• Krátkometrážní

Byl prima kluk (1990) (TV film)

Rangers je ma oblibena skupina. Prijemny medailonek.

Pěšky bez hranic (2020) (TV film)

Pro mě je každý pohyb rychlejsí než chůze moc rychlý  , takže je to ideální dokument. Na studentské katolické pouti na Velehrad přes pohoří Chřiby jsem byl kdysi dávno. Na hlavní postavě dokumentu je patrný viditelný blahodárný vývoj. Přestože snad na každém záběru prší.

Detektiv Knight (2022)

Nechybí Los Angeles, Halloween, ozbrojení lupiči, tedy typický výbava. Film spoléhá na postavy a jejich důležitá rozhodnutí. Má alespoň napětí a je to jeden z Willisových lepších nízkorozpočtových filmů

Barbar (2022)

Zábavný příběh o tom, jak se stále potýkáme s hříchy Raeganovi Ameriky. S temným humorem, děsivé. Nepředvídatelná jízda, klaustrofobická, brutální, inteligentní, pro hororové fanoušky. O gentrifikaci, zneužívání, toxické maskulinitě, o úzkosti mladých vůči starým, o převzetí zodpovědnosti.

Queer - Nenech si to vzít! (2022) (epizoda)

Dokument s tímto kontroverzním tématem je k vidění v archivu České televize. Název klame, protože nepřímo prosazuje potraty. Otázka do jaké míry žena rozhoduje o svém těle a kdy začíná právo dítěte. O situaci u nás mluvil na jedné ze svých přednášek vynikající manželský a rodinný psycholog Jeroným Klimeš když zmínil, že v každé generaci žen jich kvůli potratům a nízké porodnosti třetina zemře. Bez náhrady. Naštěstí jsme doplňováni cizinci, nyní 300 tisíc Ukrajinci. Ve škole na sociální práci jsem měl předmět Náhradní rodinná péče, kde jsme se učili, že v celé Evropě je nyní velký nedostatek dětí k adopci. Dříve dítě k adopci poskytla nechtěně otěhotnělá studentka, dnes si vezme potratovou pilulku, protože máme demokracii. Na bakaláři jsem se na Přírodovědecké fakultě na předmětech Populační politika a Populační teorie učil, že západní Evropa kvůli interupcím demograficky vymírá a do roku 2050  bude potřeba ji doplnit sedmdesáti miliony přistěhovalci. Václav Cílek na jedné z pžednášek říkal, že v Africe každý rok přibývá 180 milionů obyvatel. Když je pozvem do Evropy k doplnění vymřelého obyvatelstva naší upadající kultury s kořeny v starém Řecku a židovské tradice, další rok přibude v Africe dalších 180 milionů, akže to není řešení...

Neviditelní mezi námi (2022) (TV film)

Pro mě dokument v mém oboru když jsem měl minulý rok státnice ze sociální práce. Jednu z praxí jsem měl v  soukromém Seniorkomplexu, kde senioři platili dvacet tisíc měsíce, ale dostávali nepřetržitou péči včetně společných workshopů. Byli zde klienti spadající do čtyř kategorií "příspěvku na péči". Je to 3 300 Kč, jde-li o stupeň I (lehká závislost), 6 600 Kč, jde-li o stupeň II (středně těžká závislost), 13 900 Kč, jde-li o stupeň III (těžká závislost), 19 200 Kč, jde-li o stupeň IV (úplná závislost). Na téma péče o své staré rodiče byla výborná konference na Novotného lávce v Praze. V tomto dokumentu říká pečující "kdyby mě matka měla brzo, jak bylo v té době obvyklé, bylo by mi sedmdesát a těžko bych péči zvládala". To je snad jediná výhoda, že se nyní mateřství posunulo u žen o deset let a nestíhají pak více dětí, z nichž by alespoň jeden jednou zanechal práce a o rodiče se postaral. Jak je zmíněno v dokumentu, hodně pečujícím pomáhá odlehčovací služba. Hlavně své rodiče nikdy nedávejte zemřít na LDN.

Tajemství v ledu (2020) (seriál)

V pátém dílu se objasňuje tajemství smrti bratra horolezce Reinholda Messnera na Nanga Parbat, který při sestupu s ním záhadně zmizel. Dozvěděl jsem se více podrobností, než v dokumentu přímo o Messnerovi. I další případy jsou zajímavé.