• Krátkometrážní

Krásné země z výšky: Švýcarsko (2020) (TV film)

Po shlédnutí bych si také rád zaplatil jeden z vyhlídkových vlaků se skleněnou střechou. Městečka ze vzduchu vypadají překrásně úhledně a hlavně nepřelidněně. Švýcarsko znám v létě i ze zimního lyžování například v Adelbodenu. Nečekal jsem, že na Matternhornu zahynulo už 500 horolezců oproti 70 na Eigeru. Tedy spíše asi turistů.

Sting a Shaggy na zámku Hérouville (2018) (koncert)

Na koncertu Stinga jsem byl kdysi v Praze a zpěváka si vážím, že se veřejně postavil za záchranu amazonského pralesa, i když věděl, že tím v Brazílii ztratí hodně fanoušků, popularity a peněz. Jamajský raper se Stingem  v tomto dokumentu na České televizi Artu mluví o nejvydařenějším albu legendární skupiny Beegees z osmdesátých let, které bylo natočeno na schodech této usedlosti jako o lacině popovém. Ale to nejobtížnější a nejvíce nedostatkové v rockové hudbě je právě vymyslet hezkou melodii. Nemluvě o čtyřtónových raperech.

Touha po věčnosti - Od mramoru k prachu (2024) (epizoda)

Zaujalo mě, že jsme první v Evropě v počtu pohřbu bez obřadu a druzí za Švýcarském počtu pohřbů žehem. Možná strýčka nikdo neměl rád, tak ho bez obřadu vysypali na louce a bylo ticho po pěšině. Krást kleštěmi zlaté zuby nebožtíkům v hrobech to už je spíš žánr horor. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/14300261365-touha-po-vecnosti/321294340130010/