• Krátkometrážní

Robinson atomového věku (2024) (TV film)

V téměř černobílém studeném dokumentu se to hemží polárníky. Cílové publikum ti, kteří nejezdí na dovolenou do tepla, ale do chladných krajin. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/13076122463-robinson-atomoveho-veku/

Divoká Austrálie (2014) (seriál)

Shlédl jsem třetí díl V zemi vombalů na České televizi. Flyndersovo pohoří je hezké, ale opravdu připomíná měsíční krajinu. Čtyřletá samice vombata váží jako osmileté dítě a vombaty reguluje jejich predátor pes dingo nebo mláďata kunovc, ale i změna klimatu a jedovaté invazivní druhy rostlin. Uvidíte ještě dravé mravence s výborným zrakem a silným jedem žijící na zemi už sto milionů let, klokany nebo třeba papoušky kakadu.

Polární medvěd (2022)

Pekne natoceny uvod k tomuto majestatnimu zvireti, dnesnimu symbolu zmeny klimatu. Nejsou to jen hry a lov ve snehu, ale take globalni oteplovani a ochrana zivotniho prostredi.

Město Hanoj a zátoka Ha Long (2021) (TV film)

Exotika, ale celkem nic zajímavého. Ale je příjemné, že v Hanoji jsou lidé upřímně rádi, že vás vidí. Ke shlédnutí do vypršení vysílacích práv na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15057462478-mesto-hanoj-a-zatoka-ha-long/

Naslouchat lesu (2023) (TV film)

Vize jak budou muset naše lesy vypadat po klimatické změně. Překvapila mě popularita krátkověké břízy, což je fajn a dlouhověké jedle. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15347441418-naslouchat-lesu/

Vysshiy sud (1988)

Herz Frank se zamýšlí nad morálními problémy týkající se trestu smrti. Líčí minulost Valerije Dolgova, odsouzence k trestu smrti. Měl dětství bez lásky, touhu po vůdcovství, velmi ambiciozní povahu a zapojil se do černého trhu.

Meteory (2017)

K shlédnutí na dafilms.cz