Anihilace (2018)

Film je sestříhán tak, že od začátku víme, že hlavní hrdinka přežije (to v jaké formě je nepodstatné), takže velké mínus. Hezké jsou efekty a občas nějaké zmutované zvířátko, ale je tam toho strašně málo na 2 hodinový film. Závěrečné vyvrcholení v majáku mě naprosto zklamalo, čekal jsem mnohem mnohem více.

Anna (2019)

Děj Ruské Brutální "Nikity" Anny se odehrává někdy kolem roku 1990, kdy mobilní telefony byly pouze v autech nebo se nosily v batohu, protože byly velký a těžký jako kráva. USB disky neexistovaly. Notebooky byly vlastně laptopy o velikosti velkého psacího stroje. Digitální foťáky pro běžné použití se teprve rodily v hlavách inženýrů z firmy Kodak a rozhodně ještě nesloužily pro focení hloupých modelek. Bezdrátové kamery na každém rohu byl jen vlhký sen všech tajných služeb. Sem tam se mihlo auto ze současnosti. Sakra Bessone, vždyť jsi v té době žil, to si to nepamatuješ ? Prostě chyb jako máku, akce docela dobrá, ale poslední dobou vyhublé holky dávají ručně na frak 100 kilovým chlapíkům v přesile a na to se moc dobře nekouká.

Antonyho šance (1986) odpad!

Film o ničem. Jediné co zaujalo je, že Jana Švandová by se ráda vyspala s Veronikou Jeníkovou, která se ráda toulá po barech. Luboš Veselý je tu za kokota, který si chce něco dokázat, ale nemá na to. Nic tu nedává smysl.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Mads Mikkelsen v boji o holý život v nehostinné ledové pustině. Nevíme, jak a proč jeho letadlo ztroskotalo, nevíme, co jej potká každý nový den a co mu přichystá drsná příroda. Když už se zdá, že přilétá nová naděje, tak vzápětí je vše ztraceno a jeho boj začíná znovu. Už ale není sám, což mu ovšem přináší pouze další starosti a problémy.

Archive 81 (2022) (seriál)

Ze začátku jsem si říkal, tohle bude pecka, protože mě baví tajemné budovy. Bavilo mě i opravování starých videokazet a následné zkoumání jejich obsahu. Ovšem někdy v půlce jsem začal mít nepříjemný pocit, že už nic navíc neuvidím a bohužel jsem opravdu neuviděl. Závěrečná pointa (poslední 3 minuty) je zábavná a vše vysvětlující, ale víceméně okoukaná.

Arnold (2023) (seriál)

Arny je pro mojí generaci legenda. Na jeho filmy na VHS kazetách jsme koukali pořád dokola. Pak jsem si v r.1989 postavil v suterénu svojí malou posilovnu. Uvidíme, s čím přijde můj další oblíbenec Sly ...

Atlas ptáků (2021)

Škoda těch 11-ti milionů korun ze Státního fondu kinematografie.

Babicova televize (2021) (pořad)

Dávám pět hvězd a pěkně na barvu a do křupava. Mezitím jsem je prohodil na pánvi a posypal eidamem. Cibuli nemám, takže jsem jí do guláše nedal. Poej se na to, Jyří !!!

Babylon (2022)

Nekonečné peklo a zhovadilost.