• Krátkometrážní

Ráj podle Bryana (2019) (pořad)

Shlédl jsem díl 11 Manažeři ve službě.

Lang Lang - nejmilejší melodie (2023) (TV film)

Radost, vášeň a vřelost. Na klavír jsem se učil sedm let a hrál i toho Bacha či Debussiho, ale tento chlápek je mnohem více talentovaný. Nevěděl jsem, že Puccini v jedné své opeře použil slavnou čínskou píseň. V Paříží jsem byl jednou pět dní přes Silvestra, ale na Eifelovku jsem se nešel podívat ani jednou, natož pak večer romanticky osvětlenou se zamilovanými páry. Ke shlédnutí do konce vysílacích práv zde https://www.ceskatelevize.cz/porady/15880769672-lang-lang-nejmilejsi-melodie/

Burren: Kamenné srdce Irska (2021) (TV film)

Shlédl jsem oba díly na televizi Prima Zoom. Země pastvin a mléčného hospodářství, kde není nic zajímavého kromě zbytků "Keltského pralesa" a irských whisky a stačilo se mi dívat z gauče u krbu. Obast je tak ošklivá, zvláště na podzim a v zimě, kdy celé dny nepřetržitě prší, že má svoji poezii. Líbily se mi záběry vodních jeskyňřů.

Kennedy, Sinatra a mafie (2023) (TV film)

Shlédl jsem druhý díl na České televizi. Chladně vypočítavý prezident měl mafiánskou milenku a podporoval ho ve volbách kromě mafie i slavný zpěvák s vazbami na mafii. Proto ho hodil přes palubu. Otec klanu Kennedyů se sice vypraval, ale zbohatl na tom, že vstup na akciový trh začal být přístupný i prostým střadatelům a s kumpány skupoval některé akcie , čímž výchylil jejich cenu a ožebračil drobné akcionáře. Závěr dílu se věnuje kdo měl motiv zabít Kennedyho se závěrem, že šlo pravděpodobně o mafii, které mohl nápad dát samotná CIA. Pomocí mafie byl zvolen třeba i prezident Ronald Raegan. Dnes Amerika organizovaným zločinem jen kvete s novými gangy ve městech jako je třeba honduraský skoro v celých státech.

Kouzelné momenty přírody (2020) (TV film)

Přehlídka zvířat na České televizi. Ty plavajíicí prasata na pláži jako atrakce přírody už jsem viděl v nějaké reportáži. Tuňáka chránit ano, ale obojživelníky ne, protože nejsou plnohodnotnými zvířaty. Do vody přece patří ryby. Individuálně rozeznatelné jedince, dokonce obdařené psychikou "mentalitou" máme rádi. Ale ne hltavé žrouty "havěť" hmyz, červy či slimáky.