• Krátkometrážní

Špionáž pod hladinou moří (2003) (TV film)

Další z dokumentů o studené válce, tentokráte pod vodou a stručně telegraficky. Kdo byl ten Američan, který vše vyzradil Rusům?

Chlapi nepláčou (2017)

Ve filmu je mnoho postav veteránů s různými charaktery, ale slévá se to v takový rozkouskovaný chaos toho, co to znamená mít zmatek v hlavě z nějakého válečného konfliktu. Film na karlovarském festivalu vyhrál Zvláštní cenu poroty. Hlavní drama se odehrává uvnitř, v jídelně, na pokojích, a zejména při společných sezeních, kdy se jednotlivé bolestné scény z paměti vojáků nejen vyvolávají a zveřejňují, nýbrž také na místě inscenují. Spíše divadelní půdorys, na němž se aranžují i glosují zraňující vzpomínky, je namístě, třebaže po čase může unavit stereotypem. Aktéři filmu Chlapi nepláčou jsou vystavováni věčným pochybnostem a také tady platí, že namísto silných sólistů rozhoduje přesná souhra rovnocenných osobností. Jako každá podívaná založená na modelové situaci má i celovečerní debut Alena Drljevice předvídatelný vývoj od seznámení přes napětí k očistě.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

Připomíná to zápisky z deníčku nebo fejetony z ženských časopisů. Rozverná hrdinka dospěje ke zklamání k pozdnímu vzdělání.Žena má bujnou fantazii a dosud žila v sebeklamu, že je dokonalá, ale zoufalství to vyvolává spíše v divácích.Vyprávění brzdí její přebujelá fantazie. Je to film vhodný pro společné výpravy kamarádek do kina a jeho největším problémem je bezobsažnost. Dvě hvězdy dávám za hezké postřehy ženské duše a pár vtipných hlášek. V takovémto filmu s absencí děje to chce radovat se z maličkostí.

UFO: Nacistická konspirace (2008) (TV film)

Tuctový dokument o UFO jakých je mnoho s novým spojením s nacisty-emigranty.

Hawking a věda budoucnosti (2014) (pořad)

Přehlídka nových vynálezů. Některé jako 3D tisk již už jsou od roku natočení dokumentu v roce 2014 všeobecně známé.

Hranice času (2008) (TV film)

Nebylo zde nic co bych nevěděl. Doporučuji knihu filosofa Jana Sokola Čas a rytmus.

Země krásná neznámá (2006) (seriál)

Další záslužný osvětový dokument o týrání zvířat ve velkochovech a tom, jak již příroda nestačí čistit naše odpady, nebo o nemocné půdě.

Vypuštění velkých jezer (2011) (TV film)

Průměrný vzdělávací dokument o známé oblasti hranice mezi Kanadou a USA. Naštěstí ne instruktážní film.