Vlak hrůzy (1980)

Výborný gimmick v podobě vrahova střídání převleků i solidní matení diváka, který očekává přímočarý slasher. Velká škoda, že právě gore scény jsou spolu jednou ze slabin snímku. Jamie Lee Curtis a závěrečné čtvrthodince ovšem nelze nic vytknout.

Byli obětováni (1945)

Několik parádních akčních scén nevyváží dějovou plytkost, schematické postavy a neustále dojímání se nad každou maličkostí. Dnes nutné brát spíš jako dobovou propagandu a vynahradit si to výborným filmem z téhož roku – Nejlepší léta našeho života.

Heavy Metal 2000 (2000)

Heavy Nu-Metal Fuck U Too je pravým opakem svého předchůdce. Ten využíval exploatační prvky k znásobení svého sociálně-kritického sdělení, zde je veškeré násilí a nahota naprosto samoúčelná. Místo několika povídek jeden pseudopříběh, který sice nabízí zdánlivě drsnou hrdinku, ale i ta je úmyslně sexualizovaná v kontrastu s jejím přístupem k mužům. Nudný příběh, trapné postavy, nezajímavý hudební doprovod a místy velmi slabá animace. Sledujte jen na vlastní nebezpečí.

Achilles a želva (2008)

Co to znamená plnit očekávání jejich rodičů, a zároveň obětovat vše pro umění? Kitano sice nešetří absurdním humorem, ale občas ukazuje zaslepenost v plné nahotě a neustále nutí přemýšlet o tom, kde je hranice mezi seberealizací a obsesivní posedlostí.

Joyonghan gajok (1998)

Slušná černohumorná krimi se skvělými herci. Přesto mi víc sedl japonský remake od Takaši Mikeeho.

Žízeň (2009)

Viděl jsem režisérský sestřih, který sice plyne pozvolna, ale rozvíjí pečlivě všechna témata spojená s vampyrismem – psychickou a fyziologickou změnu, prolomení zábran, pocit (sexuální) svobody a predátorské chování vůči okolí. Park jako vždy exceluje ve vizuální stránce – vizuální symbolika bílé a černé je zde silně rozvíjena nejen jako protiváha k dobru a zlu. Kang-ho Song a Ok-bin Kim v hlavních rolích jsou vynikající, díky čemuž je proměna jejich charakterů autentická. Doporučuji každému, kdo si myslí, že upírské filmy už jsou vyčpělý žánr.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Výlet do nepříliš zajímavého světa s příliš očitými výpůjčky odjinud (zejména Hvězdných válek). Jonathan Majors naštěstí v roli Kanga dokáže ovšem divy a každá scéna s ním zvedá Ant-Mana 3 z vln podprůměru. Naštěstí je těchto scén dostatek, abych mohl film označit za průměrný a opatrně se těšit na pokračování toho, co spatříme v obou potitulkových scénách.

Mai xiong pai ren (2001)

Černohumorná komedie, které ale schází zajímavější příběh nebo alespoň nápaditější gagy, tedy faktory, které by je povznesly nad průměr.

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way (2014)

První polovina standupu je velmi chytrá a ukazuje absurditu rasismu i politické korektnosti, která občas nevede lidi k uvědomění špatného pohledu na svět, ale spíš frustraci a autocenzuře. Bohužel zbytek vystoupení má své světlejší (historka o helikoptéře) i horší momenty (hádky s manželkou). Jako celek lehký nadprůměr.

Honičky králička Bugse (1981)

Pestrý mix grotesek ze série Looney Tunes, kterým pochopitelně vévodí Bugs Bunny. Bohužel někteří (v čele se Speedy Gonzálesem) se nedostavili a Daffy nedostal více prostoru. Přesto jsem se smál od začátku do konce.