El traspatio (2009)

O únosech a vraždách žen v Ciudad Juarez byly za posledních dvacet let popsány stohy papírů a natočeno několik filmů. Od těch neskutečně pitomých tortureporn, po ty jenom přitroublé s Jennifer Lopez. Tenhle snímek naopak patří k těm lepším a, jak to u současné Mexické kinematografie bývá, patřičně drsným.

Reservoir Cats (1968)

Taková podivnost ze 60tých let minulého (tedy dvacátého) století. Snímek, který je něčím mezi erotickým thrillerem, detektivkou a bláznivou komedií vypráví o bandě kuplířů, kteří unášejí ženy, przní je atd... po jejich stopách se vydává soukromý detektiv, který na své cestě za hledáním pravdy ošuká co se dá...

The Hike (2011)

Banda hezkejch holek potká na čundru v lese partu kluků, kteří s nima rozhodně nechtěj jen opékat buřty u táboráku. Bohužel namísto rafinované hry pachatel vs. oběť se film změní jen v noční běhání po lese tam a zpátky... Nicméně, kdo má rád snímky jako No moriré sola a I spit on your grave, tomu by se i The Hike mohl celkem líbit.

Kráska a netvor 1950 (2010) (TV film)

Snímek, volně inspirovaný příběhem českého sériového vraha Huberta Pilčíka, by si zasloužil pořádné filmové zpracování. Tohle sice nebylo špatné, ale snaha o budování atmosféry se občas trochu zvrhla v nudnou a rozvleklou ukecanost. V lehce nadprůměrném snímku mě nejvíc zaujal Tomáš Töpfer a Matěj Hádek co by agent STB.

Pronásledovaná (2011) (TV film)

Sexy učitelka (Jodi Lyn O´Keefe) zjistí, že někdo rozeslal její erotické fotky po celé škole a jako bonus dal do jejího bytu (koupelna, ložnice atd.) skryté kamery, které přenášejí video on-line na jednu webovou stránku. Erotický thriller bez napětí a jakékoliv erotiky... škoda, mohlo to být zajímavé.

Chyťte Cartera (1971)

Remake se Stalonem si mi docela líbil, nebyl sice žádná pecka, ale špatný taky ne... teda až do chvíle, kdy jsem viděl originál s Michaelem Cainem. Nejde ani tak rozdíl mezi těmito dvěma protagonisty (Maichael Caine je lepší herec, ale zase Stalone spíš vypadá jako drsný mafiánský vrah než uhlazený Caine). Rozdíl je především v pojetí obou snímků. Zatímco remake je jen průměrná detektivka, originál je kulervoucí nářez. Film plný násilí, sexu a nahoty, že jen zírám jakto že jej tehdy pustili do kin. Dneska by už něco takového překvapivě nikdo nenatočil, protože minimálně v USA by to do kin nepustili buď vůbec, anebo by byl přístupný snad až od třiceti... a pro evropský trh by to celé nejspíš přestřihali.

Sweet Karma (2009)

Filmů s tématikou obchodování se ženami byla v poslední době natočena celá řada... a tady je další, tentokrát méně seriózní kus... Děj vypráví o mladé a krásné ruské dívce (kanadská playmate Shera Bechard), která se snaží dostat se do Torontského podsvětí a pozabíjet obchodníky s bílým masem, kteří jsou odpovědní za smrt její sestry... Ve snímku uvidíte nějaká ta odhalená prsa, nějaké to znásilnění, pár vražd, tanec u tyče a to je asi tak všechno.

Savage Fury (1956)

Pokud jste v předpubertálním věku měly vlhké sny o Vinnetouově Rybaně... tak v tomhle filmu se Vám vyplní. Víc než šukačku ve westernových kulisách od toho však nečekejte.

Megan is Missing (2011)

Nuda, nuda, nuda a nekonečné kecy dvou puberťaček... pak únos, zase nuda, další únos, znásilnění, vražda, konec a zvonec :o( Škoda, z toho tématu šlo vytřískat podstatně víc.

Gnadenlos - Zur Prostitution gezwungen (1996) (TV film)

Českou dívku unese v Německu banda pasáků a nutí ji k prostituci. Tenhle film jsem viděl na kabelovce někdy v roce 1997 a utkvěl mi v hlavě jednak protože se němka Laura Tonke snaží občas mluvit (nebo spíš vzdychat) česky s roztomilým přízvukem a jednak pro dost naturalistické scény brutálních (na to že se jedná o tv film) znásilnění.