Donnie Darko (2001)

Přestože mnozí velebí tento film pro jeho originalitu, nejedná se o nic jiného než klasickou variaci na téma "probuzení ze zlého snu, o kterém jsem věřil, že je skutečný". Ovšem herci, zejména pak hlavní hrdina, předvedli famózní výkon. Také mi bylo sympatické zasazení příběhu do prostředí střední školy. 80%.

Svět podle Prota (2001)

To, že hlavní hrdina tvrdí, že je z jiné planety, není nutně záruka sci-fi žánru. Klasifikovat tento film jako sci-fi je asi to samé jako označit film Martian za komedii, v kteréžto kategorii získal nejedno ocenění. Tento fakt se ovšem nevylučuje se skutečností, že jak Kevin Spacey, tak Jeff Bridges zahráli své role bravurně a celý film, byť již od poloviny lze předvídat, jak to vše dopadne, funguje velice dobře vztah doktor-pacient, kdy zvídavý Jeff se snaží proniknout do mysli někoho, o kom se domnívá, že skrývá kruté tajemství. Po celou dobu ovšem z filmu číší značný sentiment, který se, dle mého názoru, příliš neslučuje se sci-fi žánrem, ale spíše s rodinným / lidským dramatem. 75%.

La La Land (2016)

:o= Není to tak strašné jako stonožka, ale je to dost hrozné. Zachraňuje to jen vcelku dobrý vizuál. 40%

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Celou dobu, co jsem film sledoval, jsem měl pocit silného deja-vu. A pak mi to došlo - vždyť celý ten souboj o moc vně i uvnitř virtuálního světa už mi kdysi nabídli Mark Neveldine a Brian Taylor v jejich skoro průměrném filmu Gamer. Jejich svět byl sice o poznání oplzlejší a nemilosrdnější, zato originálnější. O Matrixu netřeba hovořit, zejména, když zde srovnání nabízí každý druhý komentář. A tak nezbývá než pochválit režii, CGI, hudbu a střih. Super zábava na páteční večer s přáteli a Super Nintendo, jste-li stárnoucí nostalgici. 80%.

Kameňák (2003)

Lepší než Lidská stonožka. 25%.

Kouzelná flétna (2006)

Nádhera! Typický Branaghův rukopis, ať už to jsou úžasné nekonečné scény bez jediného střihu v úvodu nebo realistické a dosti pochmurné ztvárnění hrdinného boje na pozadí ústředního děje, kdy svůj part dostal i yperit nebo třeba tanky. A pěvci také úžasní. Určitě mě také potěšilo libreto v jazyce, kterému rozumím. 85%.

Cobra Kai - Žádné slitování (2019) (epizoda)

Tak nejak si pamatuji posledni roky na zakladce.. to byl husty masakr, co ti mladistvi delikventi predvedli o prestavce na chodbe.. Do toho Hawk a Stingray! 90%

U nás na farmě (2004)

"Who would eat a chicken?" Skvělá legrace. 80%

Avengers: Endgame (2019)

Mnoho povyku pro nic... V první polovině zajímavé epizodní dobrodružství s "flashbacky" do významných okamžiků života Avengers (a fanoušků), ale v druhé části jen prvoplánová rádoby spektakulární CGI bitva zakončená banálním a předvídatelným "správným" koncem z pera pohlavárů Walta Disneyho. S výjimkou obětí dvou hrdinů absolutně bez emocí. 70%

Pomsta (2017)

Neudržel jsem se a musím okomentovat. Takovou legraci jsem už dlouho nezažil. Hlavně při vyndávání střepu z nohy mi skoro praskla bránice. Prostě gory taškařice a navíc, jak zde někteří již okomentovali, se skvělou hudbou v pozadí. A Matilda v bikinách a bosa také slušná (i s mexickým cejchem na bříšku). 70%