• Krátkometrážní

Děcka jsou v pohodě (2021)

Blazniva crazy komedie o rozmazlenych detech.Zapletka se toci kolem cesty vlakem. Pripomina mi to dnesni jedenactilete holcicky, ktere ztropi povyk, kdyz pri snidani dostanou jinou znacku jogurtu, nez chteli. Jsou line si povidat, jit do kina, na plovarnu a travi hodiny na Tick tocku. Jsou zde klasicke dvojsmyslne vtipy "Kam vam ho mam strcit?Myslim ten kufr" me neberou,ale pobavila me treba konverzace malych holcicek "Tvoje plet je trochu mdla. Uz je ti prece osm nebo devet, to je prece normalni". Nebo "Chce snist mouchy, co mame pro gekona". Nechybi ale i poklesly zachodovy humor "co to tu tak smrdi,ty ses posral?"

Rainbow (2022)

Rainbow provokuje neobvyklou lhostejnosti a otazkou proc? Stylem jde o barevny  hravy muzikal a moderni realismus. Vylet do oblasti fantazie, ktery nikdy nenabere rychlost.

Lou (2022)

Jednoduchy, bytelny, vzrusujici, predvidatelny, trochu dlouhy maly film o preziti. Osvezujice zensky a krasne atmosfericky. Se zahadou kdo Lou je a proc se zajima o Hannah. Janney ma vnitrniho Liama Neesona- takovou vzrusujici podivnost. Je zabavne ji sledovat jak rika "Zivot neni detske hriste, bezte si hrat jinam". Pusobi to jako osmdesatkovy akcni thriller. Cekal jsem, kde se vynori Schwarzeneger nebo Stallone.

Broad Peak (2022)

Stupidni, hloupe, realisticke, smutne, kratke,  jednoduche, pomale. Kamera je spatna (nektere obrazy pusobi velmi umele). Herci take nejsou nic moc. Scenar je nudny. Do divaku se pumpuje adrenalin k povzbuzeni srdce, ale bez latky. V zaveru pekna panoramaticka vyhledovka jak ňa rozhledne.

Poslední hodiny první světové války (2018) (TV film)

Prvni dokument na toto tema , na ktery jsem za leta narazil. Nemci to brali jako pouhe primeri na 20 let a pak  ze se pomsti. Prinuceni je zaplatit skody,ktere zpusobili, je logicke, i kdyz zivoty 1,5 milionu Francouzu to zpet nevratilo. Treba Polaci dodnes marne po Nemcich pozaduji zaplatit za zniceni jejich zeme v 2.svetove valce.

Prokletí městečka Bridge Hollow (2022)

Hororova komedie. Pribeh neni moc originalni a novy, ale dostanete, co jste pravdepodobne ocekavali. Halloweensky rodinny film. Pro ostatni muze film poslouzit jako neskodny hluk v pozadi, zatimco deti jedi cukrovi.  Nikdy nevystoupi z kategorie "mirne prijemny zabijak casu" . Je to pokus natocit neco hloupeho a zabavneho, klicove prisady ale schazi. Film zduraznuje dulezitost Halloweenu a zvelicuje ho do velkeho meritka. Jsou zde mirne zvlastni efekty a mily ton vypraveni. Druhou hvezdu davam za hlasky jako "Je to starej dum, je jak stary lidi.  Dela divny zvuky". Nebo "Vesnicane si tam postavi stanky. Budou tam hot dogy, kolace, polibky, vsechno".

Znáte je dobře? (2005) (seriál)

Strucne a poutave nenudne vypravene. Nevedel jsem, ze posledni mesic zivota Bedricha Smetany vcetne 22dni v ustavu pro choromyslne bylo tak divokych. Vzdelany fesak Frantisek Palacky,hovorici 11 jazyky, umici bavit spolecnost a tancovat, si vedome vzal tezce nemocnou manzelku. V epizode uz neni zminka, jak to dopadlo. Zajimavy je i dil o bohemskem hospodskem chlapkovi Jaroslavu Haskovi, ktery patri mezi sto nejctenejsich autoru sveta. Souhlasim se zaverem, ze kdyby se tento komunista a clen Rude armady z Ruska nevratil, Stalin by ho zlikvidoval. Zaver dilu o Janu Jakubovi Rybovi je desivy (sebevrazda v lese). Jirasku bylo v Hronove nepribuznych pres sedesat. Kdyz jste sli na ples a nelibil se vam typ Jiraskova, meli jste smulu.

Do divočiny! - Záchrana hnízdišť (2021) (epizoda)

Je to obrovska vec dohoda se zemedelci,aby na polich objizdeli hnizda cejek.Kamarad ornitolog dela stejnou cinnost. Jak je videt, neni jednoduche o vsech hnizdech vedet.