihodím, že hned několik scén naráželo na Kmotra. Tohle je film pro fanoušky, tohle je film pro milovníky filmu, tohle je BOMBA!! (aneb pocta všem snímkům z mafiánského podsvětí)

Andaluský pes (1929)

Naprosto šokující, strhující a neopakovatelné.

Arnoldovy patálie (1996) (seriál)

jo jo:) tohle mě na Super maxu vždycky bavilo:-)