• Krátkometrážní

Taylor Swift - Love Story (2008) (hudební videoklip)

Plné koncertní haly na tuto dekorativní dívku? Dokáže zpívat i o něčem jiném než o sexu? Moc nechápu vysoké hodnocení písní této zpěvačky jako by lidi a něčem ujížděli. Když je její styl postaven a kolovrátkových melodiích, tak ať proboha mají alespoň chytlavou melodii. Navíc ani není moc sympatická. Kdyby hrála na festivalu, odcházím na jinou stejdž.

Taylor Swift - Style (2015) (hudební videoklip)

Rodiče napořád (2017) (seriál)

Dokument typu natočit poutavě obyčejné rodinné štěstí. Podobně jako třeba ve filmu Paterson se nic převratného nestane. Viděl jsem díl Striovi a trochu chybí vysvětlení, jak tolik dětí ekonomicky utáhnou. Děti, zvláště postižené vezmou poslední zbytky sil. Také děti, které nedostali v prvních 3 kritických letech normální vývoj. Můj obdiv mají náhradní rodiče Striovi zvláště u autistické Peťušky. Třeba prof. Matoušek dělal výzkum rituálu společné večeře. Rozdíl mezi rodinou s autistickým dítětem a bez je nápadný. Harmonii hladkého chodu stále ruší různými podněty (něco mu spadne apod.). Autistické dítě tak v rodině funguje jako taková rušička, která váže hodně pozornosti.

V paprscích slunce (2015)

Autor měl výhodu, že jen pustil kameru bez scénáře a diváci žasnou. Vidíme pasivní svědectví o obludné manipulaci. Lidové zdravotní rozcvičky, šedivé prázdné ulice, děti, které se učí nenávisti. Nejdřív se u mě dostavil šok, pak smích a nakonec pláč společně s korejskou vyčerpanou holčičkou. Korejští censoři doufejme nepochopili,, že ruský tvůrce netočil propagandu, ale satiru.

Peter Nagy - Korálky od Natálky (1989) (hudební videoklip)

Nagy tuto píseň hrál s velkým úspěchem na letošních hudebních festivalech Slnečné jazerá Seniec a Topfest Nové město nad Váhom. Videoklip je roztomilý.

Černé zlato (2018) (TV film)

Úchvatný dokument. Když se řekne hornictví vybaví se zaprášené plíce, ńehody , alkoholismus a bitky.