• Krátkometrážní

Svatby v Benátkách (2014) (seriál)

Mě to přijde úplně zaměnitelné s Ordinacema, Růžovýma zahradama a podobnýma závislostma. Ale když to někoho za dlouhých zimních večerů baví, tak nic proti.

Narušitelé (2015)

Obrovská nezajímavá nuda. Chtělo by to nový scénář a režiséra. Maximálně jako radostný čas trávený s postavami, které si hezky popovídají.

Světský (2017) (seriál)

Ono to svádí srovnávat s životem rekreantů v karavanech v letních kempech, ale je to určitě pěkná řehole s nutností povolání věnovat všechen čas. Zvlášť stále stavět šapitó. Inspirativní vhled do života kolotočářské komunity. Mě jsem takového spolužáka na základce. V čase kdy nebyli na cestách vedli normální rodinný život.

Století Miroslava Zikmunda (2014)

a velké množství archivního materiálu se krásně kouká. Nechybí osobní zpovědi Zikmunda, například když ho mrzí, že na jeho svatbě nebyli jeho rodiče. Nakažlivá je Zikmundova cestovatelská posedlost.

Clona (2014) (seriál)

Náladu posiluje přiléhavý hudební doprovod, temné stíny a odcizenost. Není to úplně klasická detektivka. I hlavní postava chtěla být původně spíše umělcem. Série je určena pro mladší generaci, což podporuje časté používání moderních technologií.

Burácení (2015)

Nedokázal jsem se vcítit do nadšení pro motorku a tento životní styl, ale snímek má kouzelně naivistickou atmosféru. Autor se mohl nad tímto kontroverzním tématem hlouběji zamyslet. Buď mi ušel začátek, nebo není vysvětleno, kvůli jakému rodinnému dramatu je hlavní postava ve vězení. Tzv. nutná obrana by mezi rodinnými příslušníky měla být opravdu posuzována přísněji. Na druhou stranu hřbitovy jsou plné obětí, které nejdříve podle zákona čekali, co pachatel udělá, a pak se zamýšlely bránit. V tom jsou o krok před Českem zákony v USA nebo na Slovensku (viz nedávný případ herce Kňažka, který ve svém domě postřelil lupiče). Finále snímku trochu teatrální.

Sladký život kurev (2011)

K tomuto dokumentu nepotřebujete překlad, stačí odezírat z řeči těla. Pobavila mě scéna v níž si tři asijští zákazníci vybírají dívky za sklem jak v supermarketu (bílý zákazník v další scéně má výrazně lepší vkus), platí u pokladny a nastupují růžově nasvíceného výtahu, na jehož dveřích je další slečna. To placení mě dojalo, protože na ulici Bangladéše by se určitě našlo dost poloslepých, které by šli i za hrstku "zlaté rýže" bez vitamínu "A" Mě se Asiatky vůbec nelíbí, a tudíž při sledování nezažívám to vzrušení jako když dítě otevře sklenici s medem a nechci mluvit za ostatní chlapy, ale bohatý kamarád se letos v červnu oženil s krásnou Filipínkou chudou jak kostelní myš, a nabízí dalších sto jejích kamarádek. České ženy to totiž už přehánějí s feminismem a snaží se řídit rodinu. Tento týden mi jedna 35 letá pražanda, která se chová jako chlap a přesto má už měsíc novou známost (chudák musel přijmout její životní styl) řekla, že chlap u ní okamžitě končí, pokud je komunista nebo křesťan, vytáhne rozdrbanou peněženku, poslouchá Michala Davida, nebo nemá ostříhané nehty. Dokument jen povrchní pohled do soukromí prostitutek. Jeho styl je hodně barevný a ne tolik ukecaný jako jiné dokumenty. Nechybí i romantické tišší pasáže s evropskou hudbou. Je znát, že v roce 2014 zesnulý režisér a scénárista Michael Glawogger je z katolického Rakouska. Jako festivalový film super.

Pološero (2011) (pořad)

Velmi zajímavá témata a skvělá osvěta. Díl Jak to vidí mordparta je průřez historickými hrdelními zločiny. Doufejme, že už žádná amnestie nebude.

Babovřesky 2 (2014)

Samé sponzorské výrobky a legrace se stařenkami. Oslava buranství.

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Viděl jsem i původní sovětský film z roku 1972 a tento moderní remake za ním nezaostává. Film má válečnou atmosféru a napětí, skvělé akční scény a herecké výkony. Hádal jsem, která slečna zahyne jako první.